Gönderen Konu: Osman Pamukoğlu'ndan İnanılmaz Açıklamalar!  (Okunma sayısı 4619 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Osman Pamukoğlu'ndan İnanılmaz Açıklamalar!
« : 14 Eylül 2009, 23:36:57 »
Osman Pamukoğlu'ndan İnanılmaz Açıklamalar!

Kendisini ‘Türk Bölücübaşı olarak nitelendiren Rasim Ozan Kütahyalı ya yanıt: “Onunla teşkilat ilgileniyor”

14.09.2009 21:47
Balçiçek Pamir ile Söz  Sende programına konuk olan Osman Pamukoğlu, kendisini ‘Türk Bölücübaşı’ olarak nitelendiren gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı’ya sert yanıt verdi.

Çanakkale Savaşı’nda Kürtlerin yer almadığını da iddia eden Pamukoğlu’nun tartışma yaratacak açıklamaları şöyle:

-Çanakkale’de Türk kürt beraber savaştık cümlesine büyük bir tepki verdiniz. Yanlış mı anlaşıldınız yoksa sözlerinizin arkasında mısınız?

Hayır sözlerimin arkasındayım. Çanakkale’yi Osmanlı yapmış, Cumhuriyetle ilgisi nedir? 1. Dünya savaşında Kürdistan, Ermenistan diye karşımıza çıktılar bunlar. Bunların bütünü köpeksiz köyde çomaksız oynayarak milleti tahrik ediyorlar.

Bu yorum bölücü değil mi sizce?

Niye bölücü olsun? Asıl onlar bölmeye çalışıyor. Sen benim bayrağımı gösterme sen Eruh’ta çık Dağlıca’yı ak tütünü basan tiyatro oynatsın. Onlar bunları yapsın, ben bölücü müyüm?

Onlar bunlar diye bahsetmek bile ayrımcılık değil mi?

Değil. Herkes haddini bilecek.  Çerkezler Abazlar, Lazlar, Pomaklar, gürcüler niye bir şey demiyor da bunlar sürekli konuşuyor. Güya Cumhuriyet’in iki kurucusu varmış.

Anlayamadığım şu, Çanakkale’de Kürtler savaşmış olsa ne olur? Yani niye rahatsız oluyorsunuz bundan?

İnsanın üzerinde baskı  kuruyorlar. Ne iki kurucusu? Nüfusunuz neydi, kaçtı? Çanakkale’de Osmanlı subayı, Osmanlı askeri çatıştı.

Elinizde bir haritayla kim nerede şehit oldu diye anlatıyormuşsunuz.

Genelkurmay harp tarihi bu. Türk tarihi, bütün illerde şehit olanlar. Bundan da alınanlar var. Bir müptezel, sahtekar Osman paşa haritayla geziyormuş diye yazmış.

Gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı’dan mı bahsediyorsunuz?

Gazeteciyse gazeteciliğini bilecek. Adam gibi adam olsun. Dürüst olsun.

Kendisi burada olmadığı  için konuşmayalım hakkında.

Niye o konuşuyor, yazıyor ama!

Evet ama ben bu programda izin vermiyorum böyle şeylere. Sizi epey kızdırmış anlaşılan.

Neyse, ben kızmadım zaten örgüt ilgileniyor.

Ne demek o?

İlgileniyorlar.

Ne demek anlamadım ilgilenmek?

Mesaj çekiyorlar, protesto ediyorlar, ilgileniyorlar yani!

Rasim Ozan Kütahyalı  ne yazmıştı?

Türk bölücübaşı Osman Pamukoğlu

Önümüzdeki dönemde Türkiye yeni bir fenomenle tanışacak...Türkler Türkiye’nin bölünmesini isteyecek...Türk bölücülüğü/ayrılıkçılığı ideolojisi filizlenme aşamasını geçti bile,artık bu ideoloji gövdeleşmeye başlayan bir olgu haline geliyor...Önce 2000’lerin başında ulusalcılık peydah oldu,gövdeleşti,kurumlaştı.Anadamar Türk milliyetçiliği çizgisinden belirgin olarak ayrıldı,yarı-devlet desteğiyle örgütlendi.Hatta bu ideolojik şemsiye altında bir askeri darbe girişimi bile oldu...  

