Gönderen Konu: Akdeniz'de Enerji Krizi  (Okunma sayısı 264292 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: Akdeniz'de Enerji Krizi
« Yanıtla #1270 : 06 Eylül 2020, 21:00:56 »
M48'leri gören Yunanlılar korkudan ağlamıştır 😎😎😎

Şu M48'lerin motorlarını üniversitelerin makina mühendisliği bölümlerinin önüne koysalar da  belki "Yıl olmuş 2020 biz hâlâ  1950 model tank motoru bile yapamıyoruz " niye diye düşünürler biraz...

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1271 : 06 Eylül 2020, 21:31:47 »
 :'(Hurdacıya verseniz alırmı ki

Aslında ironi yapmak istiyorsan sanayi bölgeleri, organize sanayi bölgeleri ile dev holdinglerin gözünün önüne koyacaksın sabancı koç gibi şirketlerin ve ayrıca tofaş ve Renault gibi şirketlerin önüne daha sonra meslek liseleri ile üniversitelerin makine bölümlerinin önüne bırakacaksın.

Not:özellikle araba firmalarının ismini yazdım almanyada porshce Fransa da Renault bir tank üreticisidir aslında geçmişte bu görevleri üstlenmiştirler birinci ve ikinci dünya savaşında.
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2020, 21:50:59 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1272 : 06 Eylül 2020, 21:44:11 »

Şu M48'lerin motorlarını üniversitelerin makina mühendisliği bölümlerinin önüne koysalar da  belki "Yıl olmuş 2020 biz hâlâ  1950 model tank motoru bile yapamıyoruz " niye diye düşünürler biraz...
M48 lere rağmen ordumuz Yunana yeter çok şükür.
Kendimizi eleştirirken ironi yapılınca kendimi kötü hissediyorum.Yanlış anlamayın yorumu sanki Yunan yazmış gibi geliyor.
Söylemek istedim.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1273 : 06 Eylül 2020, 23:23:59 »
Birinin şeytanın avukatlığını üstlenmesi gerekli...

Biz herkesi döveriz , geleni gideni oyarızla bir yere varılmıyor...

Mesela ben F-16'larımız havada kol uçuşundayken hiç gurur duymuyorum. Tam tersi neden kendi uçağımızla bu göklerde uçamıyoruz hâlâ diye hayıflanıyorum...

Çevrimdışı KRAL14

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1274 : 07 Eylül 2020, 00:03:45 »
Gayet doğru düşünüyorsunuz.Kendimizi eleştirmeliyiz,eksiklerimizin de gücümüzün de farkında olmalıyız.F16 lar ile ilgili dediğiniz şey harika.
Ama kendimizle dalga geçmemeliyiz.Her ordunun eksikleri var illaki.Kuzey Kore Mig17 lerini konuşsak neyse.Tsk eksiklere rağmen güçlü,modern bir ordu.
Görevini layıkıyla yerine getiriyor.

Ayrıca o M48 ler Yunan Leopard larına yetmez belki ama korkutmaya yeter onları :D
Konuyu da epey kirlettim kusura bakmayın.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1275 : 07 Eylül 2020, 00:24:55 »
Kara , Hava , Deniz kuvvetlerinde yerli üretim birer ana platformunuz olmalıydı.

Altay , MMU , İ sınıfı gibi... Ama bunların üçü de hazır değil. Hazır olsalardı , ne kadar ambargo yersek yiyelim bu ana silahlar bizi diri tutmaya yeterdi...

Hiçbir kuvvetimiz(Kara,hava,deniz) de ana silah sistemi olarak hala yerli platformumuz yok maalesef...

Mesela Jf-17 ; çok ahım şahım bir uçak değil ama hiç değilse yerli bir uçak.Pakistan'a helal olsun...

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1276 : 07 Eylül 2020, 14:08:43 »
Kara , Hava , Deniz kuvvetlerinde yerli üretim birer ana platformunuz olmalıydı.

Altay , MMU , İ sınıfı gibi... Ama bunların üçü de hazır değil. Hazır olsalardı , ne kadar ambargo yersek yiyelim bu ana silahlar bizi diri tutmaya yeterdi...

