Gönderen Konu: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)  (Okunma sayısı 143351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: Zeytin Dalı Harekatı (AFRİN OPERASYONU)
« Yanıtla #200 : 29 Ocak 2018, 12:10:33 »
ABD'li komutan: Menbiç'ten çekilmeyeceğiz

Hürriyet Haber29.01.2018 - 10:50 | Son Güncelleme: 29.01.2018 - 11:26
ABD'li general Joseph Votel, ABD'nin Menbiç'ten ayrılmayı düşünmediğini açıkladı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'nin terör örgütüyle bağının derhal kopması gerektiğini ve Menbiç'ten çekilmeleri gerektiğini ifade etmişti.

ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel,  CNN International'a yaptığı açıklamada Menbiç'ten ayrılmayı düşünmediklerini açıkladı.

ABD, Fırat Nehri'nin batısındaki şehirde YPG'li teröristlerle işbirliği yapıyor ve silah veriyor. Türkiye sınırına yaklaşık 40 kilometre mesafedeki Menbiç'e YPG'liler 2016 yazında yerleşti.

ABD, Türkiye'nin tüm karşı çıkmalarına rağmen YPG'ye TIR'larla silah yardımlarında bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, cumartesi yaptığı açıklamada "Bir terör örgütüyle ABD'nin bağını koparması gerekiyor. Ve onlara da tamamen silahı bıraktırması gerekiyor. Kendi verdikleri silahları geri alması gerekiyor. Münbiç'ten (Menbiç) derhal çekilmeleri gerekiyor" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'den sonra Menbiç'i bize söz verildiği şekilde teröristlerden arındıracağız, kimse bundan rahatsız olmasın. Sonra Irak sınırına kadar hiçbir terörist bırakmayana kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuşmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdli-komutan-munbicten-cekilmeyecegiz-40724747
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #201 : 29 Ocak 2018, 12:13:11 »
Anlamsız bir açıklama çünkü komutana sorulmaz böyle şeyler siyasilerin kararıdır. Komutana kal derlerse kalır git derlerse gider sanamı kaldı çekilip çekilmeme iradesi sanki.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #202 : 29 Ocak 2018, 12:59:36 »
Alıntı
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ: "Bundan sonra Türkiye sadece söze bakmayacak, sözle beraber icraata bakacak. İkisi birbirini tutuyorsa mesele yok. Şu ana kadar maalesef ABD yetkililerinin Türkiye'ye verdiği sözlerle arazideki icraatları birbirini tutmadı. Her icraat, verilen sözü tekzip etti."

Bence bu adamın yerine başka biri hükümet sözcüsü olsun. Neredeyse her konuşması fiyasko!
Türkiye bundan sonra verilen sözle birlikte o söze uyulacağına bakacak ne demek ya! Bu zamana kadar (Zeytin Dalı Operasyonuna kadar) tutulmayan sözlere karşı sadece seyretmekle yetinildiğinin açık itirafı bu!

Sadece Türkiye değil, bütün ülkeler, bütün bireyler; kendilerine verilen sözlerin yerine getirilip getirilmemesine göre karşı tarafa farklı tepkiler verir. Söz tutulmamışsa hesap sorar, tutulmuşsa teşekkür falan eder. Ama söz tutulmamışsa ve hesabını sormayıp kuzu gibi beklerseniz, sonrasında ortalık karıştığında başkalarından önce kendinizi suçlamanız gerekir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #203 : 29 Ocak 2018, 13:02:23 »

O topuklularla kaçma zor olacak!  ;D ;D ;D

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #204 : 29 Ocak 2018, 13:05:53 »

O topuklularla kaçma zor olacak!  ;D ;D ;D

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #205 : 29 Ocak 2018, 16:26:22 »

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #206 : 29 Ocak 2018, 17:37:05 »
Böyle kadını nereden bulmuşlar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #207 : 29 Ocak 2018, 17:47:16 »

Raco artık gözle görüş mesafesinde!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #208 : 29 Ocak 2018, 17:52:12 »
Sizlere bir soru! Acaba TSK bu operasyonda Suriye hava savunma sistemlerine karşı bir elektronik karıştırma gerçekleştiriyor mudur?

Çevrimdışı xxx

• DefenceTurk
  • *
  • -14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #209 : 29 Ocak 2018, 18:07:06 »
Elbette gerçekleştiriyordur.  Bu resimdeki adamın baktığı ilçe neresi acaba çok güzel bir yermiş ;)