Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1427906 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5590 : 21 Haziran 2023, 00:44:07 »
Alıntı
MİT'e ait SİHA'lar Kamışlı hattında bir aracı vurdu.

YPG'nin sözde Kamışlı kantonu Eşbaşkanı Yüsra Derviş etkisiz hale getirildi.

Kendisi birkaç ay önce Yeşil Sol Partinin için secim calısmaları yapıyordu. Kemal Kılıçdaroğlu ve  İBB başkanı İmamoğlu ile secim gezilerinde birliktelerdi.

Ben anlamadım. Nasıl KK ve İmamoğlu ile geziye katıldı? Eğer geziye katılabiliyorsa gezide vs nasıl yakalanmıyor da sonra tutup SİHA ile vuruyoruz. Haber bana biraz kirli görünüyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
MİT'ten nokta operasyon... Suriye'nin kuzeyinde 11 terörist etkisiz hale getirildi

Milli İstihbarat Teşkilatı, Fırat Kalkanı Harekat bölgesine gerçekleştirilen roket ve havan saldırıları ile eylem amacıyla geçiş yapan teröristlerin sevk edildiği nokta olarak tespit ettiği Münbiç temas hattındaki PKK/KCK-PYD/YPG'ye ait barınma alanlarını yakın takibe aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile birlikte karadan ve havadan yürütülen hassas keşif ve takip çalışmaları neticesinde operasyon için düğmeye basıldı.

MİT'e bağlı özel ekipler tarafından 24 Haziran gecesi, Münbiç temas hattında belirlenen noktalara eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda toplam 11 terörist etkisiz hale getirilirken, ayrıca PKK/KCK-PYD/YPG'ye ait bir yerleşke de imha edildi.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/mitten-nokta-operasyon-suriyenin-kuzeyinde-11-terorist-etkisiz-hale-getirildi-42290132
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #5592 : 26 Haziran 2023, 19:07:53 »
Bu Rusya bizden ne istedi de biz vermedik Tel Fırat ve Menbiç'i bize vermediler ......

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5593 : 29 Haziran 2023, 14:36:46 »
MİT'e bağlı özel ekipler tarafından 24 Haziran gecesi, Münbiç temas hattında belirlenen noktalara eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda toplam 11 terörist etkisiz hale getirilirken, ayrıca PKK/KCK-PYD/YPG'ye ait bir yerleşke de imha edildi.

Mit'e bağlı özel kuvvetin açılımı. Veyahut Sadat'ın esas misyonu..

Alıntı
24 Haziran günü sabah 5 civarında Menbiç'in güneybatısında bir operasyon yapıldı.

SMO güçleri PKK'nın iki karargahına sızarak iki binada bulunan teröristleri imha etti ve silahlarını alıp binalardan çıktı.

Yaklaşık 1 saatlik başarılı ve güzel bir operasyondu.

Çıkmadan evvel patlayıcı yerleştirip binaları havaya uçurdular.

Çatışma seslerine gelen teröristler de arka hatta bekleyen SMO güçlerine takıldı ve yardım edemedi.

Operasyonda aktif olarak hiçbir TSK unsuru bulunmadı.

Ama tüm operasyon MİT koordinesinde, İHA destekli şekilde Fırat Kalkanı harekat merkezinden yönetildi.

Yani sahadaki unsurlar TSK olmasa da operasyon bir Türk askeri operasyonuydu.

Ülkeyi savunmak askerin işidir. Bu bağlamda her Türk askerdir. Profesyoneli vardır, gönüllüsü vardır.

Ancak eğer büyük bir ülkeyseniz ve sınırlarınız dışında da bazı askeri ihtiyaçlarınız varsa;

O zaman devreye farklı askeri modeller girebilir, girmelidir.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5594 : 29 Haziran 2023, 14:56:32 »
Bu Rusya bizden ne istedi de biz vermedik Tel Fırat ve Menbiç'i bize vermediler ......

