Gönderen Konu: F-16 Modernizasyonu  (Okunma sayısı 184932 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-16 Modernizasyonu
« Yanıtla #1300 : 29 Ocak 2024, 19:41:04 »

Yunanistan'ın bize karşı duyduğu tarihi "kin" ile f35 alımından sonrası oluşacak "kibir" birleştiğinde umarım bize ilk saldıran olurlar. Bırakalım 40 değil 400 tane f35 alsınlar.

Yoksa arkalarında ABD ve AB varken, bizim onlara karşı herhangi bir ilk kurşun atma şansımız yok,  "mutlaka" önce onların bize saldırmasını "sağlamalıyız".

Sonra olacak olanları konuşalım.

Çevrimdışı AlicanAli__

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1301 : 29 Ocak 2024, 19:42:43 »
Sn AlicanAli,
Anka 4 nedir?

Öyle bir çalışma yok tabi henüz, İlerde anka 3 tarzı düşük görünürlüklü farklı bi siha yapılırsa dahil edilmesi açısından dedim, belki de TF-6000li biraz büyüğü olur bilemiyorum

Çevrimiçi Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1302 : 29 Ocak 2024, 20:20:44 »
Birde çember muhabbeti aklıma geliyor

Rafale iki adet scalp iki adet mica RF veya ır ve 3 adet harici yakıt tankı ile muharebe yarıçapı 1800 km
Ellerinde 24 adet var

Bir adet cft li F16 iki adet 2000 lb bomba + Hava-hava füzesi 3 adet yakıt tankı ile muharebe yarıçapı 1100-1300 km arası ellerinde 60 üstü blok52 +plus var

Bir adet F35A  iki adet 2000 lb bomba iki adet aim120 ile 1100 km muharebe yarıçapı var
Elinde 40 adet olacak

Sayılar 120~ yaklaşık 6 filo

Şimdi neye göre bunların bizim ülkenin derinliklerine sızamaz yada kapasitesi yetmez

İsterseniz bu menzili 1100 km de sınırlayıp üstüne 300 km lik seyir füzesi attığını varsayalım ülkemizde ne kadar derinliğe ulaşabilcekleri konusunda fikir sahibi oluruz
Yunan karası ile bizim 1400 km uzaklıktaki olan yerler neresi birlikte inceleyelim..

Tanker uçak Yunan için gerekli miymiş değilmiymiş birlikte görürüz

Çevrimiçi Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1303 : 29 Ocak 2024, 20:27:08 »
Uzun yazmıcam

Aim120 D +F35 160-180 km

Cuda +F35  50-70 km

Burda şu füzeyi tartışalım belki el altından verebilirler

Aim260 JATM + F35  200 km

Füzelerin menzilleri ve f35 in yapabilecekleri birleşince ne yapabilceğini siz düşünün daha doğrusu biz düşünelim

Aim 260 JATM bu füzenin ismini unutmayın belki meteor yanında cıvata kalabilir .

Birde F35 in eots sistemi bir balistik füzeyi 1000 km öteden tespit etmişti

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1304 : 29 Ocak 2024, 20:38:15 »
Uzun yazmıcam

Aim120 D +F35 160-180 km

Cuda +F35  50-70 km

Burda şu füzeyi tartışalım belki el altından verebilirler

Aim260 JATM + F35  200 km

Füzelerin menzilleri ve f35 in yapabilecekleri birleşince ne yapabilceğini siz düşünün daha doğrusu biz düşünelim

Aim 260 JATM bu füzenin ismini unutmayın belki meteor yanında cıvata kalabilir .

Birde F35 in eots sistemi bir balistik füzeyi 1000 km öteden tespit etmişti

Bizde KORAL ED/ET sistemi oldukça ve KAAN savaş uçağımızda da bu yeteneğide kullanacağımızdan o füzeler ve uçakların hiç bir ehemmiyeti yoktur istersek ilk uçuşunda egenin sıcak sularına gömeriz o uçakları o füzeler ilede kendilerini vururuz...

Eğer kaana entegre edeceğimiz koral sistemlerini F-16 savaş uçaklarınada entegre edebilirsek F-16 nın hss füzesi taşımasına hiç gerek olmaz sadece top yeter...
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2024, 20:41:31 Gönderen: aydındurmus »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1305 : 29 Ocak 2024, 20:44:53 »
Ya aydındurmuş tutturmuşsun bir koral diye afedersin de koral dediğin sisteme bir tane antiradyasyon füzesi attımmı göbeğinden vuruyor imha ediyor. Bunun HAROP gibi 1500 km menziili seçenekleri var. Koral cayır cayır aktif bir sistem uzaydaki uydu bile çok basit bulunduğu noktayı görebiliyor yada düşmen kendi topraklarındna bunun yerini kestirme yapıp metresi metresine buluyor. Antiradyasyon füzesi demeye korkuyorum sen şimdi antiradyasyon tabirinden yine tetiklenip ilahi bir şeyler üreteceksin onun yerine adıyla deyim Harm atsa ne yapacaksın söyle bana hadi.
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1306 : 29 Ocak 2024, 20:48:07 »
Ya aydındurmuş tutturmuşsun bir koral diye afedersin de koral dediğin sisteme bir tane antiradyasyon füzesi attımmı göbeğinden vuruyor imha ediyor. Bunun HAROP gibi 1500 km menziili seçenekleri var. Koral cayır cayır aktif bir sistem uzaydaki uydu bile çok basit bulunduğu noktayı görebiliyor yada düşmen kendi topraklarındna bunun yerini kestirme yapıp metresi metresine buluyor. Antiradyasyon füzesi demeye korkuyorum sen şimdi antiradyasyon tabirinden yine tetiklenip ilahi bir şeyler üreteceksin onun yerine adıyla deyim Harm atsa ne yapacaksın söyle bana hadi.

