Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1428045 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3670 : 04 Nisan 2016, 10:22:21 »
Başına 300 bin TL ödül konulan PKK'lı terörist öldürüldü

04 Nisan 2016 - 07:28:00

PKK’nın sözde Yüksekova Kadın Sorumlusu Emel Güçlü, çatışmada korumasıyla birlikte ölü ele geçirildi.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda örgütün ilçedeki üst düzey yöneticilerinin de önceki gün yaşanan çatışmada öldürüldüğü öğrenildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre örgütün Yüksekova’da en yetkili iki isminden biri olan 26 yaşındaki Emel Güçlü de onların arasında.

Eylemlerin planlayıcısı

Ankara, Haymana nüfusuna kayıtlı ve 1990 doğumlu olan Emel Güçlü, PKK’nın sözde Yüksekova Kadın Sorumlusu olarak aranıyordu. Güvenlik kaynakları ‘Zilan’ kod adlı Güçlü’nün Hakkari ve Yüksekova’da askeri konvoylara saldırılar başta olmak üzere birçok eylemin planlayıcısı ve sorumlusu olduğunu belirtti. Ayrıca Güçlü ile birlikte, koruması olan teröristin de öldürüldüğü öğrenildi. İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı listede, ‘gri’ kategorisindeki aranan teröristler arasında yer alan Emel Güçlü’nün başına 300 bin TL ödül konulmuştu. (VATAN)

ADANA'DA ÖZ YÖNETİM SORUMLUSU TUTUKLANDI

Adana'da da PKK'nın sözde öz yönetim sorumlusu olduğu ileri sürülen bir kişi tutuklandı.  Edinilen bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü PKK'nın Seyhan ilçesinin Gülbahçesi mahallesinde sözde öz yönetim kurduğu, sorumlusunun da Muharrem B. (64) olduğunu belirledi. Polis, zanlının mahalledeki korsan gösterileri tertiplediğini tespit etti. Polis, aldığı bilgi doğrultusunda Muharrem B.'nin evine şafak vakti baskın düzenledi. Yapılan baskında Muharrem B. gözaltına alındı. Emniyette susma hakkını kullanan zanlı, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Muharrem B., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. (İHA)

http://www.hurriyet.com.tr/basina-300-bin-tl-odul-konulan-pkkli-terorist-olduruldu-hakkari-haberleri-40080492
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3671 : 04 Nisan 2016, 10:23:32 »
İstihbarattan 'canlı bomba' uyarısı
Hürriyet Haber04 Nisan 2016 - 07:18:00
İstihbarattan 'canlı bomba' uyarısı

İstihbarat birimleri, terör örgütleri PKK/KCK ve DHKP/C adına canlı bomba ve silahlı eylem düzenleyebilecek kişilerin isimlerini belirledi. İsimleri tespit edilen kişilerin fotoğraflarıyla, ilgili birimler uyarıldı

PKK adına ‘Tijda’ kod adlı Esin Yalçın’ın fedai tarzı eylem yapabileceği belirtildi. ‘Kayıp’ olarak arama kaydı bulunan Yaprak Yıldırım’ın canlı bomba eylemi hazırlığında olacağına dikkat çekildi. Cizre’deki çatışmadan yaralı kaçan Fadıl İlgen’in psikolojik sorunlar ve ailevi problemler yaşadığı, eylem yapabileceği bildirildi. DHKP/C terör örgütü mensupları Sevinç Bozdağ, Kerim Kaya, Bülent Uluada ve Vejdi Vedat Bingöl ile ilgili de saldırı uyarısında bulunuldu.(Habertürk)

http://www.hurriyet.com.tr/istihbarattan-canli-bomba-uyarisi-40080488
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3672 : 04 Nisan 2016, 12:07:53 »
PKK'lılar Çamaşır Mandalından El Yapımı Bomba Düzeneği Hazırladı

PKK'lı teröristler, çamaşır asmak için kullanılan mandallardan el yapımı bomba düzeneği hazırladılar. TSK, o bomba düzeneklerinin fotoğrafını paylaştı.

PKK'lı teröristlerin, çamaşır asmak için kullanılan mandallardan el yapımı bomba düzeneği hazırladığı belirlendi.

