Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 301366 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: Ynt: MILDEN (Milli denizaltı projesi)
« Yanıtla #2360 : 13 Şubat 2024, 11:24:24 »
Sayın Aydındurmuş hocamız forumumuza katıldıktan beri yepyeni fikirler ve projelerle geliyor .

Ama benim en çok dikkatimi  çeken de tüm fikirlerini çeşitli mecralarda sunduğu ama insanların bu fikirler çok yenilikçi olduğu için anlaşılamadığı yönündeki sözleri...

Belki de Türkiye bilim ve askeri çevrelerinin vizyonu,ufku,teknik imkanları bu yenilikçi fikirler için yeterli değildir...Ayrıca Türkiye'nin ar-ge için ayırabileceği kaynak malumunuz çok kısıtlı...

Yurtdışı çevrelerle  hiç bağlantı kurmayı denediniz mi
Sayın Aydındurmuş?

Nasaya ve çeşitli havacılık kurumlarına mail ve x ten mesaj attım.
Geçen whatsaptan sayın Temel KOTİL ile sesli görüştüm görüşmem neticesinde o dahi geliştirdiğim motor ve jeneratörü anlayamadığını anladım zira geliştirdiğim teknolojiye bakış açısını değiştirmeden baktığınızda hiç bir anlam ifade etmiyor.
geliştirdiğim Jeneratör için 1 mv voltaj üretiyor diyordu fakat şunu göz önüne alamıyor mıknatısın yanına bobini koyduğunuzda hiç bir şey üretmiyor hatayı daha bakış açısı ve yorumda yapıyor fakat sisteme sirkülasyon pompası koyduğumu ve bu pompanın sistemin kalbi olduğunu bilmiyor ki zira anlatmama fırsat vermedi, neden? bu disiplinde benim çok üstünde bilgiye sahip olduğunu düşündüğü için işte ta başında insanı yanılgıya yanlışa düşüren olguda zaten bu oluyor...

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2361 : 13 Şubat 2024, 11:29:49 »
aydın bey iyi güzelde projelerinin en basiti adına üniversite filan kurulacak şehirlere heykelleri dikilecek tarzda. Söylediklerinin en kolayını bile yapsan sana bir tane nobel az der bu yüzyıldaki bütün nobelleri ellerinden gelse vermek isterler. Projelerin hep Con Ahmet’in Devri Daim Makinası diye alay edilen cinsten sonsuz enerji makineleri.

Ben nobel peşinde değilim benim en büyük nobelim vatanıma milletime ve islam alemine bir şey vermiş olmam masumların mazlumların zülüm görmesini engellemiş olmam benim için en büyük ödüldür..
Geliştirdiğim projelerin hepsi devlet himayesi ve desteği olmadan yapmak imkansızdır....
Hiç bir şey sonsuz değildir sonsuz olan ALLAH'tır ben nacizane ALLAHU TEALANIN vemiş olduğu ilim üzere bilgi paylaşıyorum o istemedikten sonra ben hiç bir şey yapamam...
Jeneratörde nükleer yakıt kullanılıyor ve bu yakıt doğal bozunumu esnasında emk üretiliyor ve ömrü 1 ay ile 28 bin yıl arasında değişiyor...

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 296
« Yanıtla #2362 : 13 Şubat 2024, 11:42:56 »
Benim gibi kişilerle çok sık karşılaştığını ve onlarla mücadele etmenin yollarını en iyilediğini biliyorum bu senin yaşamının bir ket vurması af edersin ben görüyorum olayı. Nevrotik mevzular ömrün bir parçasıdır yedi yaşından beri benim gibi kişilere cevap verdiğini biliyorum bu konuda çok iyisin eminim buna. Destek bulmak için Allah ı mevzuya karıştırıyorsun kutuplaşma olacak yalnız kalmayacaksın bunlar küçük istemsizce akıl oyunları ben anladım af edersin.  Ben sorun etmiyorum devam edebilirsin
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2024, 11:45:26 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2363 : 13 Şubat 2024, 13:11:35 »
aydın bey iyi güzelde projelerinin en basiti adına üniversite filan kurulacak şehirlere heykelleri dikilecek tarzda. Söylediklerinin en kolayını bile yapsan sana bir tane nobel az der bu yüzyıldaki bütün nobelleri ellerinden gelse vermek isterler. Projelerin hep Con Ahmet’in Devri Daim Makinası diye alay edilen cinsten sonsuz enerji makineleri.

Ben nobel peşinde değilim benim en büyük nobelim vatanıma milletime ve islam alemine bir şey vermiş olmam masumların mazlumların zülüm görmesini engellemiş olmam benim için en büyük ödüldür..
Geliştirdiğim projelerin hepsi devlet himayesi ve desteği olmadan yapmak imkansızdır....
Hiç bir şey sonsuz değildir sonsuz olan ALLAH'tır ben nacizane ALLAHU TEALANIN vemiş olduğu ilim üzere bilgi paylaşıyorum o istemedikten sonra ben hiç bir şey yapamam...
Jeneratörde nükleer yakıt kullanılıyor ve bu yakıt doğal bozunumu esnasında emk üretiliyor ve ömrü 1 ay ile 28 bin yıl arasında değişiyor...

Aydın bey tam içeriğini anlamadım okumadan cevap veriyorum zaten jeneratör boyutlarında yada saklanabilir yer altına gizlenebilir boyutlarda nükleer reaktörler yok mu? Halihazırda var diye biliyorum.

Hatta bunları üretmeliyiz düşman RES, GES ,termik santraller ile hidroelektrik santralleri vuracağını varsayarak.
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2024, 13:18:35 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2364 : 13 Şubat 2024, 13:20:23 »
Değerli yöneticiler,

Kişisel hobi projeleriniz için yeni bir konu açılsa da orada konuşulsa?

Beyefendi nükleer yakıtla çalışan jenaratör yaptım diyor. Milden konusunda bunu konuşmasak?

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2365 : 13 Şubat 2024, 13:23:37 »
Ayrıca kalp damar için İstanbul koç üniv. Den berhan akpınar'ı tavsiye ederim kimsenin dokunmam dediği kalp kapakçağına dokunarak tamir edebildi yada kimsenin çok yıpranmış bu damarlar stand bile takılmaz dediği damarları değistirebildi üstelik kol yada bacaktan alınan damarlar değil göğüs ve akciğer tarafında olan damarları alarak bunu yaptı kasteddiğim annemin by pass ve kalp kapakçığı ameliyatı.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #2366 : 13 Şubat 2024, 13:57:58 »
Toyota CEO'su : elektrikli aracların sonu gelebilir ...

Bunlar kaçmaz  adında video'yu buraya taşıyabilir misiniz?

Toyotanın amonyak ile çalışan bir motor geliştirdiği söyleniyor belki takviye amaçlı hidrojende eklendiği söyleniyor yada dahil olabilirmiş..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2367 : 13 Şubat 2024, 15:39:59 »
Değerli yöneticiler,

Beyefendi nükleer yakıtla çalışan jenaratör yaptım diyor. Milden konusunda bunu konuşmasak?

+1
Bir de kalp damar doktoru var.  ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2368 : 13 Şubat 2024, 17:17:31 »
Kalp damar doktoru olmazsa olmaz sn başkan birgün lazım olur😁

Çevrimdışı aydındurmus

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2369 : 13 Şubat 2024, 17:54:41 »
Değerli yöneticiler,

Milden konusu ile alakalı olduğu için yazdım alakası olmasaydı yazmazdım...