Vuramaz...Tek bir şeyle vurulabilir onu burda yazmayacağım fakat anti radyasyon füzesi ile dahi vurulamaz...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #1307 : 29 Ocak 2024, 20:50:08 »
Ya niye vuramasın emisyon yayan her şeyi vurur HARM füzesi telsizden radara elektronik harbe kadar. Sen vuramazsın demekle oluyor mu afedersin füzenin işi bu sinyalin merkezine gidiyor. Tamamen de pasif sistem kafası da karışmaz sadece alıcısı var. Harm füzesinin nerdeyse en birinci işlerinden birisi Koral ı vurmak yapılış maksadı bu. Koral dediğin şeyi biz icat etmedik ki ikinci dünya savaşında bile Koral ın ataları vardı. Senin ilmine saygım var ama akıl var mantık var afedersinde. Bunun Fransız aklı desteği var sadece anti radyasyon silahları değil seyir füzeleri ile daha klasik silahlar ile de yeri bilinen hedefe klasik saldırı yapılır Koral ı gizleyemezsin ki düğmesine bastığında santimi santimine yerini öğreniyor düşman. Tamam Koral şahane imkan ama bin türlüde tehlike var onu kullanan ın çözmesi gereken. Bakma biz hep it kopukla savaşmaktan bunlar ile yüzleşmedik daha ama Fransız İsrail teknik desteğini alan Yunanistan ın neler yapacağını bilemezsin. Desteğe de ihtiyacı yok kendi aklıda yeter Koral ile baş etmeye. Her anlaşmazlıkta bir koral tutturmuşsun meseleyi kökten çözüyon afedersin ama
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2024, 20:57:02 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimiçi Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1308 : 29 Ocak 2024, 20:58:51 »
Bunu bende söylemistim sn Aydın Durmuş

Hatta sn.putty ye bizim icimizden geçebilirler dediğinde yapmayın etmeyin

Bir rafale ile mi bizim polatlıya kadar gelebiler diye hayıflanmıştım..

Benim hayıflandığım şey yunanın Biz Türkiyeyi işgal etme çılgınlığına girişmesi ve bunun için plan yapması

Fakat sadece rafale değil f35+rafale+F16 blok52 +plus viper ile oldukça öldürücü saldırı yapabilirler.

Hava kuvvetlerimizi ve hava savunma sistemleri ile deniz kuvvetleri yüzer unsurlara ağır darbe indirebilirler ki buraya platformlarımıza yönelik yapabilecekleri tehditten bahsediyorum askeri üs sivil tesisler köprüler fabrikalar bunlara girmedim.

Soj konusunda ve Koral konusunda bende aynı şeyi dedim

"Elektromanyetik spektrum'a hakim olan harp alanına hükmeder "

Fakat bir anda unuttuğum yada aklımdan çıkan birşey geldi

Oda Çoğu hava hava füzesinde bulunan hoj yani "home of jammer"  galiba bu özellikle  bu tarz füzeler karıştırmanın tam kaynağına yöneliyor.

Bu bizim soj ve Koral için tehdit oluşturabilir.

Birde bizim soj ve Koral'ın uğrasması gereken an apg-81, rbe2,sabr sea star500 gibi aesa radarları hedefinde olacak bir aesa radarı karıştırmak kör etmek kolay değil ..

Büyük harfle yazıyorum bağırmak anlamında değil.

BİZİM SOJ VE KORAL SİSTEMLERİ;MURAD SABR ERALP CENK-S VE KATARDAN GETİRECEĞİMİZ RAFALE RBE2 RADARLARINA KARŞI TEST EDİLMELi.

Kısaca bu deneme olmazsa olmazımız olmalı

Aklıma Rusya'da imha edilen Rusların övündüğü "KRUSKA" sistemi geldi soj ve Koralın başınada bunlar gelsin istemeyiz
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2024, 21:01:45 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 110
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1309 : 29 Ocak 2024, 20:59:55 »
sürekli deniyor tenis topu tenis topu diye ama düşünen yok. yahu  radarlarınız size doğru 1.6 mach hızla gelmekte olan bir tenis topu tespit etse siz ne tepki verirsiniz. ya füzedir ya uçak başka seçenek mi var.her halükarda hem hss leri hem uçakları hazır hale getireceksin doğrumu?doğru.  o zaman gelen neyse karşılamak üzere hazırlığın olacak mı olacak heleki bu tespiti 15 km yukardan heikler daha detaylı yapacaklardır. yani öyle boşta yakaladım vurdum olayının olması için üst rütbeli general düzeyinde vatana ihanet olayının yaşanması lazım.emirle radarları kapattıracak falanda anca öyle