VATANDAŞLARIN EVLERİNİ YERLE BİR EDİYORLAR

Genelkurmay Başkanlığı,  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının terör örgütü PKK'ya yönelik  Mardin  Nusaybin ve  Muş kırsalında yürüttüğü operasyonlara ilişkin fotoğrafları paylaştı. Fotoğraflarda  Nusaybin şehir merkezinde düzenlenen operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlere ait silah ve teçhizat ile parke kilit taşlarıyla yapılan barikatlar ve binalarda açılan mazgallar yer aldı. Teröristlerin vatandaşların evlerini hain planları için nasıl kullandıkları, duvarları delerek tüneller oluşturdukları görüntülerde gözler önüne serildi

ÇAMAŞIR MANDALINDAN BOMBA YAPTILAR

Teröristler tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcılar ve bunların patlatılması için yapılan düzeneklerin yansıdığı fotoğraflarda bir ayrıntı dikkat çekti. Teröristlerin çamaşır asmak için kullanılan mandallardan el yapımı patlayıcı düzeneği hazırladığı görüldü.

Teröristlerin kurduğu barikatların iş makinalarıyla temizlendiği belirtildi.

MUŞ'TA 4 ODALI SIĞINAK

49.  Komando Tugay Komutan Yardımcılığı ve  Muş İl  Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler tarafından, Hasköy İlçesi kırsalında, "Şehit  Jandarma Başçavuş Mehmet Çapar-37" operasyonu düzenlediği bildirildi.

Operasyonda, 4 odalı sığınak ve 15 el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda tüp ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

İşte o fotoğraflar:

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-li-teroristler-camasir-mandalindan-el-yapimi-8322386/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3673 : 04 Nisan 2016, 20:18:40 »
Nusaybin'den acı haber geldi: Binbaşı ve astsubay şehit oldu

DHA
04 Nisan 2016 - 19:59:00

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde yürütülen operasyon kapsamında bugün PKK'lı teröristlerin roketatarlı saldırısında Binbaşı Turgay Çelik ile Astsubay Selçuk Karabakla şehit olurken, 1 asker de yaralandı.

Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart tarihinde uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte, polis ve jandarma özel harekat timlerinin ortak yürüttüğü operasyonlar sürüyor. Bugün Dicle Mahallesi Menekşe Sokak'ta hareket halinde bulunan askeri time, teröristler roketatarlı saldırı düzenledi.

Saldırıda yaralanan 3 asker Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak yaralılardan durumu ağır olan Binbaşı Turgay Çelik ile astsubay Selçuk Karabakla doktorların tüm müdahalesine rağmen şehit oldu. Yaralı diğer askerin tedavisi ise sürüyor.Şehit Binbaşı Turgay Çelik ile Astsubay Selçuk Karabakla'nın Bingöl'den bir süre önce geçici görevle Nusaybin'e gittikleri belirtildi.

GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanlığı da saldırıyla ilgili olarak internet sitesinde şu açıklamayı yaptı:

"04 Nisan 2016 Pazartesi günü Mardin ili Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmişler ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuşlardır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

http://www.hurriyet.com.tr/nusaybinden-aci-haber-geldi-binbasi-ve-astsubay-sehit-oldu-40081203

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3674 : 04 Nisan 2016, 20:22:07 »
İncirlik Üssü'nden aileler ayrılmaya başladı
AA
04 Nisan 2016 - 17:19:00

Pentagon'un Adana, İzmir ve Muğla'daki üslerde çalışan ABD'li personelin ailelerinin ülkeden ayrılması emrinin ardından Adana İncirlik Üssü'nde tahliyeler başladı 

ABD Savunma Bakanlığınca (Pentagon) verilen Adana, İzmir ve Muğla'da bulunan askeri üslerde çalışan Amerikalı personelin ailelerinin ülkeden ayrılması talimatının ardından İncirlik'ten tahliyeler başladı.Üssün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, DAEŞ'e karşı yürütülen 'Doğal Kararlılık' operasyonunda İncirlik Üssü'nün çok önemli bir merkez haline geldiği belirtildi.

Açıklamada, ABD ordusunun Avrupa'daki komutanı General Philip Breedlove'ın "Aileleri ve sivilleri tahliye etme kararını Türk hükümeti, ABD Savunma ve Dışişleri Bakanlığıyla yaptığımız istişareler sonucu aldık. Bunun aileler açısından yıkıcı bir karar olduğunu anlıyorum ancak onları güvende tutmak ve terörizme karşı mücadelede müttefikimiz olan Türkiye'yi ve kuvvetlerimizin muharebe etkinliğini sağlamak için bu kararı almamız gerekiyordu." ifadelerine yer verildi.

