Gönderen Konu: Kuşlardan sonra şimdi de onbinlerce balık öldü  (Okunma sayısı 2934 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Kuşlardan sonra şimdi de onbinlerce balık öldü

Gökyüzünden binlerce ölü kuşun düşmesi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken ABD'nin Arkansas eyaleti, bu sefer de esrarengiz balık ölümlerine sahne oldu
04 Ocak 2011 Salı, 14:57:23

Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock'un filmlerini anımsatan kuş ölümlerinin sırrı henüz çözülememişken meydana gelen şüpheli balık ölümleri korku yarattı.

İtalyan Corriere della Sera gazetesinde çıkan habere göre, yılbaşı gecesi gökten ölü kuş yağan Beebe'ye 200 kilometre mesafedeki Ozark kasabası yakınlarında, Arkansas nehrinde onbinlerce ölü tambur balığı bulundu.

Nehrin yüzeyinin 32 kilometrelik bir bölümünü kaplayan balıkların ölüm nedenini araştıran bilimadamları, sadece tek bir balık türünün etkilendiği olayın basit bir çevre probleminden kaynaklanıyor olamayacağını söyledi.

Aynı eyaletteki Beebe kasabasında yılbaşı gecesi gökyüzünden yaklaşık 5 bin ölü kuş düşmüştü. Olayın ardından toplanan 100'e yakın örnek, incelenmek üzere Wisconsin'deki Ulusal Vahşi Doğa Sağlık Merkezi'ne gönderilmişti.

AA

Bu haber bana ilginç geldi. Bu olaylar acaba küresel ısınmanın etkilerini mi gösteriyor, yoksa sadece belirli türleri etkileyen yeni bir silah mı deniyorlar?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #1 : 04 Ocak 2011, 17:26:31 »
Bence bu silah bundan öncede böyle haberler olmuştu bir şeyler dönüyor ama ne dönüyor bilen yok.
Yoksa şu filmlerdeki meşhur DNA silahlarınımı ürettiler.

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 04 Ocak 2011, 18:17:30 »
Yok yahu o kadar koplocu olmayalım. Arada sırada olur böyle şeyler.. Ben bunları yılbaşındaki havayi fişeklerden olabilir diyorum..Olabilir yani..

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2011, 20:49:25 »

sadece tek bir balık türünün etkilendiği olay

Dikkate değer kısmı burası. Nasıl oluyor da sadece tek bir tür ölüyor? (Eğer ki orda yaşayan tek tür değilse bu)

Hani bir biyolojik silah fantazisi vardı, neydi o?

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı shielt

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2011, 08:51:10 »
Olabilir sadece bir cins balıkta ölebilir bu gayet normal..
Benim akvaryumda da bazen sadece aynı cins balıklar ölebiliyor.. Bilirsiniz ki her balık aynı değildir. hepsi farkı şeyler yer veya farklı yaşarlar. Bana kalırsa bu ölen balıklar yetiştirme balıklar yani kültür balığı. bazen balıkçılar yani yetiştirme çifliği sahipleri, fazla gelen balıklarını derelere salarlar ki oralarda da üresinler. ama çok fazla salıp hayvanlar aç kalırsa veya ortama ayak uyduramassa toplu ölümler olabilir..gibime geliyor ::)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 06 Ocak 2011, 14:26:46 »
Gizemli kuş ölümlerinin sırrı çözüldü
ABD'nin Arkansas eyaletindeki 5 bine yakın kuşun ölümüne havaî fişeklerin sebep olduğu ortaya çıktı
06.01.2011 - 14:01

Geçtiğimiz Çarşamba Arkansas'taki Little Rock yakınlarında meydana gelen toplu kuş ölümlerinin gizemi aydınlandı. USA Today'in haberine göre, Arkansaslı kuşbilimci Dr. Karen Rowe kuşların yaşam alanlarında birinin profesyonel havaî fişekler fırlattığını ve korkuyla tüneklerinden kaçan kuşların saat 40 km hızla uçarken kiminin evlere, kiminin tabelalara, kimininse yere çarparak öldüğünü açıkladı.
KAFALARI KARIŞTI

Zaten gece görüşü oldukça sınırlı olan kırmızı kanatlı karatavuklar ve Avrupa sığırcıklarından oluşan sürünün ani ve yüksek sesli gürültüyle kafasının karıştığı düşünülüyor. Olayın görgü tanıkları da kuşların görüş alanlarındaki her şeye çarptıklarını söylüyor. Kuşlara yapılan otopside görülen yaralanmalar ve kanat kırıkları da bu açıklamayı doğruluyor.

http://www.ensonhaber.com/gizemli-kus-olumlerinin-sirri-cozuldu-2011-01-06.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com