Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 265440 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #1230 : 02 Eylül 2020, 21:26:51 »
Tekrar soruyorum. Meis adasındaki Yunan askeri varlığı hakkında bu kadar delil varken, bu konu hakkında herhangi bir hukuki girişimde bulunduk mu?
Ya da diğer adalardaki durumlar için?
Yoksa yunanın ve macronun havlamalarından haz mı duyuyoruz!
Haklı olduğumuz bir konuda hakkımızı hukuki yollardan aramak için neler yapıyoruz?

Adamlar " sen de  Kıbrıs'ı uluslararası hukuka aykırı olarak işgal ettin , adayı terket " derse ne demeyi düşünüyorsunuz hocam?

Dünyada KKTC'yi tanıyan ülke yok...TRT'de kendi kendimize EOKA'nın katliamlarını anlatarak harekatımızı meşrulaştırmaya mı çalışacağız?

Adamlar bizi Kıbrıs'ı boğazladı daha onun haklılığına Dünyayı inandıramadık , Egede bize hangi hukuk sistemi hak verir...

Çare güçlü bir devlet olmak. Güçlü olursak hukuka bile gerek kalmadan herkes bizi destekler...

“Kanunlar örümcek ağı gibidir. Güçsüz veya önemsiz bir şey içine düştüğünde sımsıkı kavrar. Güçlü bir şey düştüğünde delinir ve serbest kalır.”
Yani, yasalar güçsüzler içindir. Güçlüler, her zaman, bir yolunu bulup kendilerini yasaların pençesinden kurtarır.         SOLON
Haklisin lakin kıbrisi bahane edip görmezden geldikçe normalde yerleşim olmaması gereken yerler dahi belediyelik oldu. Asker olmaması gereken yerler karargah oldu. Sen yunana nazik olsanda olmasanda kıbrisi asla tanımayacaklar. Egerki düşmanın dibine gelmesini bir takım bahanelerle görmezden geleceksen asla mavi vatandan bahsetmiyceksin. Akdenizde haklarımız var demiyceksin. Biz kibrisa soydaşlarımız öldürüldüğü için gittik ve garantör ülke olduk. Bunuda ister tanısınlar ister tanımasınlar kibris harekatında kan dökerek biz burdayiz dedik. Karşı tarafa kibristan dolayı çekingenligini değil,  olası bir savaşta adalarını alacagimizi hissettirmeliyiz. Aksi halde biz yavru kedi olsak fransız yine fransizligini , yunan yine yunanligini yapacak.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1231 : 03 Eylül 2020, 00:08:47 »
Gayet manidar bir navtex.

"Türkiye Doğu Akdeniz'de atış eğitimleri için 2 yeni navtex kararı daha aldığı öğrenildi.

Antalya NAVTEX istasyonu, 8-22 Eylül ve 17-25 Eylül arasında Doğu Akdeniz'de "Rusya Atış Eğitimleri" başlıklı 2 NAVTEX yayınladı.

Rusya, Oruç Reis ve Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemilerinin faaliyet alanları ile çakışan alanlarda atış eğitimleri gerçekleştirecek."

Türkiye, Doğu Akdeniz'de 'Rusya'nın atış eğitimleri için' iki ayrı Navtex yayınladı - https://bundle.app/KbURkDLr

Yani şimdi, fransaya karşı rusya mı? Demek istedik.

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1232 : 03 Eylül 2020, 00:24:12 »
Sn alpars evet belki böyle bir kart oynamış olabiliriz

Malum bölgedeki hidrokarbon rezervleri ve bu rezervleri bölge üzerinden avrupaya yani ab'ye taşınması sözkonusu.

AB yani Avrupa Birliği şu an Rus doğalgazına muhtaç ve Rusya AB bin doğalgaz ihtiyacı için tekel durumunda ve bunun devam etmesini ister hatta suriyede İran doğalgazının dolayısı ile iranın Akdeniz'e nüfuz etmesine karşı tahammülü yok

Hal böyle iken Rusya için en iyi durum bölgedeki hidrokarbon rezervlerinin oldukça geç çıkarılması Rusyanın arzusu bu yüzden bizimle işbirliği yapmak istemiş olabilirler
Yunan Fransa ve diğerleri tarafından istenen şey ise bu rezervleri olabildiğince erkenden çıkarmak piyasaya sürmek

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1233 : 03 Eylül 2020, 00:31:11 »
Bunu bekliyordum Ruslardan.  Avrupa bu kadar büyük kaynakları tek başına ele geçirirse rusyadan gaz almaz, rusyada ekonomik olarak batar, çünkü en büyük para kaynağı sattığı gaz ve petrol.

Ama şimdi Akdenizde ki avrupa karşıtı rus-türkiye ittifakı ile, iran, türkiye,rusya, azerbaycan istediği fiyattan gazı ab ye gazlar.

Salak avrupalılar yine çok büyük stratejik hata yaptılar. Yapmaları gereken, akdenizi akıllıca planlayıp paylaştırıp türkiyeyi birliğe almaktı ama, beceremediler.

Sanırım belkide şimdi su 35 ve 2. S 400 alımının önüde açılmış olabilir.

De gol uçak gemisi aslında lübnan a gidiyor. Rusya ve iran bundan memnun değil.

Peki coni ne yapacak şimdi? Ordan bi hareket yok daha galiba. Belki de ne haliniz varsa görün diyodur. Malum elinde para yok ve son paracıklarını çin e karşı kullanmak zorunda kaldı.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2020, 05:04:22 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1234 : 03 Eylül 2020, 00:39:56 »
Tekrar soruyorum. Meis adasındaki Yunan askeri varlığı hakkında bu kadar delil varken, bu konu hakkında herhangi bir hukuki girişimde bulunduk mu?
Ya da diğer adalardaki durumlar için?
Yoksa yunanın ve macronun havlamalarından haz mı duyuyoruz!
Haklı olduğumuz bir konuda hakkımızı hukuki yollardan aramak için neler yapıyoruz?

