Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143264 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #570 : 26 Şubat 2018, 05:36:15 »
Türkiye Irak ta mutlaka kesinlikle kürt devleti olsun arzusunda bunu kurmaya çalışıyor bu bir ikincisi ise biraz miğde bulandırıcı kabullenmesi zor bir gerçek ama pkk lı suriyedeki mevcut durumdanda Türkiye nötür davranıyor olsada olur olmasada olur modundayız zannedildiği kadar umrumuzda değil. Fırat ın batısı ise kırmızı çizgimiz orada Afrin ve Menbiç de kesin kararlıyız.
Türkiye nin Irak ve Suriye deki kürt yaklaşımı budur arkadaşlar. Buna inanın tasvip edin katılın demiyorum ben. Dediğim şey Türkiye devletinin olaya yaklaşımı bakışı budur. Sizin kendi doğrularınız başka türlüdür devlete katılmazsınız o başka mevzu ben burada devletin bakışını söylüyorum.
Şöyle düşünmeyin ABD orada bir oldu bitti dayatma yaptı Türkiye içi kan ağlayarak buna katlanıyor. Yok böyle bir şey ABD bunu zaten bildiği için bu kadar rahat.  ABD Türkiye masaya oturunca bunları konuşuyor bu kürt meselesinde bu gidiş iyi bir gidiştir bunun farkında iki tarafta.
Kürtler devletlimi olsun devletsizmi olsun basit sorusu var. Sen forumdaki devletsiz olsun dersin ama Türkiye devleti öyle düşünmüyor kürtlerin bu dünyada bir yerlerde ama Türkiye dışında bir yerlerde mutlaka devleti olmalı diyor. Türkiye derin devleti pkk ile mücadele eden devlet aklı bunu istiyor. Siz basit bakarsın işe çok ince düşünmen daha doğrusu gerçekten çözüm amaçlaman gerekmiyor bütün kürtler ölsün dersin sen sivil adamsın yarında okuluna işine maçına gidersin senin ne kadar umrunda olacakki bu işi çözmek. Devlet kafası daha ciddi daha gerçekçi daha pragmatik bakar bu işlere. İsterimki arkadaşlarımda bu devletin aklını okuyabilsin o zaman olayları takip etmek daha eğlenceli oluyor. Ben çok üzülüyorum çok çok mutlu olması gereken Türk gençleri öfke içinde yaşıyorlar. Bunun bir sebebide bunu sze kimse çıkıpta söylemeyecek bu işin olayı yönetme gerçeklerine aykırı bunu siz biz kendimiz bulacağız. Devlet size lanet olsun bu olanlara der ama gerçek o değildir geriden işini halleder kafasındakine göre. Bunları fark etmezseniz her şeye öfkeli olursunuz ederseniz oh işler iyi tam istediğimiz gibi dersiniz. Biraz kafa istiyor bu saksıyı zorlayın bir şey anlatıyoz burada anlamaya çalışın.
Şimdi beni beğenen sayısı 10 bu mesajı okuyunca beğenen sayısı artarsa anlayan sessiz bir kitle var anlayacağım. Sevmeyen sayısı 30 dan 50 ye fırlar ama önemi yok onlar eskidende anlamayıp hala daha anlamayanlar zaten. Bana anlayan lazım. 10 en az 20 olmalı
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #571 : 26 Şubat 2018, 08:26:46 »
Serkan bırak devlet adına konuşmayı, kendi adına konuş.  Belki halen farkında değilsin, Irak'ta bağımsızlığını ilan etmeye çalışan ve bu konuda devletimizin de büyük tepki gösterdiği bir Kürt grup var. Aynı şekilde Suriye'nin kuzeyinde ayrı bir devlet kurmak isteyen bir terör örgütü var ve şu an binlerce askerimiz orada buna engel olmak için mücadele ediyor. O topraklarda sadece Kürtler yaşamıyor. Türkmeni var, Arabı var, var da var. Sen halen aynı tas aynı hamam. Babanın çiftliği ya... Kafana takmışsın bir şey, kendini inandırmışsın, başkalarının da öyle düşündüğünü sanıp onların ağzından konuşuyorsun.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #572 : 26 Şubat 2018, 10:06:24 »
Serkan'ın yaptığı doğru bir fikri fazla heyecanlı davranıp zehirlemek. Eminim bilinçli olarak yapmıyordur. Bu arada devlet adına konuşmak lafı bana saçma geliyor. Devlet dediğimiz şey, insanlar tarafından yönetilir. Karar ve icra mercilerindeki kişilerin dünya görüşü ne ise devlet o yönde ilerler. Ne bu JARVIS mi? ;)
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #573 : 26 Şubat 2018, 10:06:57 »
ösoyu çatışmalarda izlerken fena oluyorum. Abi bunlar her yere şarjör boşaltıyor. 10 militanlik köye 40-50 şarjör mermi harciyolardir kesin. Bilmiyorum bunun doğrusu bu mudur doğru şeyi mi yapıyorlar ateş üstünlüğü babında ama yazık yahu. Adam bildigin ormanlık alana biksi şeridi bitirdi.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #574 : 26 Şubat 2018, 10:08:23 »
ösoyu çatışmalarda izlerken fena oluyorum. Abi bunlar her yere şarjör boşaltıyor. 10 militanlik köye 40-50 şarjör mermi harciyolardir kesin. Bilmiyorum bunun doğrusu bu mudur doğru şeyi mi yapıyorlar ateş üstünlüğü babında ama yazık yahu. Adam bildigin ormanlık alana biksi şeridi bitirdi.

