ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler

Hindistan'ın Çok Rollü Savaş Uçağı Projesi

<< < (2/6) > >>

sephiroturk:

--- Alıntı ---Çin varken o biraz zor dostum ama Pakistan'ın silahlanma yarışında epey geride kaldığını düşünüyorum.

--- Alıntı sonu ---

çin bir küresel güç olma yolunda zaten , onlar dünyanin patronu olursa bölgede ekonomik büyüklük ve nüfus açisindan çin ile rekabet edecek tek ülke hindistan o yüzden özellikle "orta asya" ifadesini kullandim :)

Pakistan elinden geleni yapti , terör, yolsuzluk, kaçakçilik , deprem ... derken yoruldu iyi bile dayandilar bence

nightshade:

--- Alıntı yapılan: sephiroturk - 12 Mayıs 2011, 18:57:28 ---Nightshade , 5-10 yil sonra gelecek  Soukhoï T-50 (PAK-FA) unutulmamali , insan ve ekonomik potansiyellerinin farkindalar , bu gidisle orta asya nin patronu olurlar  ...

--- Alıntı sonu ---
Doğrudur, pak-fa yı unuttuk.
Pakistanın nükleer silahı olduğuna göre bir anlamda ulusal varlığı güvencede hintlilere karşı.

seyyah:
buyuk bir ihtimalle eurofighter secilecektir oyle dusunuyorum yeni bir ucak sonucta

Ice:

--- Alıntı yapılan: seyyah - 13 Mayıs 2011, 23:00:49 ---buyuk bir ihtimalle eurofighter secilecektir oyle dusunuyorum yeni bir ucak sonucta

--- Alıntı sonu ---
Rafale'nin de şansı yüksek uçak gemisine konuşlanma özelliği öne çıkarıyor.

nightshade:
Eurofighter için de uçak gemisine inip-kalkabilme kabiliyeti öneriliyor.Rafale kazanırsa, fransız hükümetinin çabaları sonucu kazanır.Zaten bir kere bu ihaleden elendi,sonra tekrar kabul edildi.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git