Bu ulusalcılık damarı  2000’ler itibariyle “bölünmez bütünlük” vurgusunu koruyordu. “Biz bu vatanı hep beraber kurduk.Emperyalistler bizi bölemez” diskurunu muhafaza ediyordu.Türk devletinin klasik birlik-bütünlükçü söyleminden ayrılmıyordu bu çizgi...Fakat dış söylem böyle olsa da,ulusalcı ideolojinin sosyolojik tabanında kaynamalar belirgin biçimde başlamıştı.O sosyolojik tabanla yakın temas içinde olan gözleri açık herkes ayrılıkçı/bölücü Türkçü bir ruh halinin filizlenmeye başladığını hissediyordu. “Bölünmez bütünlük” vurgusuna, “Türk-Kürt hepimiz kardeşiz,etle tırnak gibiyiz.Bu vatanı hep beraber kurduk” söylemine inancı her geçen gün azalıyordu ulusalcılığın tabanını oluşturan kitlelerin...Öfkelendiğinde  “Çok istiyorlarsa verelim oraları,zaten sırtımıza yük oluyorlar,milyarlarca dolar paramız gidiyor,defolsunlar gitsinler”  diyerek bölünme talep eden ulusalcı Türk ruh hali her geçen gün daha kökleşti geçtiğimiz dönemde...Örgütleyicisini bekleyen tehlikeli bir kitle adım adım oluştu 2000’li yıllarda...Önce bölünme sonra da Batı bölgelerinde yer alan Kürtlerin Kürdistan’a gönderilmesini isteyen bölücü/ayrılıkçı Türkçülük fenomeni 2010’lu yıllarda karşımızda olacak...Bunu bilelim...  

Tuncay Özkan’ın bu kitleyi örgütleyecek bölücü Türk lideri adayı olduğunu düşünüyordum ben,fakat Özkan’ın içeri girmesiyle başlattığı hareket sönmeye başladı...Özkan’ın hareketi sönebilirdi,ama o bölücülük potansiyeli içeren ulusalcı/laikçi kitle yerinde duruyordu...Şu an bu kitleyi örgütlemeye aday bir adam var...O adam Osman Pamukoğlu...Emekli bir Tümgeneral,1993-95 döneminde Hakkari Dağ Komando Tugayını yönetmiş.Yazdığı kitaplar çok sattı.Ardından faşist bir gazetecinin desteğiyle Kan Uykusu diye bir belgesel yaptı.Ulusalcı gençler arasında iyiden iyiye fenomen oldu...Pamukoğlu son dönemde bir siyasal parti kurdu,yurt çapında örgütleniyor...Pamukoğlu’nun bu partiyle birlikte başlattığı söylemleri tamamen bölücü/ayrılıkçı Türkçü bir mahiyet arzediyor...Bunu açıkça dillendirmiyor ama bu kendini bilmez generalin attığı tüm tohumlar bu memlekette bir iç savaşı tetikleyecek nüveler içeriyor...  

Bu aralar Osman Pamukoğlu yanında bölücü bir harita ve istatistik tablosuyla il il geziyor...Geçenlerde ART televizyonunda da bu harita ve tabloyu göstererek bölücü  söylemlerine devam etti...Bu general “Beraber kurduk biz bu ülkeyi,Çanakkale’de,Kurtuluş Savaşında beraber savaştık” söyleminden rahatsız oluyormuş!O sebeple bu savaşlardaki şehit istatistiklerini çıkartmış!Güneydoğu’dan bu savaşta ölenlerin oranı %2 imiş!Şehit ola ola o bölgeden 585 kişi şehit olmuş!...O bölge insanları yani Kürtler bu vatanı kurarken bizimle savaşmadı!Bu vatanı beraber kurmadık,biz Türkler kurduk,biz Türkler öldük! diyor açık açık bu general...Daha da ileri gidiyor,bu kendince %2 olan Kürt oranını da küçümseme amaçlı şöyle söylüyor... “Çanakkale’de Alman taburları,Arap taburları da bizle savaştı,onları da kendimizden mi sayacağız beraber savaştık diye,bu vatanda hak iddia edemez kimse”...Pamukoğlu “Türkiye Türklerindir” faşizan ideolojisine kendini öyle kaptırmış gibi 2 milyonu aşkın Arap yurttaşımızı dışlayan,hor gören bu ahlakdışı sözleri söylemekten de çekinmiyor...

