Gönderen Konu: K.Z.S.A  (Okunma sayısı 7378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 2
K.Z.S.A
« : 10 Haziran 2009, 00:16:53 »
Selamlar. aranızda benım tasarım ıslerıne meraklı oldugumu bılmeyen arkadas yok gıbıdır. Kendı capımda dıger Askeri araclara baka baka, bıseyler karalıyordum. Ama ıs dıjıtal ortama gelınce bı bozulma evresıne gırıyordum :P cunku bu konuda en ufak bır egıtım kucuk bır bılgım bıle yok. tamamen yetenek dıyelım :-* Kısa bır sure once Googlenın gelıstırdıgı SKETCHUP adlı programdan haberım oldu. bu program 3d (3 boyutlu) cızım yapmanıza olanak saglıyor. ayrıca en ıyı yanı benım gıbı hayatında hıc cızım yapmamıs ya da egıtımını almamıs ınsanlar ıcın tasarlanmıs bır program. neyse, aklımda olan klasık bır zpt tasarımı vardı. Bldıgınız zpt lere kendımce yorum kattım ve ortaya bu tur bısey cıktı.

Adı  K.Z.S.A  yanı Kucuk Zırhlı Saldırı Aracı  ;D aklıma gelen ılk ısım buydu :D

Aracın amacı bıldıgınız gıbı hafıf zırhından faydanalınarak personel ya da malzeme ıkmalı. benım gelıstırdıgım model ıse hem bu tur olguları olusturmak hem de kucuk saldırılar yaratmak. Uzerındekı 12.mm lik makınelı tufek ve Ikı adet opsyonel roket sıstemıyle tamamen korunmasız durumdan cıkmıstır. Sılah sısıtemlerıne entegrelı termal, gece gorus, mesafe olcer, gece gunduz, ve degısık sensorlerle gorus ve korunma tam olarak saglanmıstır. 4 adet opsyonel sıs havanı ve ıstege baglı gelıstırılen telsız radarı bulunmaktadır.  Personel sayısı olarak 2+6 ya da 2+7 kısı tasımaktadır. 4x4 arazı ceker ve mayın korumalı V yapı sayesınde engel tanımamaktadır. Motor olarak bısey dıyemem ama cok guclu bır motora ıhtıyac duyacagını sanmam. Aracın 1 adet ana kapı 1 adet ana kapıya montelı tahlıye kapısı ve 2 adet ust tahlıye kapakları bulunmaktadır.

Kısacası kendı capımda bır arac tasarladım. eger baska bırı calmamıssa ozgun bır tasarımdır :P. klasık gorunumlu olsada %100 benım tasarımım. Ne kadar bu ıslerden anlamasamda ne kadar acemıde olsam yaptıgım calısmayı sızlere sunmak ve begendırmek ıstedım. Insallah hatalarımı magzur gorur ve begenırsınız...

NOT: Cızım ısınden hıc anlamadıgımı belırterek elestırılerım dozunu dusurmenızı ıstırham edıyorum ;D

karsınızda K.Z.S.A

« Son Düzenleme: 10 Haziran 2009, 00:27:07 Gönderen: REKARNO »

Çevrimdışı RekarnO

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 2
Ynt: K.Z.S.A
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2009, 00:18:14 »

Çevrimdışı RekarnO

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 2
« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2009, 00:19:09 »

Çevrimdışı RekarnO

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 2
« Yanıtla #3 : 10 Haziran 2009, 00:20:16 »

Çevrimdışı RekarnO

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 2
« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2009, 00:21:15 »

Çevrimdışı RekarnO

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 2
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2009, 00:22:28 »
Resım boyutları cok buyuk cıkıyor, bılgısayar ve ınternet sorunlarını halledeyım dıger resımleme calısmalarıma devam edecegım...

Çevrimdışı Reconnaissance

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Turkish Reconnaissance Forces
« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2009, 00:40:50 »
Bence bu konuda yeteneğin var çok daha iyi modellemeler yapmak istersen 3DSMAX öğren bunu için kitaplar mevcut

http://www.hepsiburada.com/3ds-max-2008-herkes-icin-dvd-ilaveli/productDetails.aspx?categoryid=211652&productid=kalfa818 fiyatı biraz fazla ama öğrendikten sonra kazandırdığı şey çok büyük  uğraşırım dersen al bence.

Çevrimdışı RekarnO

• Bölüm Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 2
« Yanıtla #7 : 10 Haziran 2009, 00:45:44 »
Teşekkürler, İnan kitaba ayırıcak zamanım olsa sımdı sıparıs ederım ama kısa bır arastırmadan sonra kesın elıme gecer.

Ayrıca korsan varken neden orjınal alayım ki ;D ;D şaka yavv..

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2009, 22:14:02 »

Çizimden hiç anlamıyor musun?

Heralde biraz anlasan seni direkt KMWye alırlardı...

Çizimlerin çok iyi bence...

Şahsen beğendim...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #9 : 12 Haziran 2009, 22:23:53 »
Silah kulesi ve sis havanlarını çok güzel yapmışsın.Eline sağlık. :)