Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143416 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Meskûn mahal hazırlığı... Özel Harekat sınırda bekliyor...
« Yanıtla #220 : 31 Ocak 2018, 08:30:01 »
Meskûn mahal hazırlığı... Özel Harekat sınırda bekliyor...

Hürriyet sıcak bölgede: Fevzi KIZILKOYUN - Selahattin SÖNMEZ31.01.2018 - 01:12 | Son Güncelleme: 31.01.2018 - 07:55
‘Zeytin Dalı’ harekâtında kara operasyonları hız kazanırken Afrin’de ilk meskûn mahal operasyonunun Raco beldesinde başlayacağı öğrenildi. Operasyonlarının başlaması durumunda JÖH ve PÖH’lerin de TSK’nın özel kuvvetleriyle birlikte görev alacağı kaydedildi.

Meskûn mahal hazırlığı... Özel Harekat sınırda bekliyor...TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile yürüttüğü Zeytin Dalı harekâtında Burseya Dağı’nın teröristlerden temizlenmesinin ardından ikinci cephe olan Afrin’in batısındaki Cinderes ve Şeyh Hadid bölgesindeki tepelerde tamamen kontrol sağlandı.

Daha iç bölgelere kaçan teröristlerin bulunduğu mevziler dün gün boyunca havadan ve karadan bombalandı. Terör örgütü PYD-YPG/PKK noktaları yoğun ateş altına alındı, TSK birlikleri ve ÖSO güçlerinin ilerleyişi de devam etti. Teröristlerin uzun zamandır yığınak yaparak savunma hattı oluşturduğu kritik öneme sahip Raco beldesine hâkim tepeler kontrol altına alındı.

Şehir merkezi kuşatılırken, Mehmetçik ve ÖSO güçlerinin Raco’ya doğru ilerlemesi de devam etti. Terör örgütü PYD/YPG-PKK’nın büyük önem verdiği Raco beldesinde meskûn mahal çatışmaları için de bölgeye özel birlikler gönderildi. Afrin’e yönelik harekâtta ilk meskûn mahal operasyonunun Raco’da başlaması bekleniyor.

Terör örgütünün sivil yerleşim yerinde çok sayıda hendek kazdığı, mayın ve EYP döşediği, büyük yığınak yaptığı da belirlendi. Afrin’i çevreleyen tepelerde büyük ölçüde kontrolün sağlanmasının ardından teröristlerin buralardaki mevzilerini terk ederek şehir merkezine geri çekildiği kaydedildi. Açık arazide büyük kayıplar veren terör örgütünün, silahlı güçlerini sivil yerleşim yerlerine çekerek sivilleri kendilerine kalkan yaptığı belirlendi.

Sınırın Suriye tarafından ilerleyen TSK birlikleri ile ÖSO güçlerine takviye ekipler de geldi. Gün boyunca ÖSO’cuları taşıyan çok sayıda araç sınırın sıfır hattına geçiş yaptı. Burada araçlardan inen ÖSO güçleri, pikap, arazi araçları ve ağır silahlarla sınırın Suriye tarafına geçti. ÖSO güçlerinin TSK birlikleriyle beraber Afrin’in Türkiye sınırına komşu köylerde denetim için görev alacağı belirtildi.

ÖZEL HAREKÂT SINIRDA BEKLİYOR

DOĞU ve Güneydoğu’daki hendek operasyonlarında TSK ile birlikte büyük başarı sağlayan Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) da sınır hattına ulaştı. Afrin’de meskun mahal operasyonlarının başlaması durumunda JÖH ve PÖH’lerin de TSK’nın özel kuvvetleriyle birlikte görev alacağı kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/mesk-n-mahal-hazirligi-ozel-harekat-sinirda-bekliyor-40726558
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #221 : 31 Ocak 2018, 08:32:29 »
Özel harekattaki çevik kuvvetteki polisler yaşlanınca ne oluyor? Sözleşmelerimi bitiyor trafik polisi filanmı yapılıyor
beğen

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #222 : 31 Ocak 2018, 09:57:58 »
Sn.Kürşad Zorlu hoca bence önemli bir noktaya değinmiş...

"Doç.Dr. Kürşad ZORLU
@zorlu77

Bugün bazı haberlerde TSK'nın #Afrin 'de meskun mahallere doğru ilerlediği ve "Cinderes" adlı yerleşime yaklaştığı belirtilmekte.

Bu yerin adı Cinderesi olup özbeöz Türkçe'dir. Tıpkı "Turandah"ın Turandağ olması gibi.

Lütfen dikkat edelim.Savaş aynı zamanda kavramlar dünyasında"

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #223 : 31 Ocak 2018, 10:01:03 »
Bu konuda kendilerine katılıyorum. Ancak haritalarda ya ingilizce ya da Arapça isimler bulunuyor. Herkes de tam olarak isimleri bilemiyor zaten!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #224 : 31 Ocak 2018, 10:30:09 »
Hepsi değil ancak bir kısmı bu haritada var...

