Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 251346 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Rusya: Karadeniz filomuza 'büyük' bir saldırı düzenlendi
« Yanıtla #1640 : 29 Ekim 2022, 20:22:27 »
Rusya: Karadeniz filomuza 'büyük' bir saldırı düzenlendi

Rusya Ukrayna'yı, Kırım'ın Sivastapol kentinde bulunan Karadeniz Filosu karargahına "büyük" bir insansız hava aracı saldırısı düzenlemekle suçladı.

Rus yetkililer, saldırının sabaha karşı 04:20'de başladığını ve dokuz insansız hava aracı ve yedi insansız donanma aracının katıldığını söyledi.

Saldırılarda en az bir geminin hasar aldığı duyurulurken, Ukrayna henüz saldırıyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Rusya'nın kente atadığı Vali Mikhail Razvozhaev, Rus donanmasının saldırıyı püskürttüğünü bildirdi.

Vali Rus medyasına yaptığı açıklamada, saldırıyı Şubat ayından bu yanaki işgalde görülen "en büyük" diye tanımladı.

Vali, tüm insansız hava araçlarının vurulduğunu ve "sivil altyapıya" hasar olmadığını belirtti.

Sivastapol, Rusya'nın 2014'te Ukrayna'dan ilhak ettiği Kırım'ın en büyük kenti.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/rusya-karadeniz-filomuza-buyuk-bir-saldiri-duzenlendi-42161789
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1641 : 29 Ekim 2022, 21:31:44 »

Karadeniz'in efendisi Rus donanması!!

Putin, stratejik planlarını henüz uygulamaya başlamadı galiba. Vardır Putin'in bir bildiği :)

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1642 : 29 Ekim 2022, 23:47:42 »
Bundan sonra bir ülkeye savaş açacak ülke en fazla on gün içinde başkenti işgal edip savaşı bitirecek şekilde hazırlığını yapmalı. Böyle cepheden cepheye savaşın devri geçti tamamen işgal edemeyeceğin devlet ile artık savaş etmeyeceksin o anlaşılıyor. Teknoloji işgali tamamlamazsan artık her devleti savaşta süper güç haline getirecek.
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2022, 23:48:27 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1643 : 30 Ekim 2022, 00:38:05 »

Karadeniz'in efendisi Rus donanması!!

Putin, stratejik planlarını henüz uygulamaya başlamadı galiba. Vardır Putin'in bir bildiği :)

Vardır, vardır diye diye Ukrayna'da binlerce Rus  askeri öldü. Savaşın adına sözde özel askeri operasyon diyorlar ama kimse inanmıyor. Beceriksizlikleri yüzünden Putin kaç komutanı görevinden aldı saymayı bıraktım artık. Kuş gibi vurulacak diye Ukrayna'nın üzerinde helikopter, savaş uçağı uçuramıyor Ruslar vardır Putin'in bir bildiği...

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1644 : 30 Ekim 2022, 08:45:53 »
Bundan sonra bir ülkeye savaş açacak ülke en fazla on gün içinde başkenti işgal edip savaşı bitirecek şekilde hazırlığını yapmalı. Böyle cepheden cepheye savaşın devri geçti tamamen işgal edemeyeceğin devlet ile artık savaş etmeyeceksin o anlaşılıyor. Teknoloji işgali tamamlamazsan artık her devleti savaşta süper güç haline getirecek.

