Anket

Altay Tankı Üretimi Kime Verilmeli?

Otokar
63 (45.3%)
FNSS
25 (18%)
BMC
22 (15.8%)
Ordu Donatım Fabrikaları
20 (14.4%)
Farklı bir düşüncem var. Aşağıya yazıyorum.
9 (6.5%)

Toplam Oy Verenler: 139

Gönderen Konu: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi  (Okunma sayısı 989430 defa)

Karga ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı the demons

• DefenceTurk
  • *
  • -2
Ynt: ALTAY Yeni Nesil Tank Projesi
« Yanıtla #1300 : 24 Nisan 2018, 22:36:20 »
Allah kahretsin.. ne diye bmc ye veriyorlar ki.. bu adamlarin birak tanki dozer bile deneyimleri yokkk..

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 10
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1301 : 24 Nisan 2018, 22:37:42 »
Birim başına maliyet için en uygun rakamı veren BMC ise o zaman kimsenin bir şey demeye hakkı olmaz. Lakin verilen teklifler içinde en uygunu BMC değilse ve BMC'ye verildiyse o zaman üzücü bir durum. Ne olursa olsun ben en uygun teklifi verdiklerini düşünüyorum. SSM her koşulda yerli firmaları destekleyen ciddi bir kurum. Bu anlayış ortadayken BMC'yi kayırdıklarını düşünmüyorum.

Motor ihalesini de aldıklarını düşünürsek paket haline ihalenin BMC'ye verildiği ortada. Muhtemelen ikisi için en uygun teklifi verdiklerini düşünüyorum.

Bu saatten sonra çıkıp birim fiyatını açıklasaydı ne. Açıklamasa ne tabii ki yorganı kılıfına uyduran bir açıklama yaparlar belki . Ha olan şu olur aman OTOKAR küsmesin diye bir iki ufak sözleşme ile onuda sustururlar , FNSS nide bizi de. Nasılsa övenler Artık. Ama Almanlar yani zaten Rheinmetall başından beri Altay işinde olmak istiyordu ve Almanya'da bunun içinde çok eleştirildiler ama Otokar olsa bile Rheinmetall irşada ortak olurdu. Bu onlar için yani Almanya'da çok topa tutulacaklar.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1302 : 24 Nisan 2018, 22:43:36 »
Birim başına maliyet için en uygun rakamı veren BMC ise o zaman kimsenin bir şey demeye hakkı olmaz. Lakin verilen teklifler içinde en uygunu BMC değilse ve BMC'ye verildiyse o zaman üzücü bir durum. Ne olursa olsun ben en uygun teklifi verdiklerini düşünüyorum. SSM her koşulda yerli firmaları destekleyen ciddi bir kurum. Bu anlayış ortadayken BMC'yi kayırdıklarını düşünmüyorum.

Motor ihalesini de aldıklarını düşünürsek paket haline ihalenin BMC'ye verildiği ortada. Muhtemelen ikisi için en uygun teklifi verdiklerini düşünüyorum.

Bu saatten sonra çıkıp birim fiyatını açıklasaydı ne. Açıklamasa ne tabii ki yorganı kılıfına uyduran bir açıklama yaparlar belki . Ha olan şu olur aman OTOKAR küsmesin diye bir iki ufak sözleşme ile onuda sustururlar , FNSS nide bizi de. Nasılsa övenler Artık. Ama Almanlar yani zaten Rheinmetall başından beri Altay işinde olmak istiyordu ve Almanya'da bunun içinde çok eleştirildiler ama Otokar olsa bile Rheinmetall irşada ortak olurdu. Bu onlar için yani Almanya'da çok topa tutulacaklar.
o söylediğin nasıl olacak birader resmi ihalede bu tarz oyunlar nasıl oynanacak.bildirim belli ödenen belli olacak.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1303 : 24 Nisan 2018, 22:44:47 »
keşke 4 firmaya tekliflerine uygun adetlerde dağıtılsaydı zamandan acayip tasarruf ederdik.aynı anda 4 kat fazla tank üretilirdi

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1304 : 24 Nisan 2018, 22:58:34 »
böyle olacagi  belliydi  süpriz degil 

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #1305 : 24 Nisan 2018, 23:15:07 »
tankı almanlar mı yapacak ?

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1306 : 24 Nisan 2018, 23:33:03 »
Allah kahretsin.. ne diye bmc ye veriyorlar ki.. bu adamlarin birak tanki dozer bile deneyimleri yokkk..
Envanterde yüzlerce kirpi var bunları "BMC" üretiyor.Ethem Sancak yoktu bmc ve kirpi envanterdeydi.

Çevrimdışı the demons

• DefenceTurk
  • *
  • -2
« Yanıtla #1307 : 25 Nisan 2018, 00:10:03 »
Envanterde yüzlerce kirpi var bunları "BMC" üretiyor.Ethem Sancak yoktu bmc ve kirpi envanterdeydi.

kirpi ile altay tankı arasındaki bağlantı nedir acaba?? kirpi den daha iyi araçlar olmasına rağmen sırf bmc batmasın diye bmcye sipariş verildiği de malum... ayrıca altay tankı için geliştirilen kritik teknolojiler böylece almanların da eline geçilmesi kaçınılmazdır..

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1308 : 25 Nisan 2018, 01:29:23 »
İhaleni BMC' ye verilmesine hiç şaşırmadım. Zaten bekliyorduk. Lakin hafızamda kaldığına göre bazı üyeler; '' Şayet ihale BMC' ye verilmezse, bugün için BMC' nin günahını alanların, çıkıp özür dilemesi gerekir'' dediğini -mealen- hatırlıyorum. Kimdi o arkadaşlar acaba?

Çevrimdışı engin

• DefenceTurk
  • *
  • -3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1309 : 25 Nisan 2018, 11:30:40 »
BMC beş on tane tank yapacak ondan sınra çıkacak diyecek ki bu paralara bu tank olmuyor biraz daha para verin diyecekler devletimiz de sağolsun hemen kabul edecek.otokar veya fnss nın ihalede verdiği fiyatın çok üstüne bir rakam ortaya çıkacak.bekleyin ve gorun