Çevrimdışı Musty

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #225 : 31 Ocak 2018, 13:03:30 »

Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlerin bulundukları yerle ilgili Instagram'dan coğrafi etiketleme yaptığına dikkat çeken RT, bu yüzden rotalarının kolaylıkla takip edildiği ve hassas askeri enformasyonun tehlikeye girdiği uyarısı yaptı.

RT Digital'in yaptığı araştırmadan, Türkiye'nin Kilis ve Reyhanlı gibi sınır bölgelerinden Suriye'nin kuzeyindeki Afrin bölgesine hareket eden askerlerin, Instagram'da video ve görüntü paylaşırken bulundukları yerle ilgili açıkça coğrafi etiketleme yaptığı ortaya çıktı. Etiketlenen yerler Reyhanlı ve Kilis'den Afrin ve Azez'e dek uzanıyor.

RT Digital'in incelediği paylaşımlarda kamuflaj üniformalı askerler tankların hareketlerini ve topçu ateşlerini kaydederken görülüyor.

Kamuya açık bu paylaşımlar askeri harekatın rotasını herkes için takip edilebilir hale getiriyor.

https://youtu.be/tB38ycoX-9A

RT Digital'in analizine göre Türk askerleri için en popüler coğrafi etiket haline gelen Afrin'den bu şekilde Instagram paylaşımları özellikle 21 Ocak'ta tavan yaptı.

Zeytin Dalı Harekatı 20 Ocak'ta başlamıştı.
[/size]
KAYNAK:https://tr.sputniknews.com/turkiye/201801301032036787-turk-askerleri-cografi-etiketleme-yaparak-iz-birakiyor/

Çevrimdışı Musty

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 31 Ocak 2018, 13:06:51 »

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #227 : 31 Ocak 2018, 14:37:22 »
Özel harekattaki çevik kuvvetteki polisler yaşlanınca ne oluyor? Sözleşmelerimi bitiyor trafik polisi filanmı yapılıyor
Çevik 3 yıl zorunlu çalışır sonra diğer birimlerde görev alır poh ise pohten bile emekli olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Bu görüntü ABD'nin iddiasını çökertti!
« Yanıtla #228 : 31 Ocak 2018, 16:14:25 »
Bu görüntü ABD'nin iddiasını çökertti!
Hürriyet Haber31.01.2018 - 15:33 | Son Güncelleme: 31.01.2018 - 15:34
Türkiye'nin tepkilerine karşı terör örgütü YPG'yi desteklemeyi sürdüren ABD'nin 'YPG' ısrarını çürütecek bir görüntü ortaya çıktı. Afrin’e bağlı Bülbül beldesine yakın bir konumda terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın uydu görüntüsü Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ile deşifre oldu.

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/590x332/5a71b6a8c9de400454930dba.jpg

ABD'nin YPG’nin terör örgütü olmadığı, PKK ile organik bağının bulunmadığı iddiası uydu görüntüsü ile çürüdü.

ABD’nin Türkiye’nin ikazlara rağmen desteklediği YPG’nin PKK ile bağlantısı terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın uydu görüntüsü ile bir kez daha ortaya çıktı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması ile deşifre olan görüntü Afrin’e bağlı Bülbül beldesinin yakınlarında yer alıyor.

Bu görüntü ABDnin iddiasını çökertti

Yeni Şafak'ın haberine göre, uygulamaya girildiğinde coğrafi sekmesinde uygun koordinatlar girilince terör örgütü yöneticisinin görüntüsü açıkça ortaya çıkıyor.

Uygulamada enlem alanında 36.78020246, boylam alnına ise 36.81205809 değerleri girildiğinde PKK/YPG yöneticisi Öcalan’ın görüntüsü ortaya çıkıyor.

Terör örgütünden temizlenen alanlarda bulunan tünellerde teröristlere ait Türkçe ve Kürtçe yazılmış günlükler, çok sayıda siyasi doküman ve terörist elebaşı Abdullah Öcalan'a ait fotoğraflar bulundu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/bu-goruntu-abdnin-iddiasini-cokertti-40727234

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #229 : 31 Ocak 2018, 16:17:32 »
Ne Tapu Kadastro Uygulaması arkadaş, ben deşifre etim bunu. Şu bir bomba atalım dedim. O bölgeyi havadan sürekli gözetliyoruz. Bunu farketmememizin imkanı yok! Şunu yok etmek ayrıca terör örgütünün moralini de önemli derecede bozar.

Sınırımıza yakın Bülbül nahiyesi yakınlarında stratejik öneme sahip bir tepe ele geçirilmiş. Acaba bu köpek resminin olduğu yer mi? Uçaklarımız bu köpeğe geeçerken bir bomba atmışlar mıdır? Atmadılarsa alnının ortasına bir tane rice ediyouz.