Gönderen Konu: Rusya'da Askeri İsyan  (Okunma sayısı 7128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya'da Askeri İsyan
« Yanıtla #70 : 27 Haziran 2023, 16:02:25 »
Bu Rusya Ukrayna savaşı için bir itirafta bulunayım

Rusya'yı gözümde çok büyütmüşüm devasa ve asla yenilmez bir güç olarak

Halbuki kağıttan kaplan mış..

Özellikle hava savunma sistemlerinden ve Avcı uçaklarından korkar iken

Tam bir balon çıktı Rus hava savunma sistemleri ;kimse ırak'ın Suriye'nin Rus menşeli olan hava savunma sistemleri için export'tu yada dandik operatörlerce kullanılıyordu gibi bahanelerle saklanmasın....

Orjinal Rus hava savunma sistemleri ve operatörlerini de gördük Ukrayna savaşında...

Ruslar hava kuvvetleri için bu eksikliğini hava savunma füzelerine ve sistemlerine önem verdiği söylenerek bu açığı kapattığı söylenirdi ....Bu açıdan da sınıfta kaldılar...

Hava kuvvetleri ile bizim hava kuvvetleri arasında gerek bvr gerek noktasal vuruş anlamında baya fark var ...

Ruslar Hava Kuvvetleri olarak gerek  bvr ve gerek noktasal kara hedefleri vuruşunda sınıfta kaldı..

Ukrayna gibi bir ülkenin normalde savaş uçağı bile uçuramaması lazım ama hava aktivitesi hala devam ediyor

Adamlar lazer güdümlü mühimmat eksikliği var kab500 serisi kağıt üstünde güya lazer ve optik güdümlü mühimmat konusunda iyi seviyede olduğu söylenirdi hepsi boş...

Biz abartmadan söylüyorum Rusları il şok saldırısında Almanlar gibi bozguna uğratırız.

Ama işin içine topyekûn milli seferberlik ve kış şartları girerse Ruslar bizi uzun vadede yener..

Not bunu dışardan destek almayacağımız durumuna göre belirtiyorum.Destek alırsak her türlü yeneriz..

Bu savaşta özellikle NATO ile Sovyet varşova paktı arasında tercih yapan ülkelerin askeri gücü görülmüş oldu...

İyi ki zamanında nato'ya girmişiz...

Ben en çok da bu Avrasyacıların gazıyla Ruslar'dan SU-35 alacağız diye korkmuştum...ABD bile Rus Hava Kuvvetlerinin içler acısı halini görünce Ukrayna için F-16 yeter bile demiş...

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #71 : 27 Haziran 2023, 16:53:29 »
Bu Rusya Ukrayna savaşı için bir itirafta bulunayım

Rusya'yı gözümde çok büyütmüşüm devasa ve asla yenilmez bir güç olarak

Halbuki kağıttan kaplan mış..

Özellikle hava savunma sistemlerinden ve Avcı uçaklarından korkar iken

Tam bir balon çıktı Rus hava savunma sistemleri ;kimse ırak'ın Suriye'nin Rus menşeli olan hava savunma sistemleri için export'tu yada dandik operatörlerce kullanılıyordu gibi bahanelerle saklanmasın....

Orjinal Rus hava savunma sistemleri ve operatörlerini de gördük Ukrayna savaşında...

Ruslar hava kuvvetleri için bu eksikliğini hava savunma füzelerine ve sistemlerine önem verdiği söylenerek bu açığı kapattığı söylenirdi ....Bu açıdan da sınıfta kaldılar...

Hava kuvvetleri ile bizim hava kuvvetleri arasında gerek bvr gerek noktasal vuruş anlamında baya fark var ...

Ruslar Hava Kuvvetleri olarak gerek  bvr ve gerek noktasal kara hedefleri vuruşunda sınıfta kaldı..

Ukrayna gibi bir ülkenin normalde savaş uçağı bile uçuramaması lazım ama hava aktivitesi hala devam ediyor

Adamlar lazer güdümlü mühimmat eksikliği var kab500 serisi kağıt üstünde güya lazer ve optik güdümlü mühimmat konusunda iyi seviyede olduğu söylenirdi hepsi boş...

Biz abartmadan söylüyorum Rusları il şok saldırısında Almanlar gibi bozguna uğratırız.

Ama işin içine topyekûn milli seferberlik ve kış şartları girerse Ruslar bizi uzun vadede yener..

Not bunu dışardan destek almayacağımız durumuna göre belirtiyorum.Destek alırsak her türlü yeneriz..

Bu savaşta özellikle NATO ile Sovyet varşova paktı arasında tercih yapan ülkelerin askeri gücü görülmüş oldu...

İyi ki zamanında nato'ya girmişiz...

