Gönderen Konu: IDEF 2019  (Okunma sayısı 64548 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: IDEF 2019
« Yanıtla #240 : 04 Mayıs 2019, 16:10:43 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #241 : 04 Mayıs 2019, 16:34:01 »

Bir idef fuarı daha bitti. Çektiğim fotoğraflar herkesinki ile aynı olduğundan paylaşma gereği duymadım. Ama bir kaç intibamı paylaşmak istedim.

1- Fuara girmeden bir daha ki fuarda lüten şu eşantiyon avcılarını fuara almasınlar. Abi bu ne ya millet iki ajanda bir saçma karton bavul için birbirini yiyor. 70 yaşında adamlar ki bu konuda ciddiyim 70 yaş bavula eşantiyon topluyor. Fuara gidiyorum yollarda adamlar kızılay yardım kolisi taşıyan afrikalı gibi güle güle gidiyorlar.

2- Fuara gelelim. Fuar güzeldi . Bizi şaşırttıkları yerler oldu . Göremediğimiz ve sinirlendiğimiz şeyler oldu. Tfx maketi, gezgin, siper ama güzel şeylerde vardı. Beni tatmin etti.

3- Altay'ı tank taşıyıcının üstüne koyma nedenleri üstüne çıkıp içine bakmasınlar henüz hazır değil diyemiydi acaba bilemedim ? Ama tank güzel ve hazır.

4- Sageci bir mühendisimizi çok güzel sıkıştırdım. G-40'da bozdoğan altyapısı var. Siper projesi daha önce bahsettiğimiz üzere 2.cil bir roket motoruyla güçlendirilmiş ve teirs ile konuşturulmuş bir bozdoğan olabilir. Evet o demiyorlar malum gizli proje ama muhtemelen öyle olabilir vs. diyor. Bozdoğan'ın radar arayıcı başlığı menzili 65 km'den fazla olabilir. Çünkü öyle dedik diye öyle olacak hali yok dedi. E füzenin menzili içinde bunu düşünebilirmiyiz bilemiyorum. Onun dışında bozdoğanın IIR güdümlü bir versiyonu (benzer menzilde) olabilir mi ? Keza İRST sistemeri Stealth uçaklara karşı önemli bir tehdit felan dedim. Olabilir bu platform herşeye açık vs. dedi ama yüzünde aklımıza gelmedi ifadesi vardı.

5- Som projesinde çalışmış bir mühendis abiyle yaptığım sohbette (farklı firmadan) ben çıkarken som'un karadan ve denizden atılabilecek Som-Er-D tarzı bir versiyonu olabilir mi dedim. Oda ben çıkarken öyle bir durumlar vardı herhalde dedi. Mantık olarakta  Kj-3200 motorlu 500 km menzilli 0.95 mach atmaca booster'ıyla havalanacak bir füze olabilir.

6- Aselsan 20,25,30 mm'ye eş eksenli anti tank podlu zma kulesi için kuvvet istemiyor yapmıyoruz diyor ancak kuvvetin istemediğinden çıkardığı o kadar opsiyonu hala açıklayamıyorlar.

7- Çafrad İ sınıfında olmayacak. Onun için farklı bir radar geliştiriyormuş Aselsan . Ama onun ismide çafrad olmayackmış. Yani Light Heavy Medium tarzı bir olay değil.

8- Kaplan MT, Tulpar Mt ye göre daha güzel geldi bana ne bileyim.

9- MKE  yetkilisini bende gatlingler hakkında biraz sıkıştırdım. Uçaklardan çıkan toplar değil bizim kendi üretimimiz dedi. Ancak ağzından mı kaçırdı bilmiyorum. F-16 topu m-61 Vulcan'ı çıkartıp tersine mühendislik yaptık dedi.

10-Büyük ve endamlı bir denizaltı maketi vardı ben gitmeden milden sandım ama Reis sınıfıymış. Ama ben endamlı bir Milden olmasada en azından Type-214 eş değeri ve alternatii bir konsepti daha etraflıca bir tanıtımla sunabiliriz. Buna kabiliyetimiz var keza.

11- Anka-2 gerçekten büyük devasa hatta. Uçan Paluğu düşünemiyorum. Ama ben olmasa da jet motorlu bir iha konsept maketi beklerdim.

12- Fırtınanın başı boştu. Güdümlü topçu mühimmatı içinde bir şey göremedim ki çok önemli bir proje.

13- Anafarta taktik ile İdelab'ın olmamasına üzüldüm.

Şu an aklıma gelenler bunlar . Yorumlamamı istediğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #242 : 04 Mayıs 2019, 17:11:19 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #243 : 04 Mayıs 2019, 17:12:16 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #244 : 04 Mayıs 2019, 17:13:11 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #245 : 04 Mayıs 2019, 18:20:43 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #246 : 04 Mayıs 2019, 18:22:48 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #247 : 04 Mayıs 2019, 18:24:42 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #248 : 04 Mayıs 2019, 18:27:15 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #249 : 04 Mayıs 2019, 18:30:28 »

Görsel senaryolar harika...