Bak Osman Pamukoğlu...Ne kadar farkındasınız bilmiyorum ama bu konuşmalarınızın hepsi bu toplumu bileşenlerine ayıracak,bu vatanı  bölecek,bir iç savaşı tetikleyecek kana susamış söylemlerdir...Bu vatanın tamamının “Kan Uykusu” ile mi uyumasını mı istiyorsun sen? Ne demek,hangi bölgeden kimin ne kadar şehit olduğunu hesap etmek?Bunun haritasını çıkarıp,şehir şehir dolaşarak insanları kışkırtmak? Ne demek Çanakkale şehitlerini etnik gruplara göre bölüp,bunun üzerinden siyasal propaganda yapmak? Siz çıldırdınız mı? Aklınızı mı kaçırdınız? Bu hassas süreçte binlerce Türk gencinin de sizin gibi çıldırmasını ve “Kürtler zaten bizle savaşmadı,bu vatanın sahibi biziz” diyerek Kürtlere saldırmasını mı istiyorsunuz? Bu saçmasapan faşizan bölücü propagandaların ardından “Kürtler yine de bizim kardeşimizdir” denmesinin bir anlamı mı kalır?  

Bu yaptıkların vatana ihanet değil midir? Kendine gel...Bölücülük yapma Osman Paşa...

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=172803&cat=160&dt=2009/09/14
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2009, 00:51:25 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Osman Pamukoğlu'ndan İnanılmaz Açıklamalar!
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2009, 13:42:53 »
"Bölücü Türk" polemiği büyüyor!

Rasim Ozan Kütahyalı kendisine "Müptezel sahtekar" diyen Osman Pamukoğlu'na yanıt verdi

15.09.2009 13:15

Taraf yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, dün akşam Balçiçek Pamir'le Söz Sende programına konuk olan ve kendisinden “Müptezel sahtekar” diye hitap eden ve “Onunla örgüt ilgileniyor” diyen emekli general Osman Pamukoğlu’na aynı sertlikte yanıt verdi..

Kütahyalı'nın açıklaması şöyle:

“Bu tür laflar da bu tür zihniyetler de benim için sinek vızıltısıdır.Elinde haritayla Ümit Zileli’nin ART’deki programında utanmadan sıkılmadan “Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda Kürtler bizimle savaşmadı” diyen, elinde saçmsapan bir haritayı sallayan bu adamın yaptığı milletin arasına nifak sokmaktır, bu vatanı bölmeye çalışmaktır. Bu ülkeyi iç savaşa götürür bu sözler...

“Gerekirse kanla ayrılırız” diyen Kürtçü faşistlere de bu utanmaz sözleri söyleyen Türkçü faşistlere de ülkemizi böldürtmeyiz! Ben sonuna kadar bu faşizmle mücadele ederim! Böyle ahlaksız tehditler bana sökmez! Her koşulda bu adamların faşizmini teşhir ederim ben. Örgüt dediği yerlerden bana “Kafanı gövdenden ayırırız” diye tehditler geliyor! İşte bu kafalar Hrant Dink’i de Uğur Mumcu’yu da katlettirenlerdir! Bunlar da medeniyet ve insanlık yoktur, kalemle ve sözle her türlü cevabı versinler, ama böyle edepsizlik yaparlarsa hukuk ve polis gereğini yapar!Cezalarını çekerler! Osman Paşa akıllı ve edepli olsun. Bölücülük yapmasın, milletin arasına nifak sokmasın. Kürt yurttaşlarımızdan da özür dilesin”

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=172952&cat=160&dt=2009/09/15
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2009, 10:43:10 »
Bölücü Türkler de mi var?
Demokratik açılım süreci tartışılırken ortaya atılan 'şehit haritası' gibi iddialar ne anlama geliyor?

