Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 303236 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #2270 : 08 Ocak 2024, 17:40:36 »
Askeri fabrika ve tersane çalışanları eylem başlattı
Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi Yönetimi, Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı askeri fabrikalarda ve tersanelerde çalışanların ücretlerinin düşüklüğüne dikkat çekmek için Pendik’teki İstanbul Tersanesi önünden Ankara’ya yürüyüş başlattı.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2271 : 08 Ocak 2024, 17:45:22 »
Türk Harb-İş Sendikası İstanbul Şubesi Yönetimi, Milli Savunma Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı askeri fabrikalarda ve tersanelerde çalışanların ücretlerinin düşüklüğüne dikkat çekmek için Pendik’teki İstanbul Tersanesi önünden Ankara’ya yürüyüş başlattı.

Ücretleri bilen var mı? bi ara araştırmıştım, okadar da düşük olmaz demiştim

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2272 : 08 Ocak 2024, 17:47:30 »
*Ürettiklerinizle ülkemize milyarlarca dolar katma değer sağlıyorsunuz. Bugün yaptığınız gemilerle ilgili yapılan ihracatlarla 4-5 milyar dolar bir katma değer sağlayan işçinin alacağı ücret, asgari ücretin bir tık üzerinde olmamalı.

*Bu ülkenin yüz akı, milli savunmamızı yüzde 20’lerden 80’lere çıkaran kamu işçisinin alacağı ücret bu olmamalı. Bugün aldığımız ücrete baktığımızda asgari ücretin bir tık üzerindeyiz. Gerçekten de geçinecek durumda değiliz. Kiralarımızı ödeyemeyecek duruma geldik. Çocuklarımızın ceplerine harçlık koyamayacak duruma geldik.

*Genel anlamda baktığınızda kamu işçileri, kamu çalışanları dediğinizde maalesef ki hükümetimiz, bizlere üvey evlat muamelesi yapıyor.

*Bugün, 2023 yılı içerisinde memura yaptığı zam oranı yüzde 347. Yuh Kamu çalışanlarına, özellikle savunma sanayi çalışanlarına, bu ülkenin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin omurgasını oluşturan sizlere yıl içerisinde yüzde 93 bir zammı reva görmek de doğru bir bakış açısı değildir. Bugün savunma sanayinde çalışan arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu dışarıda ek iş yapmak zorunda kalmıştır.

Verin yahu şu emekçinin parasın...
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2024, 17:48:08 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2273 : 08 Ocak 2024, 17:50:39 »
*Ürettiklerinizle ülkemize milyarlarca dolar katma değer sağlıyorsunuz. Bugün yaptığınız gemilerle ilgili yapılan ihracatlarla 4-5 milyar dolar bir katma değer sağlayan işçinin alacağı ücret, asgari ücretin bir tık üzerinde olmamalı.

*Bu ülkenin yüz akı, milli savunmamızı yüzde 20’lerden 80’lere çıkaran kamu işçisinin alacağı ücret bu olmamalı. Bugün aldığımız ücrete baktığımızda asgari ücretin bir tık üzerindeyiz. Gerçekten de geçinecek durumda değiliz. Kiralarımızı ödeyemeyecek duruma geldik. Çocuklarımızın ceplerine harçlık koyamayacak duruma geldik.

*Genel anlamda baktığınızda kamu işçileri, kamu çalışanları dediğinizde maalesef ki hükümetimiz, bizlere üvey evlat muamelesi yapıyor.

*Bugün, 2023 yılı içerisinde memura yaptığı zam oranı yüzde 347. Yuh Kamu çalışanlarına, özellikle savunma sanayi çalışanlarına, bu ülkenin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin omurgasını oluşturan sizlere yıl içerisinde yüzde 93 bir zammı reva görmek de doğru bir bakış açısı değildir. Bugün savunma sanayinde çalışan arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu dışarıda ek iş yapmak zorunda kalmıştır.

Verin yahu şu emekçinin parasın...

Adamlar tamamen haklı sonra yok aselsan mühendislerimizi kaybediyoruz o yok bu yok diye ağlıyor yetkililer. Adamlara düzgün para ver TFX de yaparsın TF-2000 de yaparsın

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2274 : 08 Ocak 2024, 19:16:51 »
Bu alanda beceri ve deneyim kolay kazanilmiyor..

En fazla maaş verilen alanlardan biri olmalı...

What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2275 : 08 Ocak 2024, 19:27:56 »
Yalnız altını çizerim denizaltında çalışmış bir subay olma şartı var diyor İngilizler bence bizim emekli yada istifa etmiş subaylardan İngilizcesi olan biri başvurabilir

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2276 : 08 Ocak 2024, 19:51:13 »

20-25 bin...

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2277 : 08 Ocak 2024, 19:52:56 »

20-25 bin...
[/quote]
Ayıp ya cidden

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2278 : 08 Ocak 2024, 19:58:25 »
2026 ile beraber Türk ordusu en tehlikeli yıllarına giriyor ki bu da 5-6 sene sürecek. Çok savunmasız hale geleceğiz, Türk hava kuvvetleri eskiyor, F-16b70 yok, Eurofighter yok, F-35 yok. Yunanistan da Rafale filosunu tamamlamış olacak, büyük ihtimalle Egede 12 millik karasuları ilan edecektir.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2279 : 09 Ocak 2024, 01:50:10 »

20-25 bin...

25 bin bile yok sanirim. Haberlerde izledim 22 bin dedi maksimum.