Ben en çok da bu Avrasyacıların gazıyla Ruslar'dan SU-35 alacağız diye korkmuştum...ABD bile Rus Hava Kuvvetlerinin içler acısı halini görünce Ukrayna için F-16 yeter bile demiş...

Sayın Serkan 1976 ben aslında estetik olarak su27 türevlerinin hastasıyım belki bu ve diğer savunma sanayi formundaki Arkadaşlar bana sövecekler ki sövsünler problem yok haklılar.

Su 27 özellikle su 35 katılsın isterdim bu uçağın aerodinamik özellikleri hoşuma gidiyordu

Ama gerek Ukrayna -Rus savaşı gerek Mısır'ın rafale karşısında ortaya atılan test sonuçları sonrası

Evet lafı uzatmadan iyiki Avrasyacıların gazına gelip su35 vb. Bir uçak almamışız .....

Ama bu su27 veya su35 gibi gövde ASELSAN veya İsrail elta gibi devler ile buluşsa ortaya canavar gibi bir uçak çıkcağına eminim..

Uçağa f110 ge 129 veya 132 ekle yakış verimi dolayısıyla menzil artar..ki uzun menzilli uçak
Bürfis ekle F15 rafale typhoon ile kapışsın
Karat ile eots ekle alsana en iyi 4,5 nesil uçak olur..

Bu son eklemelerim birer fantezi Ruslar uçaklarında  hiçbir değişikliğe izin vermez...f110 vesaire hikaye sadece fantezi

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 27 Haziran 2023, 18:49:41 »
wagnerin taktik nükleer silahlara ulaştığından adım gibi eminim.

Sn Selcukkocak bu kisisel bir varsayim miniz mi ? Paylasabileceginiz bir kaynak varmi?
dağıstan kökenliyim rusları burdaki herkesten fazla tanıdığımı düşünüyorum.eğer rusyada bir haber varsa bunu 10 yada 100 ile çarpın gerçek ancak o büyüklükte olabilir. ruslar yalan  propagandada uzmandırlar. wagner askeri üsleri ele geçirdikten sonra kimseyi sallamadan moskovaya yürüyüşe geçtiler. neylerine güvendiler 200 araçla moskovayımı ele geçireceklerdi sizce? belliki adamlar putini açıkça tehdit etmişler. elimizde taktik nükleer silahlar var diye. putinle anlaşmadan ve istediklerini almadan da geri çekilmediler antlaşma yapmadılar. bence mantık çizgisini takip ederseniz durumu açıkça görürsünüz. bana göre wagner şu an ya libya ya suriyede esed yada haftere kallavi bir ücret karşılığında bu silahları satmaya çalışacaklardır. durum sandığımızdan daha kötü bence. şu an cia deli gibi karaborsada satılması planlanan nükleer silahlarla ilgili haber topluyordur.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #73 : 27 Haziran 2023, 19:32:33 »
Hafter nükleer bombayı ne yapacak ?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #74 : 27 Haziran 2023, 19:48:37 »
Teori nin fikirleri bunlar hep
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 27 Haziran 2023, 20:40:59 »
Ya arkadaşlar ben ilk baş belirttim bunların kodlu sistemler olduğunu kafanıza göre alıp kullanamıyacağınız sistemler diye...neyse

Ben size olacağını söyleyeyim bu operasyon sadık olmayan Rus generalleri ortaya çıkarmak için yapılmadıysa...

Wagner'in başına gelcek olan şey tıpkı İngiltere de eski bir KGB ajanın radyasyonla zehirlenmesi sonucu öldürülmesi gibi bir olay sonucu gibi wagner'in başı da radyasyon ile öldürülür. KGB bu konularda ustadır.Bilsenizde ispatlasanızda birşey değişmez...

Oda keldi,Buda kel😁
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2023, 20:42:22 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 29 Haziran 2023, 01:00:20 »
General Sergei Surovikin tutuklanmış. @Denizci16; O da kel, tesadüfe bak sen!  ;D

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #77 : 29 Haziran 2023, 01:48:11 »
General Sergei Surovikin tutuklanmış. @Denizci16; O da kel, tesadüfe bak sen!  ;D
Rus Askeri güçlerinde kellik başa bela😁

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 23 Ağustos 2023, 21:07:58 »
2 ay önce ayaklanıp Moskova'ya yürüyen Wagner lideri Prigojin'in uçağı hava savunma sistemleriyle vuruldu ve Progojin'in de aralarında bulunduğu 10 Wagner üyesi öldü.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #79 : 23 Ağustos 2023, 21:29:59 »
Putin ağa teker teker kelleleri alıyor mu ne..

Balkondan düşmesini beklerken...

Bakalim belli olmaz teyit edilsin de..
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2023, 21:33:44 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?