16.09.2009 10:13

Demokratik açılım süreciyle toplumun her kesiminde tartışmaya açılan Kürt sorununun çözümü için altını en fazla çizmemiz gereken söylem şüphesiz ‘kardeşlik'... Ancak Kürtlerin mübadele edilmesine varan ‘ya sev ya terket' zihniyeti kökenli türlü öneriler de bu süreçte çeşitli isimler tarafından ortaya atılıyor. Bu görüşlerden birini de emekli general Osman Pamukoğlu dile getirdi. Pamukoğlu'nun "Kürtler Çanakkale'de savaşmadı" iddiası ve bunu destelediğini öne sürdüğü ‘şehit haritası' büyük tartışma yarattı.

Taraf Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Pamukoğlu'nu eleştirdiği yazısında yeni bir kavram ortaya attı: "Bölücü Türk". Tarafların birbirlerini hedef alan sert açıklamalarının ardından bu kavramı tartışmaya açtık. Bölücü Türkler de mi var? Türkler arasında ülkeyi bölünmeye götürecek ırkçı bir eğilim mi yaygınlaşıyor?

GÜLİN YILDIRIMKAYA

gulinyildirimkaya@haberturk.com

Sayıları her geçen gün artan bölücü Türkler var

Rasim Ozan Kütahyalı

Taraf Gazetesi Yazarı

Evet Bölücü Türkler diye bir fenomen artık vardır... "Kürtler bize yük olmasın, ayrılalım, defolup gitsinler" diyen Türk sayısı az değil. Önümüzdeki dönemde sayıları daha da artacaktır. Bir bölücü Türk siyasi hareketiyle karşı karşıya kalabiliriz. Ben, ifade özgürlüğüne sonuna kadar inanan biriyim. Bir Türk siyasal ayrılık talebinde bulunabilmelidir. Bir Kürt de aynı şekilde. Ama barışçı olmak zorunluluktur. Böyle bir barışçı bölünme talebine ben sonuna kadar karşıyım ama isteyen savunabilir. Fakat "Gerekirse kan akar" denilirse ya da ırkçı-ayrımcı sözlerle diğer etnik kimlik dışlanırsa bu ahlaksızlıktır ve hukuken suçtur.

Şu anki ayrılıkçı Türkçü ruh hali "Bölünelim, Kürtler de kendi topraklarına gönderilsin!" psikolojisinde, açık konuşalım... Şu an laik, eğitimli, kentli Türk ortasınıfları arasında bu psikoloji yayılıyor. Şu an Bölücü Türkçü eğilimin potansiyel merkezi benim de memleketim olan İzmir. Habire "medeni" deyip övdüğümüz İzmir'de yılın 12 ayı bir sürü balkonda, dükkanda Türk Bayrağı sabit biçimde asılı durumda, her gün Kurtuluş Savaşı'nda psikolojisiyle yaşayan yığınlar var. Laiklik kriziyle bu bölünme meselesi örtüşüyor. Sekülerist/modernist bir ayrılıkçı nasyonalizm ideolojisi bu. Osman Pamukoğlu gibiler de bu psikolojiye hitap ediyor. Bu ülkeyi birarada tutan en önemli söylemlerden birine saldırıyor: "Biz bu vatanı hep beraber kurduk. Birlikte savaştık" söylemine karşı çıkmanın mantığı nedir Allah aşkına? Hangi şehir ne kadar şehit vermiş diye yarıştırmanın anlamı nedir?

"Gerekirse kanla ayrılırız" diyen Kürtçü bölücü faşistlere de, "Kürtler bizimle savaşmadı,bu vatanın sahibi sadece Türklerdir" diyen Türkçü bölücü faşistlere de ülkemizi böldürtmeyiz! Ben de elimden geldiğince bunları yazarım, bu faşizmle mücadele ederim!

