TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Kara Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

ASELSAN Leopard-2NG

<< < (33/34) > >>

putty:
Bizim ALTAY tankı Leo2 A7 Merkava3 M1 gibi tanklar ile aynı jenerasyonda. Bir sonraki tank jenerasyonu ise Rusya nın Armata tankı yaklaşımı ile insansız kuleli aktif koruma sistemli 55 ton civarı tanklar olacak gibi görünüyor. Rusya yaptı Amarika lafını etmeye başladı Almanya İsrail de emin olun çalışıyor şu anda. Bizde yapacağız Armata yaklaşımı ile yeni jenerasyon tankı. Yani dediğin rakamlarda tanklar zaten dünyada yeni jenerasyonun rakamları

Denizci16:
Leo 2a4 t1 modernizasyonu devam etmekte imiş
İlk 40 tank teslim edilmiş
Buyıl sonu 80 tank teslim edilecek
2026 da ise 160 tank teslim edilmiş olacak

Roketsan balistik koruma zırh sistemlerini üstlenmiş

Buna göre

Şasi ön kule ön ve kule yan pasif zırh ile
Şasinin ön yan ve orta taraf reaktif zırh ile
Şasi arka şasi yan arka ile birlikte kule arka ve arka yan kafes zırh ile

Zırhlandırılmış

Ayrıca pulat aktif koruma sistemi montesi sözkonusu.

Eğer bir tankın sonuna t ekleniyorsa bu modernizasyon anlamına gelir ve bunun yanına 1,2,3 gibi rakamlar ekleniyorsa buda kaçıncı kez modernizasyonu girdiği anlamına gelir TSK'nın Tanklarda ki modernizasyon kodlaması bu şekildedir.

Sahi biz neden hiç leo2a4 T1 modernizasyonuna hiç değinmedik merak ettim doğrusu .

BATTLESTAR:

--- Alıntı yapılan: Denizci16 - 15 Aralık 2023, 21:29:56 ---Leo 2a4 t1 modernizasyonu devam etmekte imiş
İlk 40 tank teslim edilmiş
Buyıl sonu 80 tank teslim edilecek
2026 da ise 160 tank teslim edilmiş olacak

Roketsan balistik koruma zırh sistemlerini üstlenmiş

Buna göre

Şasi ön kule ön ve kule yan pasif zırh ile
Şasinin ön yan ve orta taraf reaktif zırh ile
Şasi arka şasi yan arka ile birlikte kule arka ve arka yan kafes zırh ile

Zırhlandırılmış

Ayrıca pulat aktif koruma sistemi montesi sözkonusu.

Eğer bir tankın sonuna t ekleniyorsa bu modernizasyon anlamına gelir ve bunun yanına 1,2,3 gibi rakamlar ekleniyorsa buda kaçıncı kez modernizasyonu girdiği anlamına gelir TSK'nın Tanklarda ki modernizasyon kodlaması bu şekildedir.

Sahi biz neden hiç leo2a4 T1 modernizasyonuna hiç değinmedik merak ettim doğrusu .

--- Alıntı sonu ---

Şu an envantere giren Leo2a4t1 mevcut. Benim beklentim ve isteğim 80+ tankın Roketsan kitleri ile modernize edilip belirli bir süre batıda beklemesi, akabinde geri kalan tüm leoların leotay modernizesinden geçerek batıya kayması, böylece batıda (250 leotay+ 250 altay + leopard 1'ler ) doğuda (80+ Leopard 2a4t1 + 160+ M-60T Sabra + Diğer M-60'lar belki mzk) Kıbrıs içinde bir miktar mzk ve nefer kuleli zma.

Denizci16:
Umarım dediğiniz gibi bir modernizasyon yapılır.önceden leotay için pahalı tutar diye düşünürdüm şimdi ise modern tank envanteri oluşturmak adına mantıklı buluyorum

Fakat leotay daki kulenin namlusu l44 bunu l55 yaparsak süper ,benim aklımda l44 diye kalmış

BATTLESTAR:

--- Alıntı yapılan: Denizci16 - 24 Mart 2024, 00:26:42 ---Umarım dediğiniz gibi bir modernizasyon yapılır.önceden leotay için pahalı tutar diye düşünürdüm şimdi ise modern tank envanteri oluşturmak adına mantıklı buluyorum

Fakat leotay daki kulenin namlusu l44 bunu l55 yaparsak süper ,benim aklımda l44 diye kalmış

--- Alıntı sonu ---

L-44 var. Ama emin olun Dm-63/53 standart mühimmatla onlarda çok etkili toplar. Ki şu an yeni nesil sayılan bir çok tankta bu standartta top yok.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git