Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 303400 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #2240 : 27 Aralık 2023, 11:45:51 »
Belki, regüler bir şekilde kısırlaştırılıyordur...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2241 : 27 Aralık 2023, 12:00:54 »
Hepsi yapılıyordur emin ol akıl var mantık var başedilmez başka türlü. Belediyenin şartlar gerektirince köpeği uyutma hakkı var bir veteriner birde işçisi aldığı emirle aklınında ikna olduğu şekilde köpeği uyutunca kim bilecek otopsimi yapılıyor köpek yakılmadna önce. Kaymakamlıkta örtülü şekilde illaki belediyelere göz kırpıyor kimse kimsenin peşine düşmez kamu huzuru söz konusu çünkü. Köpeklerin birazı kısırlaştırılıp sokaklara geri bırakılıyor o köpeklerde huyuna cüssesine göre seçiliyor da olabilir sakin karakterli çok iri olmayan bir kaç köpek sokağa geri bırakılıyor ama çoğu sistemden çıkartılıyor olmalı akıl mantık gereği. Kimseyi suçlamıyorum ahlaksızcada gelmiyor doğrusu birileri kamu huzuru için bu kötü işi yapıyor bizim yerimize günaha giriyor devlet olmanın gereğiyle gibi akıl yürütüyorum ben. Süreci biraz bilirsek bunun olması halinde ruhumuzun duymayacağını da biliriz. Veteriner iğneyi yapar işçisi köpeği poşetler tıbbi atık konteynerine atar her halukarda sürekli gelen belediye tıbbi atık aracı gelince belediyenin veteriner biriminde doğal olarak ölmüş köpeklerle birlikte alır tesiste göz görmeden el değmeden yakılır çünkü bulaşıcı mikroplar var hastane atıklarının yakıldığı tesis o bin türlü steril şartlarla yakma yapılıyor. Yani en son veteriner görüyor köpeği. Kamu otoriteside buna illaki yol veriyor takibi yok oldu bitti. Sonuçta ne oluyor sokaktaki köpekleri öldüren ülkeler yılda 100 köpek itlaf ederken biz belki 5000 köpek itlaf ediyor olabiliriz. Çünkü tavık gibi önce yetiştirip sonra itlaf ediyoruz bence. Köpeği görünce öldürün diyen  almanya nın bizden daha merhametli olması adaletmi yazık bize hem köpek öldürülmez deyip hemde bin katı köpek öldürüyoruz muhtemelen. Üstüne üstlük birde ısırılıyoruz. Kamu aklı bunun neresinde soruyorum size merhametmi var kamu menfaatimi var ne varda biz ısırılıyoruz iş gücü kaybediyoruz para kaybediyoruz yalandan barınak işletiyoruz. Belediyeler hasta yaşlılara bakacağına günde bir kilo et yiyen köpeklere bakıyor bu köpekler on yıl yaşıyor erkek köpekler tek kafeste tutulmak zorunda agresifler çünkü kim inanır kadir inanır

Olay bu kim inanır kadir inanır ruhunuz duymaz
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2023, 12:25:43 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2242 : 27 Aralık 2023, 20:34:46 »
Asgari ücret 17002 lira oldu buda yaklaşık 578 dolar yapıyor tabi dolar yükselmezse.

Acaba kişi başına düşen milli gelir konusunda Avrupa'da kaçıncı sıradayız.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2243 : 27 Aralık 2023, 21:05:23 »
Hocam mesele asgari ücretin ne kadar olacağı değil ki? Mesele şu tüm çalışanlar arasında asgari ücretle çalışanların oranı %57 yani AB'nin 6 katı...

Yani tüm toplum yavaş yavaş asgari ücretli seviyesine çekiliyor ve bazı andavallar da bunu kutsuyor ...

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2244 : 28 Aralık 2023, 04:56:41 »
Yani tüm toplum yavaş yavaş asgari ücretli seviyesine çekiliyor ve bazı andavallar da bunu kutsuyor ...