Altan TAN

Yazar

Bu yaklaşım Kurtuluş Savaşı'nın ruhuna ihanettir

Önce sapla samanı birbirinden ayrımak lazım. Kurtuluş Savaşı'nı sadece Türkler vermedi, bu coğrafyadaki tüm müslüman halklar verdi. Hepsi, topraklarının kurtarılması için bu savaşı dini bir cihat olarak kabul edip savaştılar. Bunu bulandırmak isteyen ve işi başka noktalara çekenler faşizan düşünceye sahip olan kişilerdir ve bu Kurtuluş Savaşı'nın ruhuna ihanettir. Ben bunlara Türk bölücüleri demiyorum, bu kişilerin Türklükle bir alakası yok çünkü, Türk halkı kardeşlerimizdir. Bunlar Türklüğü maske edinen kişiler.

Mümtaz'er TÜRKÖNE

Zaman Gazetesi Yazarı

Bunun adı "Küçük Türk Milliyetçiliği"

Benim uzun zamandır kullandığım bir tanım var: Küçük Türk Milliyetçiliği. Dili, etnik kökeni farklı olan insanları dışladığınız zaman küçük bir Türkiye özlemi ifade etmiş olursunuz ve bunun adı bölücülüktür ve de ne yazık ki yandaşları vardır. Bu 71 buçuk milyonluk bir milletin bir kısmını ötekileştiren, başkalaştıran bölücü bir yaklaşımın adıdır.

Cüneyt ÜLSEVER

Hürriyet Gazetesi Yazarı

Bölücülük değil ama fazla sert

Kurtuluş Savaşı'nı sadece Türkler yaptı diye bir şeyi kabullenmek mümkün değil. Bu yaklaşımlar Türk bölücülüğünden çok tarihi işine geldiği gibi kullanmaya girer. Bu ülkede herkes her kızdığına bölücü, şeriatçı der hale geldi o yüzden böyle sert nitelendirmeleri kullanmayı tercih etmiyorum. Revizyonist tarih anlayışı denen bir kavram var, tarihi işine geldiği gibi yorumlamak. Bu Türkiye'de her konuda yapılan bir şey aslında, biz demokrasiyi de, özgürlükleri de işimize geldiği gibi yorumlayan bir milletiz. Kürtlerin verdiği şehit sayısı şu kadara tekabül ediyor vs demek yanlış, eğer Çanakkale Şehitliği'ne giderseniz orada mezarı bile olmayan, sembolik olarak isimleri bulunan şehitlerin birçoğunun bugün Kürtlerin yaşadıkları illerden olduklarını görürsünüz.

Ümit Zileli

Cumhuriyet Gazetesi Yazarı

Türkler kendi kurduğu ülkeyi niye bölsün ki, ayrılmak isteyen Türk mü var?

Bu konu bana tutarsız ve saçma geliyor. Gerçeklerden kopuk yazarlar, ortalığı karıştırmak için böyle konular ortaya atıyor. Bu oyun içinde kullanılmak istenenler, maalesef kullanılıyor.

İnsan kendi kurduğu ülkede niye bölücü olsun ki? Başından saçma bir laf. Siz hiç ayrılmak isteyen Türk duydunuz mu? Kavram yaratacağız diye saçmalıyorlar, ehemmiyet vermemek lazım. Şehit haritası konusu da çok başka yerlere çekildi. Aradan onca zaman geçmiş, tek tek rakam çıkaracak halimiz yok. Kürtler Kurtuluş Savaşı'na katılmadı demek de doğru değil. Biz Türklerle katıldık, hakkımızı isteriz demeleri de yanlış. Kendileri kabul etmiyordu, azınlık olmayı. Biz de azınlık demedik Kürtlere. Şimdi bu yaklaşım niye? Durduk yere bir de Türk sorunu çıkardık memlekette. Eğer Türkler kendilerini çok itilmiş hissederlerse, farklı tepkiler koyabilirler. Şiddet anlamında söylemiyorum bunu, şiddete de karşıyım sonuna kadar.

