Gönderen Konu: İDEF 2023  (Okunma sayısı 10978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
İDEF 2023
« : 12 Temmuz 2023, 23:34:55 »
Sayın forumdaşlarım İdef23'e 28 temmuz günü katılacağım. O gün fuarda olacak forumdaşlarımla tanışmak isterim. Saygılar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: İDEF 2023
« Yanıtla #1 : 13 Temmuz 2023, 11:25:32 »
Sayın forumdaşlarım İdef23'e 28 temmuz günü katılacağım. O gün fuarda olacak forumdaşlarımla tanışmak isterim. Saygılar.

Umarım tanışabilirsiniz. Fuarda insanların birbirini bulması kolay değil. Tüm fuarı birlikte dolaşmak mümkün değil.

Bu defa ben yokum. Bol bol fotoğraf çekip bilgi alacak arkadaşların bunları bizlerle de paylaşmasını diliyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #2 : 13 Temmuz 2023, 12:08:47 »

Umarım tanışabilirsiniz. Fuarda insanların birbirini bulması kolay değil. Tüm fuarı birlikte dolaşmak mümkün değil.

Bu defa ben yokum. Bol bol fotoğraf çekip bilgi alacak arkadaşların bunları bizlerle de paylaşmasını diliyorum.

Okçular hocam bu sene girebilecek mi? Yahu ben anlamıyorum onun başvurusunu neden kabul etmiyorlar?

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 13 Temmuz 2023, 13:17:35 »

@SKYWOLF elimden geldiği kadar çok soru soracağım. Hatta forumdaşlarımızın sorularını da iletmeyi çok isterim. Bence fuar zamanına kadar fuara gidemeyecek arkadaşlar sorularını bu başlık altında katılım sağlayacak arkadaşlara iletebilirler.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #4 : 13 Temmuz 2023, 15:34:13 »
IDEF iktidar yanlısı bir fuar görüntüsünde değil bu yüzden müjdeler bu fuarda verilmiyor. İnternette gördüklerinizden fazla hiç bir şey görmeyi beklemeyin. Tahtadan kontrplaktan fiberden bombalar füzeler radarlar görüp geleceksiniz

Göreceğiniz bombalar füzeler aha bunun gibi olacaklar. Ben artık gitmiyorum bu fuara bu yüzden
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2023, 15:37:06 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 13 Temmuz 2023, 16:58:28 »
Sizce

Siper
Gezgin

Vb. süpriz projelerden haber alamıyacak mıyız ?

Umarım dediğinizin aksine bazı sürprizler ile karşılaşırız

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #6 : 13 Temmuz 2023, 18:03:35 »
Okçular hocam bu sene girebilecek mi? Yahu ben anlamıyorum onun başvurusunu neden kabul etmiyorlar?

2021 de Firma bazlı katıldım. Bu sene İstanbul dışında olurum. Artık arkadaşların paylaşımını takip ederiz.

Aselsan hibrit hava savunma sistemlerinin belki 1/1 ölçek mock-up'u sergilenebilir.

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2023, 08:37:01 »
IDEF iktidar yanlısı bir fuar görüntüsünde değil bu yüzden müjdeler bu fuarda verilmiyor. İnternette gördüklerinizden fazla hiç bir şey görmeyi beklemeyin.

Aslında pek çok yenilikle ilgili bilgiyi bu fuarda alabilirisiniz. Genelde fuardaki görevli firma yetkilileri yenilikler hakkında bilgi vermekten kaçınırlar. Rakip firmalara açık vermemek nedeniyle. Mesela AVCI çok fazla soru sorar. Karşısındaki " bu adam sektör hakkında çok şey biliyor," diye düşünerek yaka kartına bakar hangi firmadan gelmiş diye. Ancak güvenlerini kazanabilirseniz pek çok şey öğrenebilirsiniz.

Ben bu sene ziyaret etmeyeceğim. İlgim eskisi kadar yüksek değil. Bildiğiniz üzere fuara sadece savunma sanayi ile ilgili profesyonelleri alıyorlar. Başvurunuz onaylanırsa ziyaret edebiliyorsunuz. Bence eskisi gibi davetiye yöntemi olsa daha iyiydi. Savunma sanayine meraklı, ama henüz ilintili bir işte çalışmayan pek çok insan var. Bu gençlerin hevesini kırmamak gerek. Zaten ilgisi olmasa fuara gitmez. Tamam Teknofest var, daha çok gençlere yönelik. Ama İDEF kadar geniş bir yelpazeye sahip değil!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2023, 10:22:19 »
Fuarin bazı eksikleri
IDEF her geçen senede biraz daha uluslararası özelliğini kaybedip yerel fuara dönüşüyor.
Fuarda canlı gösterim sıfır
Üründen çok proje var ve zaman içinde bunların ürünleşmediğini de görüyoruz yani yalan projeler sergileniyor sürekli. 
Yerli gözde firmalar çok kötü odundan maketler ile geliyorlar. Örneğin Roketsan ın daha hiç gerçek yada gerçeğe yakın bir gövde sergilediğini görmedik. Aselsan radarları filan hep odundan
Fuarda her sene bunun gibi odunları görüp geliyoruz. Ana okulu bahçesi gibi. İşin sinir bozucu yanı bir kaç sene sonra ürüne dönüşünce de sergilenmiyor. Bize odunları başkalarına gerçekleri düşüyor

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2023, 10:30:52 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 14 Temmuz 2023, 11:12:38 »
Yurtdışı sektör firmaları neden gelmiyor ?

Bazı alanlarda adamlardan daha kaliteli, bazı alanlarda daha düşük kaliteli ürünlerimiz olsa da hemen her alanda varız. Hem de onların rekabet edemeyeceği fiyatlarla. Buna karşın, onların da burada tanıtım standı açmaları demek, daha çok kapsayıcı olup, çok daha fazla müşteriye hitap etmek, bu arada onların da katkısı ile bizim sektör firmalarının iyice bilinir hale gelmesi demek. Silah satamadıkları bir fuarda ve pazarda, bize bu iyiliği yaparlar mı sence ? Ama pazarlama anlamında olmasa da, bizi takip, üretim işbirliği anlamında, gerek temsilcileri ile gerek teknoloji casusları ile muhtemelen vardırlar.