Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143337 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Raco havadan karadan vuruldu
« Yanıtla #610 : 28 Şubat 2018, 08:31:42 »
Raco havadan karadan vuruldu

Zeytin Dalı Harekâtı’nda 39 gün geride kalırken, Raco Dağı kırsalında tespit edilen hedefler havadan ve karadan yoğun şekilde vuruldu. Harekâtta toplam 2 bin 83 PYD/PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

Zeytin Dalı Harekâtı’nda dün itibarıyla 39. gün geride kaldı. Özel birliklerin de katılımıyla güvenlik güçleri yoğun sis ve sağanak altında Afrin’e doğru ilerlerken Raco Dağı kırsalında tespit edilen hedefler dün havadan ve karadan vuruldu. Genelkurmay Başkanlığı, Afrin çevresinde güvenlik hilalinin oluşturmasıyla başarıyla süren harekâtta 24 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini, böylece harekâtın başından beri etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2 bin 83’e ulaştığını açıkladı.

Afrin bölgesindeki teröristlerin Hatay sınırıyla karasal temasının kesilmesi ve güvenlik hilalin oluşturmasının ardından özel birliklerin de sınırı geçmesiyle ivme kazanması beklenen operasyon havadan savaş uçakları ve karadan Fırtına obüsleri ve tank atışlarıyla devam ediyor. Operasyonun gerçekleştirildiği Afrin kırsalında yoğun sis ve yağmur etkili oluyor.

Karadan top atışları ve tanklarla desteklenen operasyonda dün sınır köylerinden çatışma ve şiddetli patlama sesleri duyuldu. Raco Dağı kırsalında yoğunlaşan operasyonda bölgede tespit edilen terör örgütü PYD/PKK’ya ait hedefler, havadan savaş uçakları, karadan da fırtına obüsleri ve tanklarla vuruldu. TSK’nın yaptığı müdahaleye zaman zaman ÖSO güçleri de katıldı. Silah ve mühimmat taşıdığı tespit edilen bir tren, hareket halindeyken ÖSO güçleri tarafından vuruldu.

Kilis’teki sınır birliklerine, topçu bataryası ile mühimmat sevkiyatı da devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden getirilen zırhlı araçlar, güvenlik önlemleri alınarak, sınır hattındaki karakollara gönderildi.

GENELKURMAY AÇIKLADI

Genelkurmay Başkanlığı tarafından dün yapılan bilgilendirmede ise “Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, kara ve hava operasyonları sonucunda 24 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 2 bin 83 olmuştur. Harekât planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir” denildi.

Sisli havayı fırsat bilen teröristlerin sızma girişiminde bulunabileceği bölgeler savaş uçakları ve ateş destek vasıtalarıyla baskı ateşi altına alınıyor. YPG’li teröristlerden temizlenen son köyler arasında olan Ömeranlı köyüne giren TSK ve ÖSO birlikleri, teröristlerin karargah olarak kullandıkları binalarda tuzaklanmış el yapımı bombaları temizledi.

'ABD İLE AFRİN'İ GÖRÜŞMÜYORUZ'

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü’nün Türkiye ve ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiasını yalanladı.

Aksoy, ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü’nün Türkiye ve ABD arasında Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğüne ilişkin sözlerinin sorulması üzerine, şunları kaydetti: “ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü tarafından yapılan bir açıklamada dile getirilen, Türkiye ve ABD arasında Suriye’nin Afrin bölgesinde gerilimi azaltma seçenekleri üzerinde diplomatik görüşmeler yürütüldüğü iddiası doğru değildir. Türkiye’nin ABD’yle Afrin konusunda yürüttüğü herhangi bir diplomatik görüşme süreci bulunmamaktadır.” ANKARA-Milliyet

ARPAVİRAN BÖLGESİ VURULDU

Kilis sınırında konuşlu birlikler, radar tespit cihazlarıyla Arpaviran bölgesinde terör örgütü YPG/PKK’ya ait hedefleri belirledi. Bunun üzerine bölgeye savaş uçakları ve Fırtına obüsleriyle aralıklarla atış yapıldı. Harekat kapsamında Afrin’in batı ve kuzey kırsalında yer alan teröristlere ait mevziler de dün akşam saatlerinde obüsler ve çoklu roketatarlarla vuruldu. Bölgeden yükselen yoğun duman Kilis’in sınır köylerinden de görüldü. 