Ve de bunu çekebilen kameraman yaldır yaldır ortalıktayken...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Jandarma ve Polis Özel Harekat Timleri Hassa sınırından Afrin'e girdi
« Yanıtla #575 : 26 Şubat 2018, 11:41:16 »
Jandarma ve Polis Özel Harekat Timleri Hassa sınırından Afrin'e girdi

İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'nde toplanan Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba ve Hatay Hassa sınırından Afrin'e girdi.Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Özel harekatın Afrin'e gitmesi yaklaşan yeni mücadele için hazırlık" dedi.

Gaziantep İslahiye ilçesindeki  İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'nde toplanan Jandarma ve Polis Özel Harekat timleri Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis Gülbaba ve Hatay Hassa sınırından Afrin'e girdi. Jandarma ve Polis Özel Harekat timlerinin öncelikle olarak Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin bölgesinde teröristlerden temizlenen köylere sızma girişimini önlemek ve meskun mahal operasyonlarına katılacağı belirtildi. JÖH ve PÖH'lere İçişleri Bakanlığı Müşterek Görev Merkezi'ne ayrılışı ve Afrin'e girişi sırasında vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile sevgi gösterisinde bulundu. Öte yandan harekat kapsamında bölgeye tank sevkiyatı yapıldı.

http://www.milliyet.com.tr/jandarma-ve-polis-ozel-harekat-gundem-2617057/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #576 : 26 Şubat 2018, 12:13:06 »

..Şimdi beni beğenen sayısı 10 bu mesajı okuyunca beğenen sayısı artarsa anlayan sessiz bir kitle var anlayacağım. Sevmeyen sayısı 30 dan 50 ye fırlar ama önemi yok onlar eskidende anlamayıp hala daha anlamayanlar zaten. Bana anlayan lazım. 10 en az 20 olmalı

''Beğenmedim'' seçeneğine tıklamamak için kendimi zor tutuyorum! 10 üzerinden (-) 1.000.000

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #577 : 26 Şubat 2018, 13:55:48 »
Bir kişi tıklamış 11 olmuşum. Koca forumda gerçekleri gören iki kişiyiz sadece.
beğen

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #578 : 26 Şubat 2018, 14:00:11 »
Bu bizim askerin sırt çantasını bohçalaması biraz komik görünüyor ama çokta fonsiyonel faydalı bir şey. Başka ordular neden bunu yapmıyor yada bunun yerine yağmurdan mesela çantadakileri nasıl koruyorlar merak ediyorum.

Şu asker mesela yağmur yağsa ne yapıyor

« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 14:03:05 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #579 : 26 Şubat 2018, 14:56:20 »
A
Bu bizim askerin sırt çantasını bohçalaması biraz komik görünüyor ama çokta fonsiyonel faydalı bir şey. Başka ordular neden bunu yapmıyor yada bunun yerine yağmurdan mesela çantadakileri nasıl koruyorlar merak ediyorum.

Şu asker mesela yağmur yağsa ne yapıyor

Tahmin edersem şemsiye açacak .

Gökten beyin yağarsa sen sakın ha açma.
« Son Düzenleme: 26 Şubat 2018, 15:10:08 Gönderen: Tigerfish »