Gönderen Konu: Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi (MİUS)  (Okunma sayısı 168064 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türk İnsansız Savaş Uçağı Projesi (MİUS)
« Yanıtla #1010 : 15 Temmuz 2023, 20:38:07 »
Merhaba,

Haberde bahse konu olan 30mm top entegrasyonu ile ilgili bir ön çalışma veya bir proje mevcut değildir.

Saygılarımla

Açıklık getirdiğiniz için teşekkürler mantığımıza ters gelmişti yoksa...

Ama bütçe varsa tabiki prototip yapılıp sonuçları görmek için denenebilir..yol haritası açısından...

Ama seri üretimde bu motor gücü, faydalı yük oranı ve kinematik değerler ile gerek yok,30 mm top'a

Çevrimdışı Ankarali

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1011 : 30 Ağustos 2023, 19:26:12 »

Kızılelma'nın gövde içi silah istasyonlarında 2 adet som taşınabilecekmiş.
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2023, 19:26:48 Gönderen: Ankarali »

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #1012 : 30 Ağustos 2023, 20:05:16 »
Bu gün bende teknofeste gittim.Ama çok gezemedim.Aşırı kalabalık ve aşırı sıcaktı.sadece 20-30 saniye inceleme fırsatım oldu ürünleri.
Kızılelma baya büyüktü.Ama En şaşırdığım t925 ağırsınıf helikopterdi.Dev gibi bir helikopterdi.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1013 : 30 Ağustos 2023, 20:55:28 »
Şimdi biraz tepki görebilirim ve tartışma başlatmakta istemiyorum ama bu tür gösterilerin özellikle Milli Bayram tarihlerinde yapılması bence doğru değil , miili bayramlar daha farklı etkinliklerle kutlanmalı... Eskiden Ankara'da Hipodromda ne güzel geçit töreni izliyorduk...

Son yıllarda özellikle milli bayramlara alternatif kutlamalar , alternatif etkinlikler, alternatif tarihi olaylar yapılması "Yeni Türkiye" 'ye özgü paralel bir yapı anlayışı doğuruyor bende...Bu tür paralel etkinliklerin doğurduğu sonuçları yakın zamanda gördük...

Bu tür bilimsel fuarlar için başka tarihler belirlenemez mi illaha Milli Bayram tarihlerini seçmek BENCE DOĞRU DEĞİL...Tamam yapılsın ama tam da 30 Ağustos normal mi?

Özellikle sosyal medyada ülkemin kurucusu Atatürk'e yapılan aşağılık yakıştırmalar , alternatif tarih saçmalıkları , sanki bir merkezden örgütlenen 5816 sayılı kanunun kalkması istekleri beni aşırı üzüyor...

Neyse başka şeyler de yazmak içimden geliyor ama polemik olmasın...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1014 : 30 Ağustos 2023, 21:14:39 »
2050 yılında Türkiyede 20 yaşın altındaki herkes Kemalist olacak gibi görünüyor.  Ama Kemal kim bilmeyecekler. Bir asır sonra değil 25 yıl sonra. Kesin bu. 2050 ile 2100 arasında bir zamanda vatikan kendisini kapatacak.

Chatgpt devri başladı artık insanlık tarihinin en büyük kırılma olayı bu. Bize gülecekler 15 yıl sonranın gençleri  uygarlığın her döneminde 25 yıl sonrası az çok hayal edilebilirdi ama 2050 yılını hiç kimse hayal edemez. Bunu sadece 5 yıl sonra anlayacaksınız nasıl bir dünya geliyıor. Bu günün bu mevzularına o insanların  ciddiye alıp ayıracak bir dakikası olmayacak

150 yıl önce insanlar nerdeyse romalılar gibi yaşıyordu. Değişim çok taze ve çok kesin kimse böyle geldi böyle gidiyor sanmasın. Hepimize gülecekler 25 yıl sonra
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2023, 21:40:40 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1015 : 30 Ağustos 2023, 21:50:19 »
Şimdi biraz tepki görebilirim ve tartışma başlatmakta istemiyorum ama bu tür gösterilerin özellikle Milli Bayram tarihlerinde yapılması bence doğru değil , miili bayramlar daha farklı etkinliklerle kutlanmalı... Eskiden Ankara'da Hipodromda ne güzel geçit töreni izliyorduk...

Son yıllarda özellikle milli bayramlara alternatif kutlamalar , alternatif etkinlikler, alternatif tarihi olaylar yapılması "Yeni Türkiye" 'ye özgü paralel bir yapı anlayışı doğuruyor bende...Bu tür paralel etkinliklerin doğurduğu sonuçları yakın zamanda gördük...

Bu tür bilimsel fuarlar için başka tarihler belirlenemez mi illaha Milli Bayram tarihlerini seçmek BENCE DOĞRU DEĞİL...Tamam yapılsın ama tam da 30 Ağustos normal mi?

Özellikle sosyal medyada ülkemin kurucusu Atatürk'e yapılan aşağılık yakıştırmalar , alternatif tarih saçmalıkları , sanki bir merkezden örgütlenen 5816 sayılı kanunun kalkması istekleri beni aşırı üzüyor...

Neyse başka şeyler de yazmak içimden geliyor ama polemik olmasın...

Bu konular hakkında içimde yazacağım çok şey var ama neyse yazmayacağım. Sonra siyasete bulaşıyoruz ister istemez. Önümüzdeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nasıl kutlanacak göreceğiz bakalım. Umarım 100. yıla yakışır kutlamalar yapılır...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1016 : 04 Eylül 2023, 10:01:10 »
Maalesef dediginiz doğru kendilerini on plana çıkarmak için bu tip organizasyonları bu günlerde tertip ediyor. Mevsim olarak hava muhalefeti belli olmayan bu günlerde bu tip organizasyonlar yapılmaz. Dün Ankarada bunu gördük saganak başladı açık alanda pek çok insan yağmurdan etkilendi.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1017 : 04 Eylül 2023, 15:37:19 »
Oysa hava durumuna birkaç gün öncesinden bakıp, kaldırmaları lazım, tankları, topları uçakları, standları, hava açınca tekrar kurarlar. Düşüncesizlik işte. En basitinden biz söylemesi ayıp, 100 kg domates biber almıştık geçen halden, malum ucuz zamanları, salça yapıp, çatı balkonuna dizdik kaplarla. Hava durumu salı, çarşamba, perşembe yağış gösteriyordu. neyse dün sadece salı yağmurluya döndü. Gece kapları içeriye alacağız. Misal.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2023, 15:41:42 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı Boykaz

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1018 : 22 Ocak 2024, 22:23:51 »
Kızılelma dan 7-8 aydir ne resim ne video gelmiyor sizcee sebebi nedir ? Benim aklima Bayraktar Tb 3 e yogunlastiklari icin  geliyor ama hayirlisi

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1019 : 07 Şubat 2024, 00:35:21 »
Yusuf Akbaba:

"Bugün ilginç bir iddia duydum.

Türkiye F110 motorlarını sadece F-16 ve MMU için değil, insansız hava aracında kullanmak için de talep ediyormuş.

Bunu aylar önce dış haberlerle hemhal olan bir Türk gazeteciden ilk olarak duymuştum. İlginç şekilde Riyad fuarında yabancı bir stantta konuşulmuş."

Sizce bu gerçekse ne tarz bi iha için düşünülüyordur? Şu an bildiğim bu güçte bir turbofan kullanan bir insansız hava aracı yok