Anket

F-35 LERİN İPTALİ DURUMUNDA ALTERNATİF ALINABİLECEK UÇAKLAR!

Gripen NG
15 (12.6%)
EF-2000 Tranche3
38 (31.9%)
Rafale
10 (8.4%)
SU-35
12 (10.1%)
MİG-35
4 (3.4%)
SU-57
20 (16.8%)
JF-17 Block3
9 (7.6%)
FC-31
11 (9.2%)

Toplam Oy Verenler: 85

Gönderen Konu: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi  (Okunma sayısı 872032 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
Ynt: F-35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi
« Yanıtla #3220 : 22 Nisan 2021, 20:09:12 »
Hollanda'dan flaş F-35 kararı! Uçuşlar durduruldu

Hollanda Savunma Bakanlığı, motor yıpranması nedeniyle ülkedeki tüm F-35 savaş jetlerinin incelenmek üzere Leeuwarden Hava Üssü'ne indirildiğini belirtti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Hollanda Hava Kuvvetleri'ne ait 3 F-35 savaş jetinin motorunun beklenenden hızlı yıprandığı vurgulandı.

Açıklamada, filodaki 9 F-35'in tedbir amacıyla ülkenin kuzeyindeki Leeuwarden Hava Üssü'nde bekletildiği ifade edildi.

Motorlardaki yıpranmaya, pist yüzeyindeki aşınmadan dolayı uçuşan tozların sebep olduğunun düşünüldüğü belirtilen açıklamada, "F-35'ler F-16'lara göre daha ağır motora sahip ve iniş-kalkış sırasında pist yüzeyinde daha fazla yıpranmaya neden oluyor" değerlendirmesine yer verildi.

Bakanlık, motor yıpranmasının Hollanda dışında görülmediğini bildirdi.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-hollandadan-flas-f-35-karari-ucuslar-durduruldu-41794869
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #3221 : 07 Mayıs 2021, 13:02:02 »
F-35 sorununun çözümü için diyalog başladı

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, F-35 projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Demir F-35 meselesinin çözümü için ABD ile diyalogun başlayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir F-35 programına ilişkin olarak ikili diyalogun başlayacağını belirtti. Demir, ABD’nin Türkiye’yi F-35 programından çıkarmasının hukuki bir zemini olmadığını söyleyerek, “F-35 programından hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz demiştik. ABD’nin son mektubu bizi haklı çıkardı” dedi.

Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle bir araya gelen Demir, F-35 programı için imzalanan mutabakat zaptının önemini hatırlatarak “Bu metne göre herhangi bir ortağın buradan çıkartılması ancak bütün ortakların oybirliğiyle olur veya kendisi çekilir" dedi.

'HUKUKİ ZEMİNİ YOK'

Savunma Sanayii Başkanı Demir, "Bunun hiçbirisi gerçekleşmediği halde ‘Türkiye’yi çıkarttım’ açıklamalarının bir hukuki zemini yoktur” açıklamasında bulundu.

YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Demir, "Uçaklarımızla ilgili oluşan haklarımızın zayi olmaması, müttefiklik ruhuna da aykırı olmayacak şekilde bir çözüm bulunmasıyla ilgili ABD ile bir diyalog süreci başlayacak" dedi.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-f-35-sorununun-cozumu-icin-diyalog-basladi-41806071
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3222 : 07 Mayıs 2021, 13:36:45 »
bence reis s400'lerden kurtulmak istiyor gibi me geldi yoksa F35 diye tutturmazdı

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 140
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3223 : 07 Mayıs 2021, 13:38:38 »
"Cozum" derken neyin kastedildigi onemli..

F-35 lerin gelmesi mi? S400'un gitmesi mi?

Verdigimiz paranin karsigilinda baska seylerin alimi mi?

F-35lerin gelmemesi ama sirketlerimizin parcalari uretmeye devam etmesi mi?

Odedigimiz paranin iadesi mi?

Misal, size soya fasulyesi verdim dese cozulmus mu oluyor yani ?

« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2021, 13:41:40 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3224 : 07 Mayıs 2021, 13:47:16 »
 Hâlâ hukuk diyor yahu... :D :D :D

Acaba bunların dediklerini dinleyen bir ABD yetkilisi var mıdır?

Güç kimdeyse hukuk onun yanındadır...

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3225 : 07 Mayıs 2021, 16:54:56 »
Kimden duydum veya okudum bilmiyorum, şöyle hoşuma giden bir yaklaşım var; Nato üyesi olmayan Azerbeycan'a bir Türkiye de birde Kıbrısta iki askeri üs verirsin, S-400 leride Azerbeycan 'a satarsın bu üslerin hava korumasını S-400 ler yapar...  Basit ama kağıt üzerinde gülümseten bu şekilde çok çözüm oluyor normal iş yaşamında... Neden olmasın ;)

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #3226 : 07 Mayıs 2021, 18:32:44 »
Kimden duydum veya okudum bilmiyorum, şöyle hoşuma giden bir yaklaşım var; Nato üyesi olmayan Azerbeycan'a bir Türkiye de birde Kıbrısta iki askeri üs verirsin, S-400 leride Azerbeycan 'a satarsın bu üslerin hava korumasını S-400 ler yapar...  Basit ama kağıt üzerinde gülümseten bu şekilde çok çözüm oluyor normal iş yaşamında... Neden olmasın ;)

Hiç etik değil ama Amerikaya karşı da çok etik.

Bir ürünün geliştirilmesine arge yatırımı yapıyorsun ve ürün hazır olunca sana satışı yasaklanıp “verdiğiniz destekler için teşekkür ederiz” bile demiyorlar. Düşün ki şu an Rusya uçak yapıyor; bize satması mümkün olmayan bu uçağı yapabilsin diye para veriyoruz.

Önce Azerbaycana verelim füzeleri bir süre orada kalsın. İlk F-35’ler gelmeye başlarken Egede Azerbaycan toprağı sayılan bir Üs verelim. Sonra da S-400 leri geri Azerbaycan bu üssü korumak için getirir. Yunanistan da şok bir saldırıda Azerbaycan toprağını vuramaz hem :))

Olur bence ya. (Gerçi bir kaç yıl sonra S-400 artık bizim için çok elzem de olmayacak)

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3227 : 07 Mayıs 2021, 22:27:52 »
2 manga s-400 varmış ya o nedenle 2 üs ;)

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3228 : 07 Mayıs 2021, 22:44:16 »
Taraflar arasında konunun çözülmesi isteniyorsa, Amerika da bu yaklaşıma evet diyebilir.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3229 : 14 Mayıs 2021, 22:49:25 »
Yüksek maliyet, F-35 programı için hayati bir risk oluşturuyor - https://bundle.app/mTF2GQX6