Verilen tahliye kararının ardından 39. Hava Kanat Komutanlığı personelinin, aileleri ve sivilleri tahliye için büyük çaba sarf ettiği ifade edilirken, ailelerin ilk olarak Almanya'da bulunan Ramstein Hava Üssü'ne, oradan da Amerika'ya gönderileceği belirtildi.     

Eylül 2015'te ailelerin ve sivillerin gönüllü olarak üsten ayrılabileceği talimatının ardından bazı ailelerin bu talimata uyduğu, bazılarının ise üste kalmayı tercih ettiği, bugüne kadar 670 kişinin üsten ayrıldığı bilgisine yer verildi.     

39. Hava Kanat Komutanı Albay John Walker ise talimatın ardından hızla yapılan tahliye işlemlerinin zor bir süreç olduğunu belirterek, "Ailelerimiz, bizler için çok önemli. Bizim, savaşa devam edebilmemiz için onların geride durması gerek. Bu tahliye işlemlerini zahmetsiz yapmak için elimizden geleni yapıyoruz." ifadesini kullandı. Ailelerin tahliyesinin ardından üste kalan personele psikolojik destek amaçlı sağlık ekiplerinin oluşturulduğu ve her türlü tıbbi ve psikolojik desteğin verileceği ifade edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/incirlik-ussunden-aileler-ayrilmaya-basladi-40081130

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3675 : 04 Nisan 2016, 21:34:08 »
Özellikle teker teker saymışlar habgi illere gitmemeleri gerektiğini
Acaba 'bombalar buralarda patlayacak' mesajı mıydı ?

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3676 : 05 Nisan 2016, 00:04:21 »
İncirlik Üssü'nden aileler ayrılmaya başladı
AA
04 Nisan 2016 - 17:19:00

Pentagon'un Adana, İzmir ve Muğla'daki üslerde çalışan ABD'li personelin ailelerinin ülkeden ayrılması emrinin ardından Adana İncirlik Üssü'nde tahliyeler başladı 

Bu arada sayın üstadlar; TSK 4 Nisan- 3 Mayıs tarihleri arasını kapsayacak şekilde ve 1 ay sürecek olan DEV bir Hava Tatbikatı başlattı.

ADI: '' YILDIRIM-2016 SEFERBERLİK TATBİKATI''

Bu yaşa geldim daha böyle bir Hava Tatbikatına şahit olmuş değilim!
Ne oluyor savaşa mı giriyoruz yoksa?

Hava tatbikatına ise; Hava Kuvvetteleri Komutanlığına bağlı 12 Üs Komutanlığı ile 10 Hava Meydan Komutanlığı katılacaktır. Denildiğine göre; tatbikatta, seferberlik ve savaş halinde bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları ile Silahlı Kuvvetler arasında ki müşrerek faailiyetlerin denemesi esas alınacaktır. Hava Meydanlarında ise; birer gün süreli olarak, mal ve hizmet seferberlik tatbikatı, pist çabuk onarımı usul ve esasları denenecektir. Demek ki hava üslerimize hava saldırıları öngörülüyor?!
Kim tarafından!?
Kimdir O mütecaviz ve had bilmez size göre?
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2016, 00:55:07 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3677 : 05 Nisan 2016, 08:37:35 »
Van'da Zırhlı Polis Araçlarına 3 Farklı Noktada Saldırı
Van'da 3 ayrı noktada PKK'lı teröristler tarafından zırhlı polis araçlarına yönelik bombalı saldırılar gerçekleştirildi. Saldırılarda can kaybı yaşanmadı.

9 saat önce

Van'ın merkez İpekyolu ilçesinde 3 ayrı noktada teröristler tarafından zırhlı polis araçlarına yönelik bombalı saldırılar düzenlendi. Saldırılarda can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, çevrede bulunan bazı evlerin camları ve bahçe duvarları zarar gördü.