Hay ağzına sağlık! Tastamam durum budur! Orta sınıf ülkelerin direğidir ve bu politika orta sınıfı yok ediyor. Neden ülkelerin direğidir? Çünkü normal bir ülkenin ahlakını ve ilkelerini orta direk korur da ondan.

Açlıktan nefesi kokan "kavanoz dibi tabakası"ndakiler, oylarını 1 çuval patatese satarlar. Umurlarında dahi olmaz, gelen beceriksizmiş, hırsızmış, şuymuş buymuş... Yüksek bilgi ve beceri isteyen işlere gelince de aynen yengen arazi olurlar. Bilene de diş bilerler üstelik!

Sosyetik gruptakiler ise zaten çoooktaaaaaan servetlerini yurt dışında zula etmiştir. Sıkıntı çıktığı an, aynen yengen onlar da arazi olurlar.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2023, 04:59:59 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2245 : 28 Aralık 2023, 10:28:13 »
Güzel rakam ben beğendim en düşük maaşın 600 doları yoklaması refah anlamında bir sıçramadır. Karı koca çalışır mesailerle 1500  dolar alırlar geçinilir bence. Kıyma döner ekmek alınamayan acı fakirlik atlatılacak tekrar eski fakirliğe dönülecek hatta bir tık iyisi olacak. Devlet memurları Almanya gibi maaş almaya başladılar dolayısı ile Türkiye de o 250 -350 dolar maaş ile teneke evlerde yaşama seviyesi fakirlik geride kalıyor Yunanistan gibi orta gelir gurubu ülkeye doğru geçiyoruz. 570 dolar yuvarlak hesap 600 di
yelim enflasyon ile yıl içinde düşecek ama bir kere dolar olarak yoklanan rakam bir daha çok aşağısında kalınmaz. Ben doların gerçek değerini bulmasındaki son bir kaç senelik felaketin yaşanması gereken bir süreç olduğuna inanmaya başladım. Doların değerini düşük tutarak yalancı zenginlik yaşadı Türkiye uzun yıllar bu artık daha normalleşti.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2246 : 28 Aralık 2023, 11:05:55 »
Hocam mesele asgari ücretin ne kadar olacağı değil ki? Mesele şu tüm çalışanlar arasında asgari ücretle çalışanların oranı %57 yani AB'nin 6 katı...

+1

Asgari ücret herkesi bu paraya calistiracaksin demek değil, bu paranın altına kimseyi calistiramazsin demek....

Bizim memlekette ise mümkünse bunun üstüne çalıştırma demek oldu neredeyse
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2247 : 28 Aralık 2023, 12:14:28 »
Markasız fason tekstil ile, katma değeri düşük ürünlerle bu ücreti geçmek zor malesef.

Çevrimdışı sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2248 : 28 Aralık 2023, 13:26:49 »
Evet yaşam standardımız düşük. Buna bakıp da toplumun böyle davranan kesimini "oylarını patatese satanlar" olarak yargılamak doğru değil. O kesim zamanında başka şekilde de oylar verdi. O zaman şu sorulmalı: Ne oldu yahut ne oluyor da seçimler böyle sonuçlanıyor? Bu noktada her parti ve her siyasetçi önce kendini sorgulamalı. Şimdiki muhalefete bakınca ben sonuçlara şaşırmıyorum.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2249 : 28 Aralık 2023, 13:47:33 »
Ekonomik okur yazarlığı ilmi olanlar anlatsın bize. Dolar karşılığı maaşlar ~400 dolardan ~600 dolara çıkınca bizde bir refah artışımı oldu yoksa dolar gerçek değerini bulduğu için mi rakamlar böyle oldu. Çünkü 300-450 dolar alt gelir gurubu ülkeden 600-850 dolar arası orda gelir gurubu ülkeye yükseldik gibi bir tablo var bu zamlar ile
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2023, 13:48:57 Gönderen: putty »