Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 251725 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1000 : 29 Mart 2022, 21:17:28 »
Ben bu anlaşma haberlerinin gerçeği yansıtmadığını sorunların çözülmeyeceğini düşünüyorum...

Kırım , Doğu Ukrayna , AB üyeliği ne olacak?

Rusçular sürekli olarak sanki Doğu Bloku yıkıldıktan sonra Rusya'nın sürekli bu ayrılan devletleri kendi güdümüne sokmaya çalıştığını , kendine bağlı liderleri işbaşına getirmek için suikastlere kadar aşağılık yöntemler kullandığını bilmezlikten geliyor...

Ukrayna'nın tüm doğusunu yutmuşsun , Güney 'de Kırım'ı kapmışsın , donanmasına el koymuşsun sonra biz NATO'yu istiyoruz-Nato bizi korusun dediklerinde Ruslar haklı , Ukrayna Nato'ya üye olmasın safsatalarına sarılıyor....Hadi oradan...

Turuncu devriminin başlangıcından itibaren olanları bu başlıkta yazdım ya da bağımsız bir kaynaktan okuyun... Rusçular utanmasalar Ukrayna ülkesini savunmakla hata etti bu kayıpları haketti diyecekler ...

Kırım konusu aynı bu şekilde devam edecek galiba.Orda herkesin sindirdiği defacto bir durum var sonuçta.Ukrayna'nın doğusundaki iki sorunlu bölgenin bağımsızlığını tanımak Ukrayna için akıllıca olur.Rusya'ya katılmama koşulu ile bağımsızlıklarını tanıyabilir.

Ukrayna'nın AB'ye girmemesi bizim için daha iyi.Ne AB'ye dahil olsun , ne de NATO'ya.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1001 : 29 Mart 2022, 22:16:33 »
Putin bile yazmazdı...Ukrayna bunları kabul edecekse niye savaştı ki? Böyle saçma önerileri Ukrayna kabul etmez...
« Son Düzenleme: 29 Mart 2022, 22:18:00 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1002 : 29 Mart 2022, 23:01:30 »
Putin bile yazmazdı...Ukrayna bunları kabul edecekse niye savaştı ki? Böyle saçma önerileri Ukrayna kabul etmez...

Üslubunuza dikkat edin lütfen.Ne demek 'Putin bile yazmazdı'.

Ukrayna ordusunun donetsk ve luhansk'ı geri alacak gücü var mı?Tabi ki YOKK..
İsterseniz gidip bizzat gönüllü olarak Ruslara karşı savaşın ama pek işe yarayacagını zannetmiyorum.

Ukrayna'nın NATO ve AB'ye girmemesini istememin sebebi konuya Türk olarak bakmamdan kaynaklanıyor.Bilemiyorum siz hangi taraftan bakıyorsunuz?

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1003 : 30 Mart 2022, 00:27:02 »
Ukrayna'nın NATO'ya girmesi teknik olarak imkansız. Savaştan önce de NATO'ya giremezdi. Ukrayna savaş öncesinde de toprak bütünlüğüne sahip değildi. Kırım'ı Rusya ilhak etti. Luhansk ve Donetsk ayrılıkçılar tarafından kontrol ediliyor. Yani böyle bir ülke NATO'da dahil olamaz. NATO'ya üye olsa NATO doğduran Rusya ile savaşa girmek zorunda kalırdı 5. madde nedeniyle.

Rusya Kırım'dan vazgeçer mi? Geçmez. Ukrayna bir operasyon başlatır da geri alabilirse ki imkansıza yakın; Rusya alın Kırım sizin olsun demez. Luhansk ve Donetsk stratejik olarak önemsiz belki vazgeçer ama Kırım'dan asla vazgeçmez Rusya. O nedenle Ukrayna'nın NATO'ya dahil edilmesi mevcut durumda imkansız. Ukrayna bu savaşta Rusya'yı bataklığa saplar, Ruslar kaçmak için debelenirken Kırım'a bir askeri operasyon yapar da geri alırsa alabilir onun haricinde Kırım işi yaş.

Bu nedenlerden ötürü Ukrayna asla NATO'ya giremez. NATO al sana silah, al sana para git Kırım işini hallet der Ukrayna'da hallederse anca öyle olur aksi durumda toprak bütünlüğünü kaybetmiş bir Ukrayna NATO için savaş sebebi olacaktır. NATO'nun Ukrayna'yı oyalamasının tek sebebi de buydu. Ukrayna topraklarının bir kısmını ayrılıkçılar bir kısmını da Ruslar kontrol ederken NATO'ya girme hayaline kapıldı. Ukrayna 90'ların sonunda yahut 2000'lerin başlarında NATO'ya girmeyi başarmalıydı. Baltık ülkeleri yahut balkan ülkeleri bunu hallederken Ukrayna bu işi halledemedi. Yanlış yaptı.