Prof. Dr. Ersan ŞEN

İst. Üni. Siy. Bilg. Fak. Kamu Yön. Böl. Öğretim Üyesi

Türk bölücülüğü diye bir kavram devlete hakarettir

Türk bölücülüğü diye bir kavramın olmadığını düşünüyorum. Kürt bölücüsü Türk bölücüsü diye ayırmak ırklara inmek demektir. Ülkemizde ise yapı, ırk esası üzerinden yapılandırılmamıştır. Genel bir Türk milleti kavramından bahsedilir ve bir arada yaşama esasına dayandırılır. Türk bölücülüğü dediğiniz zaman ayrımı tartışır hale gelirsiniz bu da üniter yapıdaki ulus devlete en büyük hakarettir. Türk milleti kavramını tepeye koyup herkesi bu çatının altına alan yaklaşım esastır.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=173121&cat=160&dt=2009/09/16

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2009, 10:44:35 »
Pamukoğlu bölücülük yapıyor

Fatih Altaylı yazdı...

16.09.2009 10:23
BALÇİÇEK Pamir'in programında Osman Pamukoğlu'nu izledim önceki gün.
Pamukoğlu, toplumun bir bölümü tarafından sevilen bir isim.
"Kahraman asker" kimliği, bu sevginin temel nedenlerinden biri.
Bazı söylemlerinin de kimi ruhları okşadığı bir gerçek.
Bu söylemlerin bazılarına katılmak bile mümkün.
Ne var ki, Balçiçek'in programında gördüğüm Pamukoğlu korkutucu.
Söylemleri ve söylemlerindeki "gerçek dişilik" nedeniyle korkutucu.
Pamukoğlu'nu izlerken bir süreden beri yazdığım ve "Ya Türkler bölünmek isterse" korkusunu ele aldığım yazılarımı anımsadım.
Osman Pamukoğlu, bana göre sayıları giderek artan "bölücü"lerden biridir ve "bölücü" olmak için ille Kürt olmak gerekmez.
Pamukoğlu'nun "bilgisizlik" temeli üzerine oturtulmuş sözleriyle yaptığı bölücülüğün, olası sonuçları itibarıyla "terör örgütünün" yaptığı bölücülükten hiçbir farkı yoktur.
Pamukoğlu diyor ki: "Kürtler, Çanakkale'de savaşmamıştır. Yan yana çarpıştığımız bir yalandır."
Bu sözler cahilcedir.
Kürtler, şu veya bu şekilde Osmanlı Ordusu içinde savaşmışlardır.
Şu veya bu cephe fark etmez.
Çanakkale'de de savaşmışlardır.
Şehitlikleri gezerseniz görürsünüz. Arşivlere bakarsanız okursunuz.
Sayıca çok değillerdir ama savaşmışlardır.
Çanakkale'de az sayıda olsalar bile Doğu cephesinde Osmanlı'yı savunmak için savaşanların büyük bölümü Kürt'tür.
Hamidiye Alayları, Doğu Anadolu'da hem Ermeni isyancılarla hem de Ruslarla savaşan Osmanlı ordusunun önemli bir koludur ve büyük bölümü Kürtlerden oluşmuştur.
Kuvayı Milliye ordularında çok az Kürt vardır. Pamukoğlu bunu söylese haklı olabilir, ama bunun nedeni etnik değildir.
Kurtuluş Savaşı daha çok Orta Anadolu ve Batı Anadolu'da cereyan ettiği için buradaki milli kuvvetlerdeki Kürtlerin sayısı birkaç yüz civarındadır, ama Doğu ve Güneydoğu'daki direniş hareketlerinde Kürtler aktif biçimde rol almışlardır.
HABERTÜRK'ün pazartesi günkü manşeti bile Pamukoğlu'nu yalanlamaya yeter.
PKK'ya karşı mücadelede en çok şehit veren ilimiz Şırnak'tır.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=173125&cat=160&dt=2009/09/16

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2009, 18:42:27 »
Terörün amacı bu ülkede huzuru bozmak, insanları birbirlerine düşürüp kan dökmek ve sonunda ülkeyi bölmek değil mi?