Sn. Skywolf,

Hukuki girisimde bulunacagiz da ne olacak?

Gercekten de bu tur girisimlerden bir sonuc alinabilecegini uman var mi?

Hakli olsak bile, ah pardon buyrun adalari verelim diyecek halleri yok..

En kotu ihtimal askerler uniformalarini cikarir, yerine "jandarma" koyarlar, AByi multeci gocunden korumak icin diye kilifini hazirlarlar..

Onemli olan girip cikarabiliyormuyuz..Mesele o..

Aldiktan sonra dersin "uluslararsi hukuka gore asker koyduklari icin benim hakkim dogdu", pazarlik konusu olur...

Yoksa gerisi akademik calisma konusundan oteye gecmez..

Hukukun gucu yoktur, gucun hukuku vardir.

Birde altin kural vardir, altini olan kurali koyar..

Yanlış bir düşünce.
Hakkını yasal yollardan aramazsan, birileri yüz bularak daha fazlasını ister ve hakkını gasp eder.
Kendi kendine bağırıp çağırmakla dünya kamuoyunda haksız olduğun izlenimi oluşturursun.

Kendileri bize karşı düşmanlık üzerine bir hayat felsefesine sahipler. Biz de o düşmanlığa karşı her türlü hukuki engeli önlerine yığmalıyız.

Yanlış anlaşılma olmasın arkadaşlar kendimi iyi ifade edemedim

Hukuki hakkimizi arayalım sonuna kadar ama bu yolla sorunu çözemeyiz

En güzel örneği verdiniz..

Kıbrıs'ta Londra anlaşmasına göre müdahale hakkımız var ve ettik

Hukuk olarak haklıyız...

Sonuc olarak kim haklıymış gibi muamele görüyor ve kim işgalci?

Hepsini alacak kuvvetimiz olsaydı yine işgalci muamelesi görecektik ama olay çözülmüştu

Kirimda kim hakli? Ukrayna...kimin borusu ötüyor Rusya..

Örnekler bitmez...

Hukuk minarenin kılıfı gibi...gerekli ama yeterli şart değil..
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1235 : 03 Eylül 2020, 00:49:06 »
Power, power, power

Güç, güç, güç

Maalesef dünyada güçlü olanın borrusu ötüyor.

En fazla bi nota verirsin, ki yunanda zaten bm kararı gereği kendimi koruma hakkım var diyor geçiyor. Yada dediğiz gibi o özel kuvvetler elemanlarına jandarma elbisesi giydirir devam eder. Yada polis özel harekat der geçer.

Güç yetmiyor, baksanıza bi fransa uçak gemisi yolladı, aman putin abi dedik çağırdık. Ada almak falan hikaye.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1236 : 03 Eylül 2020, 00:51:05 »
Gayet manidar bir navtex.

"Türkiye Doğu Akdeniz'de atış eğitimleri için 2 yeni navtex kararı daha aldığı öğrenildi.

Antalya NAVTEX istasyonu, 8-22 Eylül ve 17-25 Eylül arasında Doğu Akdeniz'de "Rusya Atış Eğitimleri" başlıklı 2 NAVTEX yayınladı.

Rusya, Oruç Reis ve Barbaros Hayreddin Paşa sismik araştırma gemilerinin faaliyet alanları ile çakışan alanlarda atış eğitimleri gerçekleştirecek."

Türkiye, Doğu Akdeniz'de 'Rusya'nın atış eğitimleri için' iki ayrı Navtex yayınladı - https://bundle.app/KbURkDLr

Yani şimdi, fransaya karşı rusya mı? Demek istedik.

Sn Alpars,

Ekte Antalya Navtex mesajinin bulundugu link paylasiyorum .
http://www.shodb.gov.tr/shodb_esas/index.php/tr/18-tum-istasyonlar/antalya

Burada Rusyanin Atis egitimi yapmayi planladigi alan KKTC Karpaz burnu -Suriyenin Lazkiye limani civaridir." yani Suriyedeki Rus Deniz ussunun karsisi"
Barbaros arastirma gemimizin calisma alanina yakin. Ancak Oruc Reis ile ilgisi yok .

Rusyanin da bizlere Dogu Akdenizde su an kiyak yaptigi haberleri kanimca asilsiz.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1237 : 03 Eylül 2020, 00:53:09 »
Bundle da haber böyle geçiyor. Linki attım.

Bundle da ntv de aynı yorumu vermiş.

Metin hocam, 2 farklı navtex var. Biri sanki oruç reis ile kıbrıs arasında. 1102/20 nolu navtex koordinatlara haritalardan baktım, kıbrısın batısında. Yani yorum doğru gibi.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2020, 05:23:19 Gönderen: Alpars »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1238 : 03 Eylül 2020, 01:06:13 »
Bundle da haber böyle geçiyor. Linki attım.

Onu gordugum icin sahsiniza birsey soylemedim. Kaynak dogru degil ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1239 : 03 Eylül 2020, 09:04:47 »
Haklı olanın değil güçlü olanın sözünün geçtiği doğru. Ancak tekrar ediyorum, hakkınızı aramazsanız asla güçlü olamazsınız zaten. Her şekilde haklarınızı savunmak zorundasınız. Sadece askeri değil, tüm hukuki yollardan da. Yoksa hiç kimse sizi ciddiye almaz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com