Anket

Sizce Yerli Savaş Uçağımız Nasıl Birşey Olacak?

Tamamen özgün bir tasarım olacak. Hiçbir uçağa benzemeyecek.
80 (41.2%)
Güney Kore ile ortak olarak KFX'i millileştireceğiz.
17 (8.8%)
SAAB ile ortak stealth bir uçak geliştireceğiz.
40 (20.6%)
F-16 tecrübemizi kullanarak gelişmiş bir F-16 yapacağız.
25 (12.9%)
Projeyi rafa kaldırıp ABD'den uçak alacağız.
17 (8.8%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
15 (7.7%)

Toplam Oy Verenler: 194

Gönderen Konu: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 1022806 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
Ynt: KAAN 5. Nesil Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #3200 : 26 Aralık 2022, 10:35:26 »
mmu resimi paylaşıldığından beri diğer haberlerin değeri kalmadı. nerdeyse hiçbirine bakmaz oldum

Çevrimdışı İbrahim

• DefenceTurk
  • *
  • 41
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3201 : 26 Aralık 2022, 10:40:37 »
Beni de artık savunma alanındaki gelişmeler, maalesef heyecanlandırmıyor. 7-8 yıl önce piyade tüfeği tanıtıldığında, küçük görmek için demiyorum ama, çok büyük bir işmiş gibi sevinirdim. Artık o heyecan yok. Çok sıradan geliyor.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #3202 : 26 Aralık 2022, 10:58:23 »
Beni de artık savunma alanındaki gelişmeler, maalesef heyecanlandırmıyor. 7-8 yıl önce piyade tüfeği tanıtıldığında, küçük görmek için demiyorum ama, çok büyük bir işmiş gibi sevinirdim. Artık o heyecan yok. Çok sıradan geliyor.

Haklısın. Savunma Sanayi alanında o kadar çok sıçramalar oldu ki sabahınıyla artık zamanıyla alıştık.

Ama müsade et, bu uçakla benim kalbimin frekansı yükseldi.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3203 : 26 Aralık 2022, 11:18:41 »
Arkadaşlar üzücü bir haber aldık ; dostumuz İoannis Theodoratos sabah saatlerinde MMU fotoğraflarını gördükten sonra kalp krizi geçirip Atina Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış...

Bi geçmiş olsun diyelim....

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3204 : 26 Aralık 2022, 11:33:38 »
Arkadaşlar üzücü bir haber aldık ; dostumuz İoannis Theodoratos sabah saatlerinde MMU fotoğraflarını gördükten sonra kalp krizi geçirip Atina Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmış...

Bi geçmiş olsun diyelim....

Uçan MMU'yu görmeden, kalp krizi falan geçirmez bu psikopat Yanni Emice. Bence duyumunuz yanlış Serkan Bey.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3205 : 26 Aralık 2022, 11:55:54 »

Olması gereken de o bir bakıma...

Sıradanlaşması  işin oturduğunun bir göstergesidir...

ABD de işi bu alanda olanlarin ve özel ilgisi olanlarin dışında bunu başardık bunu milli olarak ürettik bu tank çıktı şunun motorunu geliştirdik vs diye hop oturup hop kalktığıni hiç sanmıyorum örneğin :)
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3206 : 26 Aralık 2022, 12:48:05 »
Bu uçağın burun çapı çok büyümüş. Buraya girecek Aesa radarı Bürfis kesin 2000+ modüllü olur artık. Bu da sınıfının en büyük ve güçlü Aesa radarı yapar onu. GaN tabanlı modülleriyle çoook uzun menzillere sahip olur. Minimum 200KW hatta 400KW’a kadar enerji çıkışı sağlayabilir. Yeterki uygun motor ve güç jeneratörü olsun.

Dönüp dolaşıp motora geldik gene.

Şu kuş bir uçsun, artık sırtımız yere gelmez. Ne yapıp yapıp o motor işini de çözeriz. Mutlaka bu projeyi de Altay’a çevirmek isteyecek dış güçler olacaktır. Her türlü pis oyunu, ambargoyu vs deneyeceklerdir. Ona göre hazırlıklı olmak şart.

Bu proje artık siyasi çıkarlar ve partiler üstü milli bir proje. Bu artık bizim beka projemiz. Hayatta kalmak ve askeri özgürlük yolundaki ulusal projemiz. Buna helal getirecek kişi ve kuruluş vatan hainidir. Nokta.

« Son Düzenleme: 26 Aralık 2022, 12:51:53 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #3207 : 26 Aralık 2022, 12:54:36 »
Çoçuktuk.1987 de eski adıyla General Dynamics firmasında üretilip test için Fort Worth-ABD üssünde havalanan İlk Türk bayraklı F-16 yı TRT de seyretmiştik.

Belki küçük olmamız hasebiyle gece bile uyuyamamıştım. "Artık herkesi yeneriz" edası ve özgüveni gelmişti. Şimdi yeni fotoğrafa bakıp değişen hava alıkları ve burun konisine odaklanıyorum. Halbuki olağanüstü bir eser ortaya çıkıyor lakin Amerikalı pilotun uçurduğu F-16 mızın heyecanı yok. Acaba yaş ile alakalı mı diyordum ama diğer arkadaşların ifadelerini görünce aslında işin bizim için giderek sıradanlaştığını görüyorum.

Başarının gizli etkenlerinden biri ilk heyecanı daima taze tutup devam ettirebilmektir.

İnşallah gayretimizi devamlı diri tutarız.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3208 : 26 Aralık 2022, 13:11:44 »
Bayramlık alınmış bir çocuk gibi dönüp dolaşıp fotoğrafına bakıyorum. Çok yakışlı bir demir kuş. Düşmanların korkulu rüyası olacak bu. 8)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3209 : 26 Aralık 2022, 13:22:46 »
Çoçuktuk.1987 de eski adıyla General Dynamics firmasında üretilip test için Fort Worth-ABD üssünde havalanan İlk Türk bayraklı F-16 yı TRT de seyretmiştik.

Belki küçük olmamız hasebiyle gece bile uyuyamamıştım. "Artık herkesi yeneriz" edası ve özgüveni gelmişti. Şimdi yeni fotoğrafa bakıp değişen hava alıkları ve burun konisine odaklanıyorum. Halbuki olağanüstü bir eser ortaya çıkıyor lakin Amerikalı pilotun uçurduğu F-16 mızın heyecanı yok. Acaba yaş ile alakalı mı diyordum ama diğer arkadaşların ifadelerini görünce aslında işin bizim için giderek sıradanlaştığını görüyorum.

Başarının gizli etkenlerinden biri ilk heyecanı daima taze tutup devam ettirebilmektir.

Bu yaşla alakalı. Önceleri merak oluyor. Merak ettiklerini öğrendikçe doyuma ulaşıyor insan. Zamanla sıradan oluyor merak ettikleri sonunda. Hatta çok zorlayınca itici olabiliyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com