'AFRİN'E GİTMEYENİ KURŞUNA DİZDİLER'

Irak’ta Musul’un Sincar ilçesindeki Ezidi Peşmerge Komutanı Kasım Şeşo, PKK’nın Irak’taki bölge sakinlerini gösteri adı altında Afrin’e çağırdığını ve sivil kalkan olarak kullandığını belirtti. Şeşo, Zeytin Dalı Harekâtı sonrası, PKK’lı militanların Sincar’dan Ezidi çoçuk ve gençleri Suriye’deki çatışma bölgelerine gönderdiğini ifade etti. Şeşo, “PKK’nın talebini reddedenler kurşuna diziliyor” dedi. ERBİL-AA

AMANOS'TA BİR PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Hatay’ın Hassa ilçesinde PKK’nın faaliyetlerinin önlenmesine yönelik operasyon düzenlendi. Jandarma tarafından sürdürülen operasyonda, Amanoslar kırsalı mevkiinde çatışma çıktı. Çatışmada, örgüt üyesi 1 terörist etkisiz hale getirildi. Teröristin üzerinde 1 kalaşnikof tüfek, 5 şarjör, 2 roketatar sevk fişeği, 2 el bombası, 1 termal dürbün, 1 sırt çantası ve yaşamsal malzeme ele geçirildi. AA

http://www.milliyet.com.tr/raco-havadan-karadan-vuruldu-gundem-2618052/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #611 : 28 Şubat 2018, 22:56:46 »

Bu doğru mudur?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
BM'den 'Afrin' çıkışı: Dikkat çeken detay!
« Yanıtla #612 : 28 Şubat 2018, 23:14:05 »
BM'den 'Afrin' çıkışı: Dikkat çeken detay!

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER(AA)
28.02.2018 - 22:16 | Son Güncelleme: 28.02.2018 - 22:22
Birleşmiş Milletler (BM) İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mark Lowcock, Afrin'de terör örgütü PYD/PKK'nın sivillerin daha güvenli yerlere gitmesini engellediğini belirterek “Türk makamları, insani erişimi sağlama konusundaki istekliliklerini vurguladılar, Şam'dan yardım konvoylarının geldiğini görmek istiyoruz ancak Suriye tarafı henüz kabul etmedi” dedi.

BM Güvenlik Konseyi'ni Suriye'deki gelişmelere ilişkin bilgilendiren Lowcock, BM'nin kuşatma altındaki ve erişimin zor olduğu 10 bölgeye insani yardım ulaştırmaya hazır olduğuna ancak BMGK'nın insani ateşkes kararına rağmen erişim izni verilmediğine dikkati çekti.

Lowcock, Suriye'de 30 gün insani ateşkes talep eden karara rağmen Doğu Guta'daki insani durumun hiçbir şekilde iyileşmediğini, hiçbir tıbbi tahliyenin gerçekleşmediğini ve sivillerin bölgeden ayrılamadığını belirterek, Rusya'nın Doğu Guta'da “günde beş saat insani mola” kararına ilişkin, “Beş saat içinde insani yardım konvoyu göndermek mümkün değil.” ifadesini kullandı.

GÖÇE ZORLANIYOR

Ateşkese rağmen daha fazla bombardıman, daha fazla ölüm ve yıkımın, daha fazla açlığın yaşandığını söyleyen Lowcock, 18 Şubat'tan beri Doğu Guta'da 580 kişiden fazla kişinin öldüğünü, binden fazla kişinin de yaralandığını söyledi.

Lowcock, İdlib'deki çatışmalarda sivillerin hayatını kaybetmeye devam ettiğini, aralık ayından beri 385 bin kişinin yerinden edildiğini ve nüfusunun yarısı daha önce yerinden edilmişler olan İdlib'de insanların yeniden na vurgu yaparak “Açlık ve ve hastalık, bombalardan daha fazla insanı öldürecek.” dedi.

YPG ENGELLİYOR

Afrin'deki gelişmelere de değinen Lowcock, “yerel yetkililer” şeklinde tanımladığı terör örgütü PYD/PKK'nın sivillerin daha güvenli yerlere gitmesini engellediğini belirterek “Türk makamları, (Afrin'e) insani erişimi sağlama konusundaki istekliliklerini vurguladılar, Şam'dan yardım konvoylarının geldiğini görmek istiyoruz ancak Suriye tarafı henüz kabul etmedi.” değerlendirmesinde bulundu.

"GELİŞİGÜZEL SALDIRILAR"

BM Genel Sekreteri'nin Siyasi İşlerden Sorumlu Yardımcısı Jeffrey Feltman ise uluslarası toplum olarak iki hafta sonra 8. yılına girecek savaşa son vermekte başarısız olduklarını söyledi.

Uluslararası hukuku ihlal eden tüm tarafları kınadıklarını belirten Feltman, “Suriye hükümetinin el-Nusra savaşçılarını hedef alma gerekçesiyle 400
bin sivilin yaşadığı Guta'da gelişigüzel saldırılar düzenlemesi hiçbir şekilde meşrulaştıramaz.” diye konuştu.

www.hurriyet.com.tr/dunya/son-da>akika-bmden-afrin-cikisi-dikkat-ceken-detay-40757029

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #613 : 28 Şubat 2018, 23:40:48 »
Bu doğru mudur?

Barzani' ye ''Kırmızı Pasaport'' verdikleri akıllara getirilirse; doğru olma ihtimali var.

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #614 : 01 Mart 2018, 02:23:04 »
Her sey mümkündür, ancak pasaportun kapali olarak çekilmis resmi, bana pek inandirici gelmedi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #615 : 01 Mart 2018, 12:56:33 »
Rusya'dan ortalığı karıştıracak iddia! 'ABD'den terör bölgesine 20 askeri üs'

Hürriyet Haber01.03.2018 - 09:46 | Son Güncelleme: 01.03.2018 - 12:42
Rus basınına göre, Rusya Güvenlik Konseyi, ABD'nin Suriye'de terör örgütü YPG'nin kontrol ettiği bölgede şimdiye kadar 20'ye yakın askeri üs kurduğunu açıkladı. Rus Konsey, ABD'nin YPG'ye modern silahlar vererek Türkiye'yi Afrin operasyonunu başlatmaya zorladığını ifade etti.

Russia Today'in haberine göre Rusya Güvenlik Konseyi Uluslararası Güvenlik Sekreteri Yardımcısı Aleksandr Venediktov ABD'nin şimdiye kadar terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin kontrol ettiği noktalarda 20'ye yakın askeri üs kurduğunu açıkladı.

Rusya Güvenlik Konseyi tarafından yapılan açıklamada, "Suriye'de barış ve istikrarın geri dönüşü, Suriye krizine sürekli dış müdahaleler tarafından baltalanıyor" ifadesi yer aldı.

"SURİYE-ÜRDÜN SINIRI ABD'NİN İŞGALİ ALTINDA"

Venediktov, “Ayrıca ABD’nin Şam’ın onayı olmadan Suriye-Ürdün sınırındaki El Tanf’ta yaklaşık 55 kilometrelik alanı işgal etmesi de hayret verici. Bölgede kötü anlamda ünlü Rukban sığınmacı kampı var. Burada, ABD’nin burnunun dibinde silahlı örgütlerden militanlar serbestçe hareket ediyor” sözleriyle devam etti.

Militanların serbestçe hareket edebildiği El Tanf'ın, Suriye’den Rukban kampına gitmek BM insani yardım konvoyları için kapalı olduğunu vurgulayan Venediktov “Bu durum ile Washington’ın terörle mücadeleye dair açıklamalarının ne derece uyumlu olduğu bir muamma” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-rusyadan-muthis-iddia-abdden-teror-bolgesine-20-askeri-us-40757236

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #616 : 01 Mart 2018, 13:02:53 »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #617 : 01 Mart 2018, 13:28:44 »
Biraz abartmadan yapsalar böyle şeyleri daha güzel olur. Beni utandırıyor açıkçası askerlerin böyle kafa kafaya verip çektikleri eylence video ları.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #618 : 01 Mart 2018, 14:31:40 »
Eğlence!

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #619 : 01 Mart 2018, 16:23:59 »
Biraz abartmadan yapsalar böyle şeyleri daha güzel olur. Beni utandırıyor açıkçası askerlerin böyle kafa kafaya verip çektikleri eylence video ları.
Eksi butonuna basacağım ama seni intihara sürüklemekten korkuyorum  😁😁