Gönderen Konu: IDEX 2013  (Okunma sayısı 19839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: IDEX 2013
« Yanıtla #30 : 20 Şubat 2013, 11:37:27 »
Goruntu can kurtarmiyor, faras gorunse bile o RPG'yi durduruyorsa super.

Belki RPG'nin hizini kesip islevsiz hale getiriyor

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #31 : 20 Şubat 2013, 11:45:21 »
Daha önce işe yaramış...

Written by U.S. Army 1st Lt. R.J. Peek
3rd Battalion, 187th Infantry, 101st Airborne Division
Ghazni Province, Afghanistan – When 3rd Battalion, 187th Infantry began using new mine-resistant, ambush-protected all-terrain vehicles, they also made the switch from bar cage armor to net armor.
When the first few trucks moved into circulation with the net armor, many Soldiers were concerned about its effectiveness, but the nets were combat tested September 19th, and Soldiers approved.
U.S. Army 1st Lt. Matthew Ward from Herndon, VA, platoon leader of 2nd Platoon, B Company, 3rd Battalion, 187th Infantry, confessed he was skeptical about the nets. “I just didn’t think the thin net would be able to safeguard the vehicle and the Soldiers from a rocket-propelled grenade.”

While conducting a patrol along a highly traveled road in eastern Ghazni, insurgents initiated an ambush from close range. Less than 100 meters away, insurgents fired a volley of RPG rounds, followed by a series of machine gun fire and then another RPG.
The Soldiers of 2nd Plt., B Co. returned fire and moved their trucks forward out of the ambush. From their new position, the Soldiers continued to fire, forcing the enemy to break off the attack and flee. What amazed the Soldiers, and the leaders, was the trucks had taken three direct hits by insurgent RPGs and none had penetrated the trucks.
“The worst effect of the insurgents’ RPG fire was that I got my bell rung a bit,” said U.S. Army Pfc. Joseph Sweat from Smithville, Tennessee. Sweat was driving one of the trucks that was hit.
“The RPGs detonated at the nets, failing to penetrate the vehicle’s armor,” said U.S. Army Staff Sgt. Cameron Erisman from Hiram, GA
“It turns out, the nets did exactly as advertised they would do,” added Ward.  “All of the Soldiers whose vehicles were hit by RPGs are alive today and still in the fight.”

Kaynak: http://www.clarksvilleonline.com/2010/09/22/new-net-armor-proves-its-worth/

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #32 : 20 Şubat 2013, 12:16:42 »
''Üç adet RPG vuruşu sonunda araçların zırhında delinme olmadı'' çok iyi bir koruma sağlamış,ben bu kadarını beklemiyordum açıkcası.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #33 : 20 Şubat 2013, 13:21:01 »
Goruntu can kurtarmiyor, faras gorunse bile o RPG'yi durduruyorsa super.

Belki RPG'nin hizini kesip islevsiz hale getiriyor

Görüntü can kurtarmıyor ama siz en büyük uluslararası savunma fuarında ürününüzü müşterilerin önüne koyuyorsunuz? Pazarlama çok önemli. Eğer ürün ne kadar işlevsel olursa olsun, satamıyorsanız hiçbir işe yaramaz. Belki ucuz bir çözüm olduğu vurgulanmak istenmiştir. Ama araplar zaten ucuzluğa bakmıyor. Üç beş çıta ile kümes telini aracın üzerine geçirmiş gibi göstereceklerine, ucuz ve işlevselliği bozmayan hoş bir çerçeve ile çok daha düzgün ve oturaklı bir görüntü sağlayabilirlerdi.

Bu bilinen bir sistem, ilk defa kullanılmıyor değil mi? Yukarıdaki İngiliz aracında da aynı sistem var. O eski araçtaki sistem bile belirli bir düzen içerisinde yerleştirilmiş. Bu araç bir fuarda müşterilere sergilenmiyor üstelik. Başka örnekler de var...

Sonra elalem neden bizim ürünleri almıyor da gavurun ürünlerini alıyor diye söyleniyoruz. Malesef reklam ve pazarlama konusunda çok kötü durumdayız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #34 : 20 Şubat 2013, 13:39:13 »
Ciddi alicilar performansa bakar, goruntu ikincil sirada gelir ama hak veriyorum biraz daha bir duzenli yapilabilirdi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #35 : 20 Şubat 2013, 13:52:16 »
Ciddi alicilar performansa bakar, goruntu ikincil sirada gelir ama hak veriyorum biraz daha bir duzenli yapilabilirdi.

Performans?
Bu pars BAE'de çöl testlerinde kuma saplanmayan araç değil mi?
Hatta kuma saplanan üç rakibini de çekip çıkaran!
Peki sonuç?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #36 : 20 Şubat 2013, 13:54:23 »
Written by U.S. Army 1st Lt. R.J. Peek
3rd Battalion, 187th Infantry, 101st Airborne Division
Ghazni Province, Afghanistan – When 3rd Battalion, 187th Infantry began using new mine-resistant, ambush-protected all-terrain vehicles, they also made the switch from bar cage armor to net armor.

Bar kafesten , ağ sistemine geçilmiş.Muhtemelen ağ sisteminin , kafese göre avantajları var ki böyle bir değişiklik yapmışlar.Belkide kafeslere göre ağ sistemi daha modüler bir yapıya sahiptir...

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #37 : 20 Şubat 2013, 15:24:25 »
İlk sekiz sayfada fuardan resimler var.Roketsan'ın canavarına ait yüksek çözünürlüklü fotoğrafa dikkat.

http://www.flickr.com/photos/dmcl/page4/

Bu canavar sanırım fuarın şu ana kadarki yıldızı , ya da bir şekilde içinde bizden birşeyler olduğu için böyle hissediyorum , ama her ne olursa olsun korkutucu görünüyor...

« Son Düzenleme: 20 Şubat 2013, 15:25:18 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #38 : 20 Şubat 2013, 16:40:19 »
IDEX-2013'te Pakistan ''Şahpar'' casus uçağı ilgi gördü

20 Şubat 2013, 07:57

IDEX 2013'te aslında casus uçaklar yarışıyor

Kardeş ülke Pakistan, savunma sanayiinde Çin'le yakın ilişki içinde. Bu nedenle savunma sanayiinde hatırı sayılır bir noktaya geldi.

Son yaptığı Canard tipindeki Şahpar adlı insansız uçak büyük ilgi topladı. Gelişmiş kameralar ve sensörlerle donatılmış Şahpar'ın genel özellikleri şöyle.

Boy:   4.2 m

Kanat açıklığı:    6.6 m (22')

Genel ağırlık:     480 kg

Harici yük:        50 kg

Havada kalış süresi:    7 saat

Maksimum yükseklik:   5000 m (17000 ft)

Ortalama hız:     200km

Motor gücü:      100hp

Data link menzili:   250 km

Güdüm: Otonom/GPS/ manuel

Kalkıış: Otomatik kendi tekerlekleriyle

İniş:       Otomatik/Paraşüt/Manuel

50kg'yi geçmemek kaydıyla çeşitli silah konfigürasyonları da var.

Uçak kendi kendine kalkış iniş yapabiliyor oldukça gelişmiş oto kontrol bilgisayarı var.

http://www.gazeteci.tv/idex-2013te-pakistan-sahpar-casus-ucagi-ilgi-gordu-164944h.htm

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #39 : 20 Şubat 2013, 16:45:08 »
Otokar ALTAY'ın modelini götürmemiş anlaşılan. Var mı bu konuda bilgisi olan?