Rusya bizden bir şey istemiyor. Bizim Rusya dan dolayısıyla Esed rejiminden ciddi bir talebimiz var. Ülkemizdeki Suriyelilerin büyük bir kısmı Halep ve nahiyelerinde ikamet ediyor/du. Halep'deki İran milisleri, Nusayri kuvvetleri ve Rus özel birliklerinin çekilmesini istiyoruz. Böylece sığınmacıların dönüşünün önü açılacak. Yada masadaki talebimiz bu. Rusya nın Münbiç ve Tel Rıfat çekilmesinin akabinde Türkiye ile yerel Öso baskısı Halep için daha da artacak. Diğer taraftan Rusya Halep'e yerleşmiş Haşdi Şabi milislerini ile anlaşma zemini bulamıyor. Bu yüzden Rusya bu iki belde veya alanı boşaltmıyor. Devamında ne olacağını çok iyi biliyorlar.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2023, 14:58:38 Gönderen: OKÇULAR »
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5595 : 29 Haziran 2023, 18:13:54 »
Bu yüzden Rusya bu iki belde veya alanı boşaltmıyor. Devamında ne olacağını çok iyi biliyorlar.
Diplomasinin gidebileceği yere gidilmiş. Mecbur deleceğiz...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5596 : 14 Temmuz 2023, 13:36:32 »
İsveç'ten dikkat çeken PKK açıklaması

İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson, “Türkiye ile uluslararası terörizme karşı mücadele edeceğiz. Kendimizi, terör örgütü PKK'nın İsveç'teki faaliyetlerini engellemeye adayacağız” dedi.
İsveç Savunma Bakanı Pal Jonson, İsveç medyasına Vilnius’ta düzenlenen NATO Liderler Zirvesi’ni değerlendirdi. Türkiye’nin, İsveç’in NATO üyeliğine ilişkin kararı TBMM’ye taşıma kararına değinen İsveçli Bakan, İsveç’in Türkiye ile kararlı bir şekilde terörle mücadele edeceğini söyledi. Jonson, “Türkiye ile uluslararası terörizme karşı mücadele edeceğiz. Kendimizi, terör örgütü PKK’nın İsveç’teki faaliyetlerini engellemeye adayacağız. Bu hem bizim güvenliğimiz hem de Türkiye’nin güvenliği için önemli” ifadelerini kulandı.

Jonson, bir gazetecinin, “Vilnius’ta varılan mutabakatın ardından İsveç, PKK/PYD ve FETÖ’yü terör örgütü olarak mı kabul ediyor” sorusuna, “Buna net bir cevap veremem çünkü toplantıda ben yoktum, Adalet Bakanı Gunnar Strömmer vardı” yanıtını verdi. İsveçli Bakan, hangi terör örgütleri ile mücadele edileceğinin İsveç, Türkiye ve Finlandiya arasında imzalanan üçlü muhtırada yer aldığını dile getirdi.

28 Haziran 2022 tarihinde İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirilen NATO Liderler Zirvesi’nde imzalanan üçlü muhtırada, “NATO’nun gelecekteki müttefikleri olarak Finlandiya ve İsveç, ulusal güvenliğine yönelik tüm tehditlere karşı Türkiye'ye tam destek verirler. Bu çerçevede, Finlandiya ve İsveç, PYD/YPG ve Türkiye'de FETÖ olarak tanımlanan örgüte destek sağlamayacak. Türkiye de milli güvenliklerine yönelik tüm tehditlere karşı Finlandiya ve İsveç'e tam destek verir” ifadeleri yer almıştı.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/isvecten-dikkat-ceken-pkk-aciklamasi-42298594
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5597 : 14 Temmuz 2023, 13:37:27 »
İnanabileniniz  var mı?
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2023, 13:46:39 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Deyrizor'da arabulucu: ABD! Washington PKK/YPG için devreye girdi...
« Yanıtla #5598 : 04 Eylül 2023, 22:43:44 »
Deyrizor'da arabulucu: ABD! Washington PKK/YPG için devreye girdi...

Deyrizor kırsalında Baggara ve Ageydat aşiretlerinin öncülüğündeki aşiretler ile PKK/YPG-SDG mensupları arasındaki silahlı çatışmalar devam ederken ABD'nin PKK/YPG için devreye girip 'arabuluculuk' rolüne giriştiği öğrenildi.

ABD öncülüğündeki DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu (DMUK) tarafından desteklenen PKK/YPG-SDG ile Arap aşiretleri arasında Deyrizor'da uzun süredir yaşanan gerilimler Temmuz ayının sonundan itibaren silahlı çatışma boyutuna geldi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Terör örgütü PKK/YPG'nin Deyrizor Askeri Meclis grubunun lideri Ahmed el Habil'i alıkoymasının ardından 27 Ağustos'ta patlak veren çatışmalar, birçok aşiretin destek vermesiyle giderek büyüdü.

