Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 251247 defa)

Karga ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #1020 : 01 Nisan 2022, 21:35:08 »
Kadirov itinin sonu hiç iyi değil. Çeçen direnişini paraya sattı, ihanet etti. Putin'in tasmalı köpeği oldu resmen. Putin'den daha Rusçu oldu çıktı. Kadirov ya bir suikaste uğrayacak ya da bir iç savaş, darbe ile koltuğundan olacak.

Rusya için asıl problem içindeki özerk cumhuriyetler. Bunların sonsuza dek Rusya'ya bağlı olması mantıklı değil. Hele ki Putin'in politikaları ile ekonomik olarak sorunlar yaşayan ülkeye bağlı kalmayı istemeyeceklerdir. Rusya'nın bölünmesi kaçınılmaz. Sovyetlerin dağıldığı gibi Rusya Federasyonu da dağılacaktır. Putin petrol ve doğalgaz parasıyla buraların sesini kesti, mamalarını eksik etmedi ama artık deniz bitiyor. Avrupa 2-3 yıl içinde Rus enerjisini tamamen terkederse ki öyle görünüyor, geçmiş olsun Rusya'ya. Doğru düzgün sanayisi olmayan Rusya 90'lardan beter duruma gelebilir, meteliğe kurşun atabilir. Yıllardır 400-500 Milyar $'lık petrol, doğalgaz yahut maden satışıyla kasasını doldurdu. Altyapısını, şehirlerini yeniledi. Şimdi Rusya için işler yokuş aşağıya gidecek. Putin gider yerine ılımlı, batıya düşmanlık etmeyecek bir lider gelmezse Rusya kendini imha etmiş olur.

Çeçenler iki topluma ayrıldı. Biri rus ve diğeri özgeçmişine sahip çıkan kesim. Ramazan Kadirof Ahmet Kadirofun suikastten öldürülen oğlu. Cevher dudayev  yönetiminde Grozni  baş müftüsüydü Ve Ruslara karşı cihat çağrısı yapıyordu. Aslan Mahadof’un yönetiminde bir müddet görevine devam etti ve ikinci Çeçen savaşında Aslan Mashadof yerine saf değiştirerek hemen Ahmet Kadirof atandı( ruble para birimi onu bayağı ısıtmış olması gerek).

Ukrayna saflarında Ruslara karşı çarpışan Çeçenler Kadirof ile hiçbir alakalari yok Ve kendisi bugünlerde düşmanları iyice etrafına konsantre etti.

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1021 : 02 Nisan 2022, 15:18:48 »
Sahada; 3 saattir Rusya, Kriyiv Rıh, Dinipro, Sumy, Paviotrad, Lozova, Poltiva, Harkiv ve Donbaas bölgelerini yoğun bombalıyor. Bu şehirler, Güneydeki Herson'nun kuzeyinden, Doğudaki sumiy'e kadar bir hattı oluşturuyor.

Bu şehirler arasında olan ve Motor üretim tesisinin de bulunduğu Zaporijya'ya ise her hangi bir saldırının olmadığı belirtilmekte.

Ukrayna birlikleri ise, Güneyde Makoloiv ve Odessa başta olmak üzere, Başkent Kiev ve çevre bölgeleri, Çernihiv, Nizyn, Horondya, Zitomir bölgelerini kontrol altında tutuyor. Bu bölgelere yeni birliklerin geldiği de belirtiliyor.

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2022, 15:21:37 Gönderen: DoganTuran »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1022 : 03 Nisan 2022, 11:50:01 »
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2022, 12:54:16 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1023 : 03 Nisan 2022, 12:53:05 »

Ukrayna'ya ait bir TB2 Bayraktar SİHA düşürülmüş!

Rusya Odesa'daki petrol rafinerisini vurmuş. >> https://twitter.com/i/status/1510495727625113600
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2022, 12:55:19 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1024 : 03 Nisan 2022, 12:58:38 »
Bu savaş yavaşlar ama kısa vadede bitmez yada yeniden alevlenir gibi

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1025 : 03 Nisan 2022, 13:05:38 »

Rusya'nın 76. Hava İndirme Bölüğü'ne ait 3 BMD aracı Kiev yakınlarında ele geçirilmiş. Araçların yakınlarında açılmış olan çukurlar Rus askerininin cesetlerini gömmek için açılmış olabilir mi?

Donetsk'de iki Rus Su-25 uçağı alçaktan uçarak kara birliklerine destek sağlamaya çalışıyor. >> https://twitter.com/i/status/1509911752724652046

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1026 : 03 Nisan 2022, 13:27:26 »
Rus birliklerinin, Ukrayna kuzey ve Kuzeybatısından Sumy dahil tamamen sınır ötesine çekildiği, geride çok büyük yıkım bıraktığı, Çekilirken Ukrayna Birliklerinin yaklaşmaması için istenen destekte, Rus hava kuvvetlerinin yeryer kendi birliklerini vurduğu belirtiliyor... Sınır ötesine çekilen birliklerin bu bölgede beklediği de tespit edilmiş durumda.

Çekildikleri yerlerdeki yıkım, yağma ve sivil cesetleri savaş suçu niteliğinde...

Bu sabahtan itibaren ise, Güneyde Makoloiv'den Doğuda Harkiv'e kadar olan hat içerisindeki şehirleri ve Donbass bölgesini yoğun bombalıyor. Bu hatta çok sayıda Askeri birlik sevk etmiş durumda.

Ukrayna Ordusunun da Donbass ile Dinyeper arasındaki hatta 60.000 birliği olduğu biliniyor. Bazı NATO kaynakları Ukraynalı yetkilileri, Rusların çekildiği bölgelerde tedbirli olmalarını, Bu bölgelere dağılımlarının iyi yapılmaması durumunda Rusların toparlanmış olarak saldırabileceğini konusunda uyarıyor.

Bu son uyarıya bende katılıyorum, Doğu ve Güneyde istedikleri ilerlemeyi sağlamak için taktik olarak yine kuzeyi baskılayabilirler. Bu durumda Ukrayna'yı rahatlatacak en önemli unsur HSS verilmesi olacaktır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 459
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1027 : 03 Nisan 2022, 13:59:30 »
Son harita var mı , çekilmelerden sonrası?

Çevrimdışı DoganTuran

• DefenceTurk
  • *
  • 104
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1028 : 03 Nisan 2022, 14:18:20 »
Gelen bilgilerle Kaba taslak,
Kırmızı Rus, Mavi Ukrayna birlikleri ve dün sabahtan itibaren yoğun bombalanan yerler.

Çevrimdışı opcode

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1029 : 03 Nisan 2022, 14:24:44 »
Şu rusyanın öyle bi yenilmesini istiyorum ki. Bir daha ne Suriye ve diğer ortadoğu ülkelerinde bizi tehdit edemesinler. Ayrıca alçakca bombalanan şehitlerimizin de kanı yerde kalmasa keşke. Gerçi istiyorsa rusyayı dünyadan kaldırıp düz ova yapsınlar... Giden çocuklar geri gelmeyecek.