Gönderen Konu: Hitler'in Gizli Jeti Bulundu  (Okunma sayısı 3469 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Hitler'in Gizli Jeti Bulundu
« : 09 Temmuz 2009, 11:43:57 »

Eğer bu jetin tüm testleri bitmiş ve uçuşa hazır hale gelmiş olsaydı, 2. Dünya Savaşını Naziler kazanacaktı.

1944 yılında yapımına başlanmış olan Ho 2-29 savaş uçağının, 50 yıl sonra ABD tesislerinde olduğu ortaya çıktı.
ABD ordusunun kullandığı B-2 bombardıman uçaklarına benzerliğiyle şaşırtan jet, Hitler'in emri ile yapılmaya başlanmıştı.

Döneminin teknolojisinin çok üstünde olan, özel yapım bu bombardıman uçağını, Naziler savaşı kazanmak için yeni silahlara ihtiyaçları olduğunu düşündüklerinde geliştirmeye başladılar.

1943 yılında Hitler'in emriyle pilotlar Reimar ve Walter Horten jetin yapımına başladılar. 44 metre kanat uzunluğuna sahip olan bu uçak, radarlara yakalanmayacak ve Nazileri amaçlarına ulaştıracaktı. Neyse ki uçağın tüm testleri bitmeden, savaş bitti.

Uçağın en önemli özelliklerinden biri BMW 003 motor gücünün kullanılmış olmasıydı. Reimar Horten bir diğer fikri de rüzgara dirençli olarak geliştirdikleri bu uçağın yüzeyini kömür tozu ve ahşap tutkalıyla kaplamaktı.

Yapımında 2500 insanın çalıştığı ve 250 bin dolara mal olan gizli Nazi mucizesi 1944 yılına geldiğinde kullanılmaya hazır değildi ama görünmezlik testleri bile yapılmıştı.

ABD'nin görüzmez uçakları ilk olarak 1980'lerin başında yapılmıştı ve HO 2-29 modelinin neredeyse aynısı olan model F-117A Nighthawk'tı. Oysa Naziler Ho 2-29'u 1944 yılında yapmışlardı.

Kaynak:http://www.veteknoloji.com/hitler-in-gizli-jeti-bulundu-resimli-19738-.html

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Hitler'in Gizli Jeti Bulundu
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2009, 12:21:37 »

http://gizmodo.com/5305249/the-nazi-stealth-planes-that-could-have-dropped-a-nuclear-bomb-in-nyc

Bu ucakların uretıldıgını duymustum ama daha uctugunu ya da canlısını goren yok. Amerikanlar savasta nazılerın gızlı uslerıne saldırı yapıp oradakı teknolojıyı calmıslar. ama bu teknolojı ıcın bıraz gec kalmıslar.
Gercektende almanlar bunu ucurabılseydı su an amerıkan ırkının varlıgından suphe ederdım..
Su an bıle cogu  devlette boyle bır ucak yok..valla helal olsun adamlara...

Çevrimdışı dreamlistan61

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2009, 21:04:18 »
Şimdi anlaşıldı  Hırsız Amerikaya bak  ALMANLARIN teknolojisinden faydalanmışlar kaç sene

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2009, 22:21:11 »
O uçakların varlığı zaten bilinen birşey. Bende bile senelerdir bir maketi var. Yeni bulunmadı yani. ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
« Yanıtla #4 : 09 Temmuz 2009, 22:39:30 »
amerikan ırkımı?????

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 09 Temmuz 2009, 22:42:00 »
amerikan ırkımı?????

Alışırsın zamanla.  :D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2009, 09:54:36 »
Mühendislik alanındaki bu yeteneklerini, teknik üstünlüklerini yani, biraz da siyaset ve mantıklılık ile buluştursalardı şimdiki olduklarından daha iyi bir konumda olurlardı. Ama kader Almanların yüzüne hiç gülmüyor bu da demek ki böylesi daha iyi :)