Gönderen Konu: ZIRH TASARIMIM  (Okunma sayısı 6129 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
ZIRH TASARIMIM
« : 21 Mayıs 2012, 20:36:06 »
2. Tasarımım tank lar üzerinde düşündüm ama her türlü zırhlı aracada yapıla bilinir harhan gibir tanka fabrika çıkışında veya sonradan modernizasyon yoluylada yapılabilinir
Gördüğünüz gibi füze tankın ana gövdesine çarpmadan sonradan yaptığımız 2.zırhtan yapılmış koruma kalkanına çarpıyor ve etkisiz kalıyor
ÖN GÖRÜNÜŞ

YAN GÖRÜNÜŞ

ÜST GÖRÜNÜŞ

ARKA GÖRÜNÜŞ

2.TASARIMIM

Nasıl en güzel yanı plakaların sökülüp takıla bilmesi zırhını istediğiniz kadar geliştire bilirsiniz
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2012, 19:39:50 Gönderen: canpolat68 »
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2012, 23:51:47 »
İkinci tasarımındaki sistemi ben de düşünmüştüm bir zamanlar. Tipik sönümleme sistemi. Benim düşündüğümde yayların yanında pnömatik veya hidrolik damper var. Böylelikle çarpan merminin enerjisinin bir bölümü sönümlenerek hasar olabildiğince azaltılabilir.

Düşüncen güzel. Ama tankın etrafında kocaman paneller olması aracın görüş alanını ve hareket kabiliyetini önemli ölçüde azaltır gibi geliyor bana...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2012, 15:13:36 »
2.projeye kaç mm spor yay ve kaç tane gider? ;D    artarsa benim arabaya 4 tane ayır Hüso. (kendileri kaynım olur)
1.projeden pek birsey anlamadım ama,ikinci proje çılgın ve uygulanabilir.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2012, 19:21:20 »
taret nasıl dönecek ;D

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2012, 19:47:48 »
taret nasıl dönecek ;D
taretinki taretle birlikte dönüyo dikkatli bak taretle gövdeninki ayrı

KULE YANA DÖNÜK

« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2012, 19:33:25 Gönderen: canpolat68 »

Çevrimdışı asderedas

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2012, 23:35:58 »
Tankı komple 2.zırhla örtmek tabiri caizse devekuşunun kafasını kuma gömmesi gibidir,tahminimce teknoloji pek takip etmiyosun ama hayal gücün çok geniş bu çok önemli,düşüncelerini hayalini gerçeklerle örtüştürmelisin yoksa fantastik düşünceden öteye gitmez..Tankı ikinci bir zırhla ördün düşman füzeleri için peki tankı çok daha ağır hale getirdiğini ve hareket kabiliyetini kısıtladığın gibi yakıt masrafını artırdığını harekat sığasını düşürdüğünü düşünmüşmüydün,tankın üzerindeki termal ve gece görüşleri ,lazer ikaz cihazlarınının üzerini örterek tankı taamıyle savunmasız hale getirdiğini,12.7mm lik silahı kullanılamaz hale getirdiğini vs vs vs ...Birşeyi tasarlarken bütün kriterleride göz önünde bulundurmalısın+senin bu tasarımının yaptığı işi  trophy sistemi üstesinden çok rahat gelmekte ;)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2012, 06:58:37 »
Tankı komple 2.zırhla örtmek tabiri caizse devekuşunun kafasını kuma gömmesi gibidir.

Pek de öyle değil. Mesela pek çok tank çelik üzerine ek olarak seramik zırhla donatılıyor.

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2012, 10:26:11 »
Tankı komple 2.zırhla örtmek tabiri caizse devekuşunun kafasını kuma gömmesi gibidir.

Pek de öyle değil. Mesela pek çok tank çelik üzerine ek olarak seramik zırhla donatılıyor.

ama aralarında bir metre boşluk olmuyor :)

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2012, 12:36:54 »
Tabiki olmuyor ama düşünce aynı. Daha doğrusu aynı değil, benzer. Seramik zırhın kullanım amacı farklı...

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
ZIRH TASARIMIM
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2012, 19:11:48 »
Tankı komple 2.zırhla örtmek tabiri caizse devekuşunun kafasını kuma gömmesi gibidir,tahminimce teknoloji pek takip etmiyosun ama hayal gücün çok geniş bu çok önemli,düşüncelerini hayalini gerçeklerle örtüştürmelisin yoksa fantastik düşünceden öteye gitmez..Tankı ikinci bir zırhla ördün düşman füzeleri için peki tankı çok daha ağır hale getirdiğini ve hareket kabiliyetini kısıtladığın gibi yakıt masrafını artırdığını harekat sığasını düşürdüğünü düşünmüşmüydün,tankın üzerindeki termal ve gece görüşleri ,lazer ikaz cihazlarınının üzerini örterek tankı taamıyle savunmasız hale getirdiğini,12.7mm lik silahı kullanılamaz hale getirdiğini vs vs vs ...Birşeyi tasarlarken bütün kriterleride göz önünde bulundurmalısın+senin bu tasarımının yaptığı işi  trophy sistemi üstesinden çok rahat gelmekte ;)
Aynı sistemleri silah ve görüş sistemlerini 2. zırhın üstünede monte edebiliriz ha uçak savar silahınıda tankın içinden uzaktan kumanda sistemiyle kontrol ederiz uzaktan kumanda ile hem gözetleme hemde ateş edebiliriz çok basit  
Zırhının artmasına parelel olarak hızı yakıtı ve tonajı da artacak onada daha güçlü motor gerekir
NOT:Ve diğer her türlü elektronik savunma sistemlerini 2. zırhın üzerine monte edebiliriz
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2012, 19:16:48 Gönderen: canpolat68 »