Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 510381 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 233
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2610 : 01 Mart 2020, 19:50:26 »
Suriye haber ajansı SANA bugün 3 Türk İHA'sının düşürüldüğünü iddia etti.

https://sana.sy/en/?cat=495

« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 19:50:57 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2611 : 01 Mart 2020, 20:29:05 »
Amerika askeri ekipman yardımı yapacakmış. Excaliburlardan yollarlar da NATO muttefikligi bir işe yarar.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 233
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2612 : 01 Mart 2020, 20:33:41 »
Partikül ve UYVAR konuyu yine nerelere götürdünüz ve biribirinizi suçlayıcı ifadeler kullanıyorsunuz bu nedenle iletilerinizi Gereksiz ve ya Yasaklı İletiler ve Konular bölümüne taşıdım lütfen tartışmayı bırakın konumuza dönün.

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=8919.0
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 20:35:05 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2613 : 01 Mart 2020, 20:42:00 »
Partikül ve UYVAR konuyu yine nerelere götürdünüz ve biribirinizi suçlayıcı ifadeler kullanıyorsunuz bu nedenle iletilerinizi Gereksiz ve ya Yasaklı İletiler ve Konular bölümüne taşıdım lütfen tartışmayı bırakın konumuza dönün.

Aslında iyi ettin, teşekkürler... eline sağlık. Konuyu okuduğuna göre Suriye politikasında aslın amaçlanan şeyin ne olduğu görmüş olman lazım. O nedenle bundan sonra YANLIŞ SURİYE POLİTİKASI demeyeceğim; BİLEREK, İSTEYEREK, PLANLANARAK HAYATA GEÇİRİLEN SURİYE POLİTİKASI diyeceğim. Zaten tarihte böyle yazacak... Fakat Türk milletinin bu gerçekleri görmesi için bedel ödemesi gerekecek. Ancak bedel ödedikten sonra haklıya haklı suçluya suçlu diyebilecektir. Çünkü kitleleri bilinçlendirmek kolay iş değildir. İllaki bedel ödemesi gerekiyor. Aklı başına geldikten sonra, bu milletin önünde durabilecek güç yoktur. 

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 233
  • DefenceTurk.com
İki Su-24’ü aynı Türk pilotu vurdu
« Yanıtla #2614 : 01 Mart 2020, 21:05:29 »
T.C. Milli Savunma Bakanlığı, geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama ile Esad Rejimi’ne ait iki adet Sukhoi Su-24 tipi savaş uçağının düşürüldüğünü açıklamıştı.

SavunmaSanayiST.com tarafından edinilen bilgiye göre Türk Hava Kuvvetleri’ne ait E-7T Havadan İhbar ve Kontrol Uçağı (HİK), Rejime ait Su-24 savaş uçaklarını kalkış yapar yapmaz tespit etti. Buna müteakiben E-7T HİK, Hava Muharebe Devriye Görevi (CAP) icra etmekte olan Türk F-16 savaş uçaklarını bölgeye yönlendirdi. Bölgeye intikal eden F-16 savaş uçaklarından bir tanesi, radarını kasıtlı olarak kapatarak (düşman tarafından tespit edilmemek için), E-7T tarafından kendisine aktarılan radar verisini kullanmak suretiyle Su-24 uçaklarına iki adet AIM-120C7 Orta Menzilli Hava Hava Füzesini (AMRAAM) ateşledi.

Böylelikle rejime ait iki Su-24 uçağı, aynı Türk pilotu tarafından vuruldu.

https://www.savunmasanayist.com/iki-su-24u-ayni-turk-pilotu-vurdu/

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2615 : 01 Mart 2020, 21:16:30 »

Olayi biryerlere ceken ben degilim. Yemek tarifi programina bile Atatürk'un sevdigi kurufasulye nasil yapilirdi diye atlayacak olan da ben degilim.

Suriye savasi bilerek isteyerek cikarildi. Ama beklenen olmadi. Üzerine oynadiklari "şahıs" bunlari suya götürdü susuz getirdi.

Sonuç suriye-tc evliligi tutmadi, cocuklar ortada kaldi
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2616 : 01 Mart 2020, 21:21:44 »

Olayi biryerlere ceken ben degilim. Yemek tarifi programina bile Atatürk'un sevdigi kurufasulye nasil yapilirdi diye atlayacak olan da ben degilim.