Hiçbir kuvvetimiz(Kara,hava,deniz) de ana silah sistemi olarak hala yerli platformumuz yok maalesef...

Mesela Jf-17 ; çok ahım şahım bir uçak değil ama hiç değilse yerli bir uçak.Pakistan'a helal olsun...

JF-17 yi Cinliler tasarlayip uretti diye biliyorum.

Bastan itibaren Pakistana verilmek amaciyla galiba...

Yanilmiyorsam su an Pakistanda uretiliyor..Motoru Rus..

What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1277 : 07 Eylül 2020, 15:08:08 »

JF-17 yi Cinliler tasarlayip uretti diye biliyorum.

Bastan itibaren Pakistana verilmek amaciyla galiba...

Yanilmiyorsam su an Pakistanda uretiliyor..Motoru Rus..

Pakistan sadece destek verdi çin üretimi uçak, motor rus dediğiniz gibi. Blok 3 versiyonunun da çin yapımı aesa radar olacak.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1278 : 07 Eylül 2020, 19:51:16 »

Kendimizi eleştirirken ironi yapılınca kendimi kötü hissediyorum.Yanlış anlamayın yorumu sanki Yunan yazmış gibi geliyor.
Söylemek istedim.
başımıza ne geldiyse "hadi aslanım sen yaparsın" sen söylesin sen böylesin koçum benim ver gazi dönemi bitti. O kıytırık yunanistan kıbrıs harekatında bize kendi gemimizi vurdurmus bir ülke...  Burda 7-8 ülke sayıyoruz karşımıza gelecek. Artı olası bir savaşta ermenistanın pkkyla doğuda , esadin güneyde ne haltlar yiyeceğini bilmiyorsun. O yüzden gücümüz yunana yetecek kadar varda düşmanın sadece yunan değil, şükürle mukurle olmuyor bu işler elinde en iyisi yoksa başarısızlığa mahkumsun. Burda dilimizde tüy bitti anlatana kadar. Uçaklarda Israile göre geridesin,  denizaltılarında yunana göre geridesin , mısır ordusu tam bir muamma kucumsuyoruz ama savaş anında ne yapar bilemezsin. M48 hurda diyince yunan değil aksine ülkesini düşünen insan oluyorsun. 10 yıldır tankı seri üretime sokamayanlara karşı söylüyorum m48 hurda bir tank. Içine can giriyor o tankların.... Suriyede tanklarımızın nasıl vurulduklarini görmemiş olabilirsin ama biz gördük içimiz yandı o yüzden hurda tank istemiyoruz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1279 : 07 Eylül 2020, 20:11:38 »

Söylemek istedim.
başımıza ne geldiyse "hadi aslanım sen yaparsın" sen söylesin sen böylesin koçum benim ver gazi dönemi bitti. O kıytırık yunanistan kıbrıs harekatında bize kendi gemimizi vurdurmus bir ülke...  Burda 7-8 ülke sayıyoruz karşımıza gelecek. Artı olası bir savaşta ermenistanın pkkyla doğuda , esadin güneyde ne haltlar yiyeceğini bilmiyorsun. O yüzden gücümüz yunana yetecek kadar varda düşmanın sadece yunan değil, şükürle mukurle olmuyor bu işler elinde en iyisi yoksa başarısızlığa mahkumsun. Burda dilimizde tüy bitti anlatana kadar. Uçaklarda Israile göre geridesin,  denizaltılarında yunana göre geridesin , mısır ordusu tam bir muamma kucumsuyoruz ama savaş anında ne yapar bilemezsin. M48 hurda diyince yunan değil aksine ülkesini düşünen insan oluyorsun. 10 yıldır tankı seri üretime sokamayanlara karşı söylüyorum m48 hurda bir tank. Içine can giriyor o tankların.... Suriyede tanklarımızın nasıl vurulduklarini görmemiş olabilirsin ama biz gördük içimiz yandı o yüzden hurda tank istemiyoruz.

+1

O kıytırık yunanistan kıbrıs harekatında bize kendi gemimizi vurdurmus bir ülke...

Emin misin?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com