Rus ayısı arkasında NATO olduğu için Baltık ülkelerine ses çıkaramıyor ama Ukrayna'yı yıllardır ya kukla liderlerle kontrol etti, edemediği yerde topraklarını ilhak etti yahut ayrılıkçıları destekledi. En sonunda doğrudan işgal etti. Doğu blokunda yer alıp Sovyetler çökünce NATO'ya giren Baltık ve Balkan ülkelerini takip etmeliydi Ukrayna.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1004 : 30 Mart 2022, 11:45:30 »

Üslubunuza dikkat edin lütfen.Ne demek 'Putin bile yazmazdı'.

Ukrayna ordusunun donetsk ve luhansk'ı geri alacak gücü var mı?Tabi ki YOKK..
İsterseniz gidip bizzat gönüllü olarak Ruslara karşı savaşın ama pek işe yarayacagını zannetmiyorum.

Ukrayna'nın NATO ve AB'ye girmemesini istememin sebebi konuya Türk olarak bakmamdan kaynaklanıyor.Bilemiyorum siz hangi taraftan bakıyorsunuz?

Üslupta sorun yok... Siz kendiniz söylemişsiniz , Türkiye açısından bakıyorum olaya diye... Putin bu istediklerinizi isteyemez Ukrayna'dan...Ancak hayaller kuranlar ister...

Yazdıklarınızın realiteyle hiçbir ilgisi yok , hiçbir ülke topraklarını hele ki bu kadar can kaybetmişse bırakıp vermez...
O zaman siz  , Türkiye'den güçlü bir ülke bize saldırsa istediklerini verip gitme taraftarısınız..  Allah'tan Atatürk sizin gibi düşünmüyordu...

Bu işin Türkiye tarafından , Rusya tarafından, Ukrayna tarafından bakışla ilgisi yok. Doğru 1 tanedir... Türk'e , Yunan'a göre değişmez...Rusya bağımsız bir devleti işgal etmiştir...

Ben Putin faşist bir emperyalist diyorum. Ukrayna'nın da yanındayım...Biri A dediği için ben B diyeyim diyen insanlardan olmayın...

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 187
  • DefenceTurk.com
Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1005 : 30 Mart 2022, 12:11:47 »
Alıntı
Ukrayna Mariopol

Kadirov'un yardımcısı Ruslan Germeev'i ağır yaraladı.

https://mobile.twitter.com/savagesailor34/status/1508848790287134730?cxt=HHwWlMC9zeD-wPApAAAA

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1006 : 30 Mart 2022, 13:39:58 »
Bir Rus tankının vurulma anı >> https://twitter.com/i/status/1508554790585909249

Gürcistan Parlamentosunun önüne Ukrayna'da öldürülen çocukların anısına 145 çocuk ayakkabısı konuldu.

Ukrayna'nın imha edilen S300 sistemi >> https://twitter.com/i/status/1509109594387275779

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1007 : 30 Mart 2022, 14:31:27 »
Alıntı
Ukrayna Mariopol

Kadirov'un yardımcısı Ruslan Germeev'i ağır yaraladı.

https://mobile.twitter.com/savagesailor34/status/1508848790287134730?cxt=HHwWlMC9zeD-wPApAAAA

Mariopol'de çok şiddetli çatışmalar olmuş , Ukraynalılar iyi direnmiş...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1008 : 31 Mart 2022, 15:23:30 »
Ukrayna topçularının Rusları vurduğu anlar. >> https://twitter.com/i/status/1509503912293851139

Mayın mı Onlar? >> https://twitter.com/i/status/1509503028168122370

Bu bir deniz mayını değil mi?

Alıntı
una bomber
@ondrdmr
·
17d
🔞🔞🔞
Bu sabah Mariupol bölgesinde Rus hava savunmasının iki Ukrayna helikopterini düşürdüğü bildirildi. Kesin ölüm sayısı henüz bilinmiyor.
Azov komutasını tahliye etmek için Mariupol'a gönderildiği bildirildi.
https://twitter.com/ondrdmr/status/1509501543132942336

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1009 : 31 Mart 2022, 22:42:28 »