Sayın re ;
21.yüzyılda hiçbir ülke diğer bir ülkeye saldıramaz , hiçbir sebeple işgal edemez, işgal ederse Rusya gibi kepaze olur diyeceğinize hâlâ       " saldıracak ülke 10 günde işi bitirmeli" diyorsunuz pes yani ... Pes ki ne pes....
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2022, 08:46:34 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1645 : 30 Ekim 2022, 11:03:24 »
Bu forumdakiler doğal olarak savaş yanlısı insanlardır haliyle savaşı konuşmamız normaldir. Savaş karşıtı olacaksam kek börek çörek makrome forumuna üye olurdum
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1646 : 30 Ekim 2022, 11:27:42 »
Arkadaşlar bari savunma forumunda demokratik barış teorisi ya da Fukiyamanin tarihin sonu tarzı teorileriyle gelmeyin..:)

Askeri, siyasi,ekonomik,diplomatik Gücü yeten, yetmeyeni kılıfını uydurarak gayet güzel işgal eder...işgalden sonra ilhak eder etmez, kendine uygun yönetimi kurar çekilir istediklerini saman altından su yürütüp götürür onlar ayrı hikaye..binlerce yıllık insan tarihini göze alınca ne farkı var 21. Yüzyılın? Yeni teknolojiler ve ideolojiler eskiden de cikiyordu ne oldu? İnsan aynı insan dünya aynı dünya..
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2022, 11:29:52 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1647 : 30 Ekim 2022, 12:09:04 »
Bu forumdakiler doğal olarak savaş yanlısı insanlardır haliyle savaşı konuşmamız normaldir. Savaş karşıtı olacaksam kek börek çörek makrome forumuna üye olurdum

Putin ile sizi kek - çörek kursuna yazdırmak lazım. İkiniz de " istersem 1 haftada 40 milyonluk ülkeyi işgal ederim" kafasındasınız , çörek-kek sektöründe daha başarılı olursunuz

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1648 : 30 Ekim 2022, 12:37:34 »
Kim kimi işgal eder, Putin Ukraynada ne yapar bunlarla ilgili bir yorum yapmadım..

"Kimse kimseyi şartlar ne olursa olsun işgal edemez" gibi çok iddialı bir söyleminiz oldu, bende buna karşı bir şey söyledim..

"Şartlar uygun olduğunda gücü olan olmayini işgal edebilir"..

Geleceği göremeyeceğimize göre, geçmise bakarak eldeki verilerin benden yana olduğunu düşünüyorum..

Ikna olmak zorunda değilsiniz ama lütfen saygıyı elden birakmayalim
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2022, 12:38:59 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1649 : 30 Ekim 2022, 14:02:36 »

Arkadaşlar bari savunma forumunda demokratik barış teorisi ya da Fukiyamanin tarihin sonu tarzı teorileriyle gelmeyin..:)

Askeri, siyasi,ekonomik,diplomatik Gücü yeten, yetmeyeni kılıfını uydurarak gayet güzel işgal eder...işgalden sonra ilhak eder etmez, kendine uygun yönetimi kurar çekilir istediklerini saman altından su yürütüp götürür onlar ayrı hikaye..binlerce yıllık insan tarihini göze alınca ne farkı var 21. Yüzyılın? Yeni teknolojiler ve ideolojiler eskiden de cikiyordu ne oldu? İnsan aynı insan dünya aynı dünya..

Dünya tarihinin görmüş olduğu en büyük komutanlardan biri olan, hiç savaş kaybetmemiş Mustafa Kemal Atatürk bakın ne diyor: Ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.

Ve sonrasında ekliyor: Yurtta barış, dünyada barış!

Kısacası savunma forumları müdavimleri sadece savaş yanlılarından oluşmuyor.  Mecbur kaldıkça savaşma düşüncesinde olanlar daha fazla. Bir ülkenin çıkarlarını, geleceğini tehdit eden bir düşman varsa ve diplomasiden anlamıyorsa, o zaman sopayı hak ediyor denilebilir.

Vahşi hayatın gerçeğinde güçlü olan zayıf olanı eziyor. Ancak ezmek için değil, ezilmemek için de güçlü olunabiliyor. Kısacası silahların ilk görevi öldürmek değil, caydırmaktır. Böyle olmasa bütün ülkeler birbirleriyle durmadan savaşırlardı!
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2022, 14:37:34 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com