Gönderen Konu: STREIT Group Typhoon 4x4 MRAP  (Okunma sayısı 1935 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
STREIT Group Typhoon 4x4 MRAP
« : 09 Ağustos 2016, 12:26:57 »
STREIT Group
Typhoon 4x4 MRAP

Tunus İlk Typhoon Araçlarını Aldı

Tunus Ulusal Muhafızları, STREIT Grub üretimi olan yeni Typhoon 4×4 mayına karşı dayanıklı pusu korumalı araçlarını (MRAP) gerçekleştirilen resmi törenle teslim aldı. Tören Tunus'un kuzeyindeki Laouina'da bulunan Ulusal Muhafız Garnizon'unda gerçekleşti. Törene katılan Tunus Başbakanı Habib Essid "yeni Typhoon araçlarının Ulusal Muhafızların özellikle terörle mücadelede kapasitesini artıracaktır" dedi.

Typhoon 4×4 MRAP,  piyade taşıma ve piyadelere destek aracı öncelikli görevleri dışında; komuta kontrol, tıbbi tahliye ve ileri gözetim görevlerinde de kullanılabilir. Aracın balistik koruması STANAG 4569 Seviye 3 standardında. Arazide üstün hareket kabiliyetine sahip olan aracın mürettebatı; komutan, sürücü, silahçı ve 8 piyadeden oluşuyor.

Teknik Özellikleri:

Motor tipi
Cummins ISL 400, 8.9 L turbo-dizel
Cummins ISBe4 300, 6.7 L turbo-dizel

transmisyon
Allison 3200 Serisi, 6 Hızı Otomatik

Beygir gücü
2100 rpm @ 400hp
2500 rpm'de @ 296hp

Yakıt kapasitesi
610 Lt İkili Tank

Yakıt tipi
Dizel

boyutlar

Genişlik - 2,470m
Uzunluk - 7m
Yükseklik - 3,135m

Dingil açıklığı
3,775m

sürücü Yapılandırması
4 × 4

zırhlama Seviye
STANAG Seviye 4'e kadar

Süspansiyon
Süspansiyon bileşenlerine aracın ek ağırlığı telafi etmek için gerekli takviye yapılmıştır.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com