Gönderen Konu: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ  (Okunma sayısı 112080 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ
« Yanıtla #520 : 25 Nisan 2023, 23:14:29 »
Çirkin Kral diyebilir miyiz :P

Şaka bir yana abartılacak kadar kötü değil bence, önemli olan her şeyi ile bize ait olması, üzerinde her türlü geliştirmeler ve tasarımlar yapılır.

Önemli olan platformızın yerli ve ulusal motorlar ile tamamen ülkemize ait olması.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #522 : 26 Nisan 2023, 00:07:07 »
Sanki bir Mi-28'i alıp sağdan soldan presleyip inceltmişler  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #523 : 26 Nisan 2023, 00:36:07 »
Çirkin gözükmesinin ana sebebi gövde altı diğerlerinde düz veya yukarı doğru incelirken bizimkinde aşağıya doğru sarkıp genişliyor. Dolayısıyla aşağıya doğru sarkan çok yüksek bir gövde yapısı ortaya çıkıyor. Makette gövde altı ve o sarkan kısım farklı renkte (gri) olduğu için bu kadar çirkin gözükmüyor. Acaba bu kadar yüksek bir gövde yapısı gerçekten gerekiyor muydu ? Yoksa bizimkiler menzil, yük derken abartmışlar mıdır ? Albeni de önemli bence.

Çevrimdışı Heartbang

• DefenceTurk
  • *
  • 36
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #524 : 26 Nisan 2023, 05:20:34 »
Çirkin Kral diyebilir miyiz :P

Şaka bir yana abartılacak kadar kötü değil bence, önemli olan her şeyi ile bize ait olması, üzerinde her türlü geliştirmeler ve tasarımlar yapılır.

Önemli olan platformızın yerli ve ulusal motorlar ile tamamen ülkemize ait olması.
çirkin durmasının sebebi görüntülerin en boy oranlarının bozuk olması. motor hava alıkları gemi lombozuna dönmüş.
düzeltilmiş hali bu:

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #525 : 26 Nisan 2023, 05:54:06 »
Bunun motoru hakkında bir bilgi yada tahmin var mı. Her şeyin belirleyicisi bu motor olacak. Aphace yi her performansında tokatlayacak bir motor gücü her şeyi değiştirir.

Hız, menzil, havada kalış süresi, tırmanma hızı, güç ağırlık dengesi, mühimmat sayısı, faydalı yük kapasitesi, irtifası gibi rakamları bu motor belirleyecek.  Bir anda sevebiliriz yani bu helikopteri şu anda elimizdeki tek şey görseli olduğundan ona göre yorum yapıyoruz performansı öğrenince tüm tartışma değişir.

Ayrıca bence çok da çirkin değil helikopter işte bana çok çirkin görünmüyor doğrusu. Hatta o yakışıklı denen helikopter daha kuşku verici çünkü Amarika Aphace de mühimmatı aviyoniği sığdıramayıp yanlarına çıkıntılar ekledi bizim yakışıklı maşallah her şeyi içine almış derli toplu. Yakıt mühimmat aviyonik neresine sığmış o yakışıklının
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2023, 05:55:12 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #526 : 26 Nisan 2023, 08:39:41 »
Bunun motoru hakkında bir bilgi yada tahmin var mı. Her şeyin belirleyicisi bu motor olacak. Aphace yi her performansında tokatlayacak bir motor gücü her şeyi değiştirir.

Hız, menzil, havada kalış süresi, tırmanma hızı, güç ağırlık dengesi, mühimmat sayısı, faydalı yük kapasitesi, irtifası gibi rakamları bu motor belirleyecek.  Bir anda sevebiliriz yani bu helikopteri şu anda elimizdeki tek şey görseli olduğundan ona göre yorum yapıyoruz performansı öğrenince tüm tartışma değişir.

Ayrıca bence çok da çirkin değil helikopter işte bana çok çirkin görünmüyor doğrusu. Hatta o yakışıklı denen helikopter daha kuşku verici çünkü Amarika Aphace de mühimmatı aviyoniği sığdıramayıp yanlarına çıkıntılar ekledi bizim yakışıklı maşallah her şeyi içine almış derli toplu. Yakıt mühimmat aviyonik neresine sığmış o yakışıklının

Motoru Mİ-17'lerde de kullanılan Klimov TV3-117 motoru ben bu motora pek güvenemiyorum. Çünkü Mi-17 kazaları genellikle motorun aniden durması yüzünden oluşan kazalardı. Umarım yanılırım.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #527 : 26 Nisan 2023, 09:05:41 »
MMU 6 metre yüksekliğiyle Dunya'daki mevcut bütün savaş uçakları arasında en yüksek savaş uçağı.

Aynı şekilde T-929 da benim beklediğimden çok daha yüksek gövde yapısına sahip...

Motor büyük bir motor ve tasarım bu yüzden büyük tıpkı Mi-35'ler gibi...Yani motor alternatifimizin olmaması tasarımda bizi iri bir gövdeye mecbur bırakmış maalesef...
Tıpkı Puma nakliye helikopterinin büyük motorunu kullanan G.Afrka üretimi Rooivalk helikopteri gibi..

Şu haliyle maalesef gördüğüm açık ara en çirkin helikopter T-939 , tıpkı Mi-24/35 gibi...
Ama motor bulursak mutlaka mühendislehimize daha estetik bir tasarım mutlaka yapacaklardır...Yani sorun dev Ukrayna motoru kaynaklı.
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2023, 09:09:11 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #529 : 26 Nisan 2023, 10:24:11 »
haaaa şimdi anladım ben neden çirkin olduğunu. Bizim çirkin dediğimiz alt katmandaki zırh kapsülü bence. Bunun üstüne kompozit bir şeyler giydiriyorlar bu siyah malzeme hep zırh bence. Kompozit zırh tabi. Belki dünyadaki en zırhlı helikopteri yapıyoruz belki de hepsi öyle bilmiyorum.

Bence dünyanın açık ara en şahane silahlı helikopterini yapıyoruz inşallah

Bu köşeli hali zırhlı hali

buda zırhın üstüne giydirilmiş gerçek görüntüsü
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2023, 10:33:11 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.