TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

Deniz kuvvetleri S-70B helikopterleri

<< < (2/4) > >>

SKYWOLF:
Her ne kadar artık eski olsalar da bayılıyorum Süper Cobra helikopterlerine. Saldırı helikopterlerinin evriminde özel yere sahipler.

Alp:

--- Alıntı yapılan: SKYWOLF - 01 Nisan 2022, 14:10:01 ---Her ne kadar artık eski olsalar da bayılıyorum Süper Cobra helikopterlerine. Saldırı helikopterlerinin evriminde özel yere sahipler.

--- Alıntı sonu ---

Aynen katılıyorum... Ama şu iki pali 4 palle değiştiremezlermi.... bi anda AH-1Z görünümlü AH-1W' ye dönüşü verirler... Ne bileyim hani 2 palli helicopter gördüğümde direkt psikolojik olarak eski model yaftasını yapıştırıyorum... Pal sayısı değişimi ve tamam...

Gökbörü:
Bu saldiri helikopterlerinin, gunumuzde karsilasacaklari tehditlere karsi "elden gecirilmesi" gerekiyor mu?

Kisa menzilli HSS'lere karsi ornegin..Yoksa zaten var mi bunlarda?

Yasar:
TCG Anadolu’nun üzerine koyacak başka saldırı helikopteri olmayınca ve de Atak-T929 navalize olarak hazır oluncaya kadar, mecburen bunlarla idare etmeye çalışacağız. Hiç yoktan iyidir. T-129’lar navalize olmadıklarından devamlı TCG Anadolu üzerinde ikameleri mümkün değil. CH4 Chinook lar ve blackhawklar da aynı durumda.
Toplam 24 adet görev yapabilir Seahawk olması lazım envanterde. (1 adet S70B Sapanca gölüne düşmüştü. 1 adette VIP görevde).
8 tanesi Gabya’larda
4 tanesi Barbaros’larda
4 tanesi Yavuz’ larda
4 tanesi Ada Korvetlerde
2 tanesi Bayraktar sınıfında

Olarak kabul edersek geriye 2 adet SH-70 kalıyor. Bu da TCG Anadolu için yeterli adet.

(4 adet Yavuz’un yerine 4 adet İstanbul Sınıfı geliyor.)

6 adet Seahawk siparişimiz var ama teyit yok ABD’den.

https://www.helis.com/database/modelorg/550/

カメせ:

--- Alıntı ---İBRAHİM SÜNNETCİ@BRAHMSNNETC1

DzKK teslimatı tamamlanan AH-1W Super Cobra Filosunun kuyruk numaralarını kısa süre önce resmen paylasti.

--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git