AFP haber ajansının bölgeden geçtiği fotoğraflar

Arap aşiretlerin başlattığı silahlı mücadelenin ardından PKK/YPG'li teröristler kontrolü ellerinde bulundurduğu bazı bölgelerden kaçmak zorunda kalırken, taraflar arasında meydana gelen çatışmalarda iki taraftan da çok sayıda şahsın hayatını kaybettiği öğrenildi.

Hafta sonu çatışmanın olduğu bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

ABD DEVREYE GİRDİ

Arap aşiretler ABD'nin de terör örgütünü koruyucu tavrına tepki gösterirken Washington yönetimi bu sefer de PKK'lı teröristler için arabulucu rolüne girişti.

AFP haber ajansının geçtiği bilgilere göre ABD yönetimi bölgedeki gerilimi sona erdirmek için devreye girdi.

AFP'nin "ABD, Suriye'nin doğusunda gerilimi düşürmenin yollarını arıyor" başlıklı haberinde, ABD Dışişleri Bakanlığı Yakın Doğu İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Ethan Goldrich ile Suriye ve Irak'taki DEAŞ karşıtı koalisyonun komutanı tümgeneral Joel Vowell'ın YPG'li teröristler ve Arap Aşiret liderleri ile bir toplantı gerçekleştirdiğini duyuruldu.

BÜYÜKELÇİLİKTEN AÇIKLAMA: TARAFLAR ANLAŞTI

Toplantının nerede yapıldığı bilinmiyor. ABD büyükelçiliği konuya ilişkin açıklamasında tarafların şiddetin en kısa sürede sona erdirilmesi konusunda anlaştıklarını duyurdu.

ABD'li yetkililerin toplantıda taraflara ne teklif ettiği merak konusu oldu.

PETROL VE DOĞALGAZ ÜRETİMİNİN YÜZDE 80'İNİ SDG KONTROL EDİYOR

Suriye İnsan Hakları Ağı'nın (SNHR) 19 Eylül 2019’da yayımladığı rapora göre Suriye’nin petrol ve doğal gaz üretiminin yüzde 80’ini YPG'nin bünyesindeki Suriye Demokratik Güçleri (SDG) kontrol ediyor. Üretilen petrolün gelirini SDG'nin elde etmesine rağmen mali kayıtları bulunmuyor.

Rapora göre SDG, Suriye’nin kuzeydoğusunda ülkenin en zengin petrol yataklarının bulunduğu Deyrizor, Haseke ve Rakka’da hakimiyetini sürdürürken, buradaki 20 petrol kuyusundan 11’inin kontrolünü elinde bulunduruyor. Buradaki üretim kapasitesinin Esad rejiminin kontrol ettiği üretim sahalarından daha fazla olduğu belirtiliyor.

Terör örgütü, buradan çıkan ve yaklaşık günlük 45 bin varile ulaşan petrolü ise Esad rejimin hakimiyetindeki bölgelere satarak gelir elde ediyor. Terör örgütü elinde bulundurduğu petrolü satarak elde ettiği geliri kendi çıkarları için kullanırken, bölge halkı ise açlığa terk ediliyor.

Terör örgütü ABD’nin de desteğiyle "DEAŞ ile mücadele" adı altında bu paraları kendi üyelerine harcıyor.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/deyrizorda-arabulucu-abd-washington-pkk-ypg-icin-devreye-girdi-42325405

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #5599 : 05 Eylül 2023, 07:47:45 »
Kürtlere sınırlarımız dışında denize kıyısı olmayan sınırlarımızı boydan boya kapatıp bizi izole etmeyen devlet kurmalıyız bu bizim beka sorunumuzdur. Irakta bu neyseki artık nerdeyse kesine yakın başarıldı. Başarıldı diyorum çünkü destekledik zamanında. Şimdi ümmetin derdi her şeyin önüne geçtiğinden eski pragmatik politikalar karma karışık oldu kimsenin yaptığına memleket menfaatidir peşin hükmü ile bakamıyoruz. Suriyede kürtler denize ulaşmayaya ramak kalmıştı savaş başlattık önünü aldık bu çok doğruydu. Zaten amarikanın siyonistlerin öfkesi ondan sonra fırladı.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2023, 07:54:17 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.