HOBİLERİNİZ, TASARIM VE DİĞER KONULAR > Genel Konular

Türkiye Ekonomisi

(1/118) > >>

BlackHawk89:
Dolar $5.97 - Euro €6.58

Brüt dış borç 445+ Milyar Dolar

İşsizlik %22+

Enflasyon %20+

Bu böyle daha nereye kadar gidecek. İthalattan vazgeçmeyen ülke ekonomisi nereye kadar dayanacak?
Bunca gereksiz israf edilen vergiler ne zaman bitecek?
İnsanımız mutsuz,umutsuz. İş bulsa çalışıyor ama hakkını alamıyor. Haftalık 50-60 saatin altında çalışan tek kişi görmedim ben. Sosyalleşme, dünyayı keşfetme sıfır.

Dövizin yüksekliği dış borcu katladıkça katlıyor. İç piyasada bu parayı ödeyebilecek kadar para varmı bilinmiyor.

OHAL yüzünden işler durdu, durmayanınki feci azaldı. İflas eden şirketler çok.
Ev kiraları, fiyatları olmasın gerekenden %400-%1000 fazla.
İnsanlar araba olarak hâlâ 1990 modellere 40+ Bin tlden fazla ödemek zorunda kalıyor.
Bu kadar işsizlik olan yere birde mülteciler dolduruluyor.

Tigerfish:
 Bu verilerin kaynağını öğrenebilir miyim ?

BlackHawk89:

--- Alıntı yapılan: Tigerfish - 06 Nisan 2018, 12:16:23 --- Bu verilerin kaynağını öğrenebilir miyim ?

--- Alıntı sonu ---

Googledan karmaşık çektim.

SKYWOLF:
Dış borç vs ekonomik verileri resmi İnternet sitelerinden de görebilirsiniz.

Yalnız forumumuz savunma sanayi içerikli. Tabi ki ekonomiyle savunmanın alakası var. Ancak bu tür konular, siyasi fanatizmle gözleri kör edilmiş üyelerimiz arasında kısır tartışmalara neden oluyor. Bu da forumun amacından uzaklaşmasıba beden oluyor. Sıcak bakamıyorum. Henüz toplum olarak, siyasi konularda gerçekçi tartışmalara, seviye olarak hazır değiliz!

mavi1991:
Siyasi konularda sanki futbol takımı tutar gibi konuşuyoruz, birde sadece konuşarak insanların oy değiştireceğini zannetmiyorum kısacası çok faydalı değil anca birbirimizin kalbini kırarırız

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git