ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYİ VE STRATEJİK DEĞERLENDİRMELER > Yabancı Hava Sistemleri ile İlgili Haberler

KFX Güney Kore Savaş Uçağı Programı

<< < (52/53) > >>

Gökbörü:

--- Alıntı yapılan: aydındurmus - 15 Şubat 2024, 11:47:18 ---endonezya ile abd çıkarları şimdilik çatışmadığı için alıyor çatışsın bak o zaman veriyormu vermiyormu.Bu coğrafyada ise abd ile sürekli çatışmakta nato bizi rusyadan değil nato üyesi ülkelerin bize saldırmasından koruyor yoksa biz çoktan natodan çıkmıştık....

--- Alıntı sonu ---

Bundan doğal ne var anlamadım...

Çıkarlarının catistigi ülkeye niye yardım edesin ki?

Çin oradaki devletler ile çatışmaya devam ettigi sürece (deniz / karasal sınırlar ya da ekonomik-siyasi alanlarda) - ki edecektir,  bu devletlerin ABDye ihtiyacı olacaktır, ABD ile de cikarlari büyük oranda uyacaktir...

2×2=4 tartisilacak bir yani yok...

aydındurmus:

--- Alıntı yapılan: Gökbörü - 15 Şubat 2024, 12:13:39 ---
--- Alıntı yapılan: aydındurmus - 15 Şubat 2024, 11:47:18 ---endonezya ile abd çıkarları şimdilik çatışmadığı için alıyor çatışsın bak o zaman veriyormu vermiyormu.Bu coğrafyada ise abd ile sürekli çatışmakta nato bizi rusyadan değil nato üyesi ülkelerin bize saldırmasından koruyor yoksa biz çoktan natodan çıkmıştık....

--- Alıntı sonu ---

Çin oradaki devletler ile çatışmaya devam ettigi sürece (deniz / karasal sınırlar ya da ekonomik-siyasi alanlarda) - ki edecektir,  bu devletlerin ABDye ihtiyacı olacaktır, ABD ile de cikarlari büyük oranda uyacaktir...

--- Alıntı sonu ---

Şunu unutmayalım ki endonezya yı Kore ile girdiği kf-21 savaş uçağı projesi ile ilgili ortaklıktan amerika teknolojinin endonezyaya geçmemesi için projeden çıkarttırdı...

mehmet05:
Güneydoğu Asya Pasifik ülkelerinin %10'luk elit zenginlerinin çoğunun Çin asıllı vatandaşlar olduğunu unutmayalım. Bu elit zengin ve okumuş sınıfın Çin ile ilişkileri konusunda ise çok bilgi sahibi değilim. 

baryshx:

--- Alıntı yapılan: aydındurmus - 15 Şubat 2024, 14:08:58 ---
--- Alıntı yapılan: Gökbörü - 15 Şubat 2024, 12:13:39 ---

--- Alıntı sonu ---

--- Alıntı sonu ---

Şunu unutmayalım ki endonezya yı Kore ile girdiği kf-21 savaş uçağı projesi ile ilgili ortaklıktan amerika teknolojinin endonezyaya geçmemesi için projeden çıkarttırdı...

--- Alıntı sonu ---
Resmi kaynak nerede, Endonezya'nın çıkarıