Gönderen Konu: Tank Modernizasyonu  (Okunma sayısı 149992 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Tank Modernizasyonu
« Yanıtla #140 : 23 Ekim 2018, 22:33:25 »
paletli araçlar hantal kalıyor , artık daha hızlı manevra ve yer değiştirme , bir yerden başka bir yere hareket önemli. Lastik iyidir rahattır candır -_-
Lastikli araçlar da çamura saplandıklarında oldukça hantal oluyor. Hemen relax oluyorlar.  ;D ;D

O nedenle özellikle deniz piyadeleri genellikle hafif ve paletli araçları kullanır.  Hem hiç de hantal değillerdir... ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #141 : 23 Ekim 2018, 22:42:32 »
paletli araçlar hantal kalıyor , artık daha hızlı manevra ve yer değiştirme , bir yerden başka bir yere hareket önemli. Lastik iyidir rahattır candır -_-

Lastikli araçlar da çamura saplandıklarında oldukça hantal oluyor. Hemen relax oluyorlar.  ;D ;D

O nedenle özellikle deniz piyadeleri genellikle hafif ve paletli araçları kullanır.  Hem hiç de hantal değillerdir... ;)
BEN SUSUYORUM RESİMLER KONUŞSUN. TAKTİK TEKER ÇERKES KIZI GİBİDİR HER İŞE KOŞAR.MAĞRURDUR.

TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #142 : 23 Ekim 2018, 22:59:56 »
! No longer available

Görüntü konuşsun...
İkisi de çevik maşallah...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #143 : 24 Ekim 2018, 00:11:25 »
Bence ikisinin karışımı olsun. Yeri geldiğinde paletli, yeri geldiğinde tekerlekli.

Latife bi yana darpa böyle bir yürütme sistemi üzerine çalışıyordu Humvee zırhlıları için, biz daha efektif ve kuvvetlisini denemeliyiz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #144 : 06 Kasım 2018, 20:44:51 »

Pulat modernizasyonu sonrası...

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #145 : 06 Kasım 2018, 21:08:10 »
Atıcılar tank üzerinde kaba duruyor lakin askerimizi korusun yeter
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı fatihvskamil

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #146 : 07 Kasım 2018, 02:01:16 »
sanırım bu atıcıların dışarı çıkmış hali. çünkü izlediğim videolarda atıcılar normalde içeride sadece tehdit anında patlamadan önce dışarı çıkıyor.aslında patlayan atıcı dediğimiz çıkık şey. burda göstermek için dışarı çıkarmışlar bence. radarları görebilen var mı? gözüme takılan bir şey var ama lazer ikaz alıcısı gibi duruyor daha çok

Çevrimdışı y_a_s

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #147 : 09 Kasım 2018, 21:02:03 »
Fırat Kalkanı oprasyonunda kulesi uçmuştu hatırlatırım...
hocam kulesi uçan leo çok büyük bir ied ile patlatılmıştı diye hatırladım. Zeytin dalında da kulenin zayıf kısmından yan arkadan kornet isabeti alan bir leo çok şiddetli infilak etmişti. Ama direk önden isabet alıp çakmak gibi yanan m60tler olmuştu. Ben direk önden atgm ile isabet alıp öyle şiddetli bir biçimde infilak eden leo gördüğúmü hatırlamıyorum.

Çevrimdışı the demons

• DefenceTurk
  • *
  • -2
« Yanıtla #148 : 30 Kasım 2018, 10:21:16 »
leo2 a4ler aslında şehir savaşı için değil tank tanka savaş için yapılmış 1980 lerde savaş konsepti uygulanmış bir tank.. sayısal olarak üstün durumda olan sovyet tankalarına karşı cephe savaşı.. leo 2 a4 ler buyüzden açısız zırh var.le2a4 lerde reaktif zırh olmadığı için tow gibi füzeler leoları kolaylıkla delebiliyor ki m60tleri de delmiştir..
leo2a4  taretin yanak bölümü 800mm kompozit(tungsten çelik seramik olması lazım) zırh vardır. ancak yan tarafı
ön tarafı kadar korunaklı değil personele denk gelen kısım 300mm mühimmat kısmına denk gelen kısım 80mm yan tarafdan alınan füze saldırısı özellikle mühimmat koyulan kısma denk gelirse kolaylıkla patlatır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #149 : 13 Aralık 2018, 16:23:53 »
Alıntı
Ismail Demir

İkinci 100 günlük icraat programı kapsamında Fırat M60T projesinde 7 araç daha modernize edilerek, modernize edilen araç sayısı 146’ya çıkarılacak.
https://twitter.com/IsmailDemirSSB/status/1073201211480989703