1'ER DAKİKA ARAYLA PATLATILDI

Saldırılar, saat 21.30 sıralarında merkez İpekyolu İlçesi'nde bulunan Doğu Caddesi ile Hisar Sokakta düzenlendi. Devriye görevi yapan zırhıl polis araçlarına ilk saldırı, Doğu Caddesi'nde yapıldı. PKK'lıların yola döşediği 2 el yapımı patlayıcı, polis araçlarının geçişi sırasında 1'er dakika arayla patlatıldı. Meydana gelen patlamada can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, çevrede bulunan bazı evlerin camları ve bahçe duvarları zarar gördü.

ARACIN GEÇİŞİNDEN SONRA PATLAMASI CAN KAYBINI ÖNLEDİ

Polis aracına üçüncü saldırı ise yaklaşık 1 kilomere uzaklıkta bulunan Hisar Sokakta düzenlendi. Burada da yola döşenen patlayıcı polis aracının geçişi sırasında uzaktan kumandayla inflak ettirildi. Bombanın, polis aracının geçişinden birkaç saniye sonra patlaması nedeniyle can ve yaralanan olmadı. Ancak çevredeki bazı evlerde hasar meydana geldi. Patlamaların ardından polis, hava destekli geniş çaplı operasyon başlattı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-van-da-zirhli-polis-araclarina-saldi-8325373/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3678 : 05 Nisan 2016, 08:38:21 »
Şırnak'ta Terör Saldırısı: 1 Polis Şehit
Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen roketatarlı saldırı sonucu 4 polis yaralandı, 1 polis memuru şehit düştü.

Şırnak'ın  Silopi ilçesinde PKK terör örgütü mensuplarınca zırhlı polis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda 4 polis memuru yaralandı, 1 polis memuru şehit düştü.

ROKETATARLI SALDIRI DÜZENLENDİ

Alınan bilgiye göre, Cudi Mahallesi'nde zırhlı polis aracının geçişi sırasında teröristler tarafından farklı noktalardan roketatarlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda, araçta bulunan 5 polis yaralandı.

1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Olay yerine sevk edilen güvenlik güçleri ile saldırganlar arasında çıkan çatışmada bir terörist etkisiz hale getirildi.

YARALI POLİSLERDEN BİRİ ŞEHİT OLDU

Saldırının ardından  Silopi Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan 5 polisten biri müdahalelere rağmen şehit düştü, yaralı 4 polisin ise tedavisi sürüyor.

Güvenlik güçlerinin teröristlerin yakalanması için başlattığı operasyon devam ediyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLDİ

Gece çatışmaların yaşandığı  Silopi'de kaymakamlık saat 04.30'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yasak kararı polis araçları ve camilerin ses yayın cihazlarından anons edilerek halka duyuruldu.

http://www.sondakika.com/haber/haber-guncelleme-sirnak-ta-teror-saldirisi-8325544/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3679 : 05 Nisan 2016, 08:56:52 »
İngiltere'den 'Türkiye' uyarısı: Aşırı dikkatli olun
hurriyet.com.tr05 Nisan 2016 - 08:31:00

ABD’nin, Türkiye’ye seyahatte uyarısının ardından bu kez de İngiltere, vatandaşlarına dikkatli olmaları yönünde bir uyarı yayınladı.

İngiltere hükümetinin seyahat uyarıları sayfasında Diyarbakır ile Suriye sınırındaki 10 km boyunca seyahat edilmemesi uyarısında bulunuldu.

İngiliz vatandaşlarına yapılan uyarıda ayrıca Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Hatay, Siirt, Tunceli ve Hakkâri’ye gidilmemesi uyarısında bulundu. Diyarbakır’a gidecekler özellikle Sur ilçesi ile ilgili olarak bilgilendirildi.

“AŞIRI DİKKATLİ OLUN”

Uyarıda “Aralarında Kürtlerin, IŞİD’in ve aşırı sol örgütlerin de olduğu terörist gruplar saldırı planlamaya devam etmektedir. Aşırı dikkatli olun” denildi.

Geçtiğimiz günlerde ABD Büyükelçiliği, Türkiye'deki 19 şehirle ilgili vatandaşlarını uyarmıştı. Aralarında İzmir ve Muğla'nın da bulunduğu bu 19 kente gitmemelerini tavsiye eden elçilik, Suriye sınır bölgesinden ve Güneydoğu illerinden özellikle uzak durulmasını istemişti.

http://www.hurriyet.com.tr/ingiltereden-turkiye-uyarisi-asiri-dikkatli-olun-40081338