Gönderen Konu: F-16 Modernizasyonu  (Okunma sayısı 184948 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
Ynt: F-16 Modernizasyonu
« Yanıtla #880 : 23 Ekim 2023, 17:51:30 »
Sn yaşar özellikle size sorum diğer arkadaşlarda tabi kide yanıtlayabilirler.

Sizce pirates ve captor e aesa radarlı ve meteor füzeli bir ef2000 ,Bir f35 karşısında ne kadar şansı olabilir

Özellikle tranche 5 özelliklerini bulup paylaşma şansı olan Arkadaş var mı?

Çevrimdışı Türkay

• DefenceTurk
  • *
  • 26
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #881 : 23 Ekim 2023, 17:51:43 »
   Bugün ne olduysa bir anda aklıma geldi? Biz bu İsveç in Nato üyeliğine neden karşıydık? Başkanlıkça onaylanıp meclise gönderilmiş te.
   Yazıp yazıp siliyorum ya neyse.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #882 : 23 Ekim 2023, 18:12:03 »
Uçak ihtiyacı var; eksen kaymasına müsade etmeden yada s-400 gibi bahane ettirmeden, alınabilirliği olan en güçlü uçak Typhoon EF-2000 gibi görünüyor… Yıllarca bekledik F-16 bile alamadık… Oran orantı kuracak pek bir durum yok gibi… En azından çevremizde artan Rafale’lere çözüm olur…Mısır da bile var… yarın öbürgün görünmez uçağın olur, o zaman Phantom gibi kamyon yerine kullanılır, olumlu olabilirliği çok düşük olan, riskler bize pahalıya patlar, ve patlamıştırda .
Örneğin Averof’u Osmanlı almak istemiş alamamış veya son tahlilde almamıştır; ve Yunan almış sonuç adalar el değiştirmiş, alt tarafı bir gemi değilmi, ama sonucun altarafı yok…
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2023, 18:13:55 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #883 : 23 Ekim 2023, 19:26:54 »
   Bugün ne olduysa bir anda aklıma geldi? Biz bu İsveç in Nato üyeliğine neden karşıydık? Başkanlıkça onaylanıp meclise gönderilmiş te.
   Yazıp yazıp siliyorum ya neyse.

Prosedür o şekilde. Meclis oylamasına sunulması için Cumhurbaşkanın imzası gerekiyor. Şimdi meclis karar verecek. Veto ederse meclis İsveş babayı alacak. Kabul ederse NATO'ya alınması için onay vereceğiz.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #884 : 23 Ekim 2023, 19:30:08 »
adamlar  prototip aşamasında olan 3000lb  motora aksesuar satışına engel oluyor

3000 libre nereden çıktı yahu? TF-6000 yani TF-6k, adı üstünde 6000 librelik bir motor.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İnsanlı düşük irtifa uçağı için tek mantıklı yol, bence F-35 idi. O dosya kapandığına göre, bence o rolü bizim hava kuvvetlerinde, bundan sonra, dronlar üstlenecek ve biz de ona uygun bir konsept geliştirmek zorundayız. Bu konsept hiç denenmemiş bile olsa!

Batı bloğundan, 4. veya 5. nesil fark etmez, bence, insanlı uçaklar bize gelmez bu saatten sonra. Ne F-16 modernizasyonundan, ne F-16 satışından ve ne de EF-2000'lerden umutluyum. Saçma sapan ipe un serme manevralarından başka bir şeye tanık olmayız, üstüne de stresten ülser olduğumuzla kalırız. EF-2000 üreten o fabrikayı da siparişsizlikten çatır çatır kapatırlar, göreceksiniz...

Doğu uçaklarının ise tamamı yetersiz. Çinlilerin "savaş uçağı" üretmek için temizinden 10 seneye ihtiyaçları var. Ruslar en iddialı oldukları HSS konusunda sınıfta kaldılar, ne uçağından bahsediyorsunuz!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Çare yok, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. O kesişin makası da "Murad AESA radarı ve TF-6k/10k motoru" ikilisidir.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2023, 05:21:15 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #885 : 23 Ekim 2023, 19:38:43 »
Ben olsam EF parasını ; TF-35000 motorunun üretimine mühendislik katkısı vermesi için RR'ye e gömerim ... Rüşvetse rüşvet , MMU için BAE system destek veriyorsa RR de motor için verebilir demek ki ... İllaha Kale+RR ortaklığı ile motor için ihale pazarlığına gerek yok ...

Doğrudan Trmotor-Tei mühendisleri ne eksiğimiz varsa talep etsin ...  Arkadan dolanalım yani ...

Hazır motor yap yerine ihtiyacımız olan mühendislik desteğini versinler İngilizler...

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #886 : 23 Ekim 2023, 19:40:54 »
Ben olsam EF parasını ; TF-35000 motorunun üretimine mühendislik katkısı vermesi için RR'ye e gömerim ... Rüşvetse rüşvet , MMU için BAE system destek veriyorsa RR de motor için verebilir demek ki ... İllaha Kale+RR ortaklığı ile motor için ihale pazarlığına gerek yok ...

Doğrudan Trmotor-Tei mühendisleri ne eksiğimiz varsa talep etsin ...  Arkadan dolanalım yani ...

Hazır motor yap yerine ihtiyacımız olan mühendislik desteğini versinler İngilizler...
MMU için BAE Systems'ın verdiği destek boş beleş diyola. İş bilmez ,acemi mühendisleri buraya yollamışlar diye okuduğum veya dinledim bir yerde.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #887 : 23 Ekim 2023, 20:06:50 »
 ??? ??? ??? ??? ??? Bazen bende bir yerde okudum , duydum diyorum ama hep fasa fiso meselelerde böyle konuşurum ... BAE System acemi mühendislerle mi tasarlamış KAAN'ı ? Nerede duydunuz , okudunuz?
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2023, 20:08:36 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #888 : 23 Ekim 2023, 20:49:39 »
??? ??? ??? ??? ??? Bazen bende bir yerde okudum , duydum diyorum ama hep fasa fiso meselelerde böyle konuşurum ... BAE System acemi mühendislerle mi tasarlamış KAAN'ı ? Nerede duydunuz , okudunuz?
Yine bizim mühendislerimiz yapmış çoğunu, bulmam lazım o yazıyı ve videoyu. Temel Kotil bir röportajda imalı bir konuşma yapmıştı diye de hatırlıyorum.

Aklımda bu kadar yer edindiyse var demek ki bir şeyler. Yoksa işkembe-i Kübra'dan niye sallayayım. İleride bu konuyla ilgili şeyler de çıkar zaten.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #889 : 23 Ekim 2023, 21:45:04 »
O videoyu bulursanız sevinirim...