Genel duruma bakacak olursak, terör örgütü özellikle son yıllarda amaçlarının pek çoğuna ulaşmış görünüyor. AB sevdalısı hükümetlerin uygulamaları sonucu pkk, bitme noktasındayken yeniden diriltilmiş, kendisne siyasi hareket özgürlüğü sağlanmış, gerçekleştirdiği propagandalar sayesinde edindiği sayıları her geçengün artan yandaşlarla bir terör örgütü olmaktan, bir özgürlük hareketi olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Mevcut hükümetin de bundaki katkısı su götürmez bir gerçektir.Şimdi ise bu durumu meşrulaştırmak için, demokratik açılım adı altında ülkenin değiştirilemez kanunlarını hiçe sayarak bazı girişimlerde bulunmaktadırlar.

Bütün bu olumsuz şartlar, bu ülkede yaşayan ve vatanını herşeyden çok seven insanlar üzerinde son derece ağır bir psikolojik etki gerçekleştirmiştir. Öyle sanıyorum ki Pamukoğlu Paşa da bu şekilde etkilenenler arasında.

Kürtlerin bu ülkenin kuruluşunda yer alıp almamalarının tartışılması bile terörün amacına ne kadar ulaştığının açık bir göstergesi. Milli birlik ve beraberliğimizin çatırdamaya başladığının habercisidir. Bu şekilde davranışlarda bulunmak, ülkenin yararına değil, tam tersine ayrışmanın hızlanmasına, pkk terörünün amacına kesin bir şekilde ulaşmasına neden olmaktan başka bir işe yaramaz.

Unutmayalım ki terör, bizlerin psikolojisini bozup, birbirimize düşüme amacında olduğu için terör olarak adlandırılmaktadır. Geçmişte yaşananları terörün amaçladığı biçimde sorgularsak bu ülkede huzurdan eser kalmaz. Sonuçta bu ülke de kalmaz. 

Geçmişe baktığımızda Kürt kökenli kardeşlerimizin davranışları iddia edildiği gibi farklı şekilde olsaydı, diğer milletler gibi Osmanlı'dan koparılamayan Kürtler bugün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olmazlardı. Veya Kürtler olmasaydı, Ermeniler  katlettiklerinden çok daha fazla insanın canına kıymış olacaklardı. Hatta kurtuluş mücadelesinde Yunanlılar kadar etkili bir düşmanla Ermeniler ve Kürtlerle mücadele etmiş olurduk. Bunun gibi bir çok örnek sıralanabilir.

Pkk ile mücadelede de kaç Kürt vatandaşımız hayatını kaybetti? Pkk katliamlarına nerede ve kimleri öldürerek başladı? Pkknın amacı devletin o bölgeye hizmetlerini engelleyerek o bölgenin her alanda geri kalmasını sağlamak olduğu bu kadar açıkken, neden bunların o bölgede yaşayan insanlara anlatılamadığını sorgulamamız gerekir. Bu ülkede sanki vatanına, milletine sonuna kdar bağlı olan Kürt kökene sahip insanlar yokmuş gibi söylemlerde bulunmak kimin yararına?

Teröre karşı olan herkes ve genel olarak siyasetin  içerisindeki toplumu yönlendiren insanların, daha soğukkanlı ve sağduyulu davranması gerekir. Atılan her adımın sonuçlarının nerelere gideceğini iyice hesaplamak gerekir. Unutmayalım ki hepimiz aynı gemini içerisindeyiz. Her ne kadar gemi kötü yönetiliyor olsa da...

Çevrimdışı batuhansafak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2009, 13:57:15 »
Veledi zina bir gazete (taraf)şerefden yoksun aşşağılık mahlukatlardan kurulu bir gazete adını bile anmak yanlıştır ama maalesef bu ülkenin bağımsız  yargısı her zamanki gibi ciddi işlerin peşinden koşup böyle basit sorunlarla ilgilenmez zaten ilgilenmeside beklenemez varsa hukuk göstersin kendini öyle asgari ücretle çalışıp sadaka alır gibi zam alan insanların eksi derecede soğukla mücadele edip yokluklar içinde hizmet veren memur personelinin yetimin hakkından kesilen paralarla maaşını alan aslan yürekli yargı mensupları lütfen sizlerde elinizi bu taşın altına koyun koyunki ilerde yeni bir kurtuluş savaşı yapmak zorunda kalmayalım
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2009, 14:14:31 Gönderen: batuhansafak »