:D güzel espri +1

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
 Rejim telsizcisi düşen uçakları ararken şoke oldu! 'Vuruldu. Vuruldu. Vuruldu'

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Beşşar Esed rejimine karşılık vererek iki uçağını vurduğu anlarda pilotlara ulaşmak isteyen rejim telsizcisine yanıtı, muhaliflerin telsizcisi verdi. Muhalif telsizci, "Vuruldu. Vuruldu. Vuruldu." anonsu yaptı.

AA’nın ulaştığı telsiz konuşması kayıtlarına göre, ilk olarak rejimin kontrol kulesi görevlisi, düştüğü yönünde bilgiler olan uçaklarla bağlantı kurmak için art arda anonslar yaptı.

Zehebi, Fıddı ve Riyah kodlarıyla seslenerek 3 uçağın havada olduğunu zanneden rejim görevlisinin anonslarının arasına muhaliflere ait uçak gözlemevinin telsizcisi girdi.

Muhalif telsizci, "Vuruldu. Vuruldu. Vuruldu." anonsu yaptı.

Rejim temsilcisi ise aldığı "kötü haber"e rağmen uçakları kod adlarıyla anonsa devam ederek pilotlara ulaşmaya çalıştı ancak pilotlardan dönüş gelmemesi ve uçakların düştüğünün anlaşılması üzerine muhalif telsizci, "Arkadaşlar, Riyah büyük ihtimalle düştü. (Kule) Riyah diyor dönüş yapmıyor. SU24 cevap vermiyor. Cebel Zaviye'deki arkadaşlar…" anonsu geçmeye başladı. Bu konuşmaların ardından rejim kulesinin anonsları kesildi.

Uçak gözlemevi kayıtlarına göre rejim uçakları Humus ilinde bulunan Sin ve T4 askeri havaalanlarından kalkmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı, Esed rejimine ait 2 savaş uçağının düşürüldüğünü duyurmuştu.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberler-rejim-telsizcisi-dusen-ucaklari-ararken-soke-oldu-vuruldu-vuruldu-vuruldu-41458706
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2618 : 01 Mart 2020, 21:46:25 »
Suriye iç savaş sonucu tam işi bitmişken Rusya desteğiyle ayağa kalkıyor muhalifleri mağlup etmeye başlıyor. İşler Suriye-Rusya lehine gelişirken devreye birileri Türkiye'yi sokuyor , ne hikmetse hava desteği olmadan Suriye'ye giriyoruz , onlarca şehit veriyoruz ; artık tüm TSK güçleri Suriye devletine  saldırıya geçiyor.
Bunun strateji kitaplarında bir adı olduğuna eminim.Ben bu işin sonunu hiç iyi görmüyorum maalesef arkadaşlar...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2619 : 01 Mart 2020, 22:01:13 »
Suriye iç savaş sonucu tam işi bitmişken Rusya desteğiyle ayağa kalkıyor muhalifleri mağlup etmeye başlıyor. İşler Suriye-Rusya lehine gelişirken devreye birileri Türkiye'yi sokuyor , ne hikmetse hava desteği olmadan Suriye'ye giriyoruz , onlarca şehit veriyoruz ; artık tüm TSK güçleri Suriye devletine  saldırıya geçiyor.
Bunun strateji kitaplarında bir adı olduğuna eminim.Ben bu işin sonunu hiç iyi görmüyorum maalesef arkadaşlar...

+1 öyle anlaşılıyor ki, Türk askerini bilerek ateşe attılar hocam. Bu şekilde kamuoyu desteğini de arkalarına aldılar. Söz konusu Türk askerinin canı olunca, millet doğal olarak ayağa kalktı. Bu şekilde meşruiyet zemini de kazanmış oldular. Düşünebiliyor musunuz! Genelkurmay Başkanı üç gün sonra başsağlığı mesajı yayınladı. Zaten CB' nin konuşması evlere şenlik. Milletin yüreği kor gibi yanarken çıkıp gülücükler dağıtabiliyordu... Ne millete başsağlığı dilediler ne de genel merkezlerine Türk bayrağı astılar. Bunlar hafızalara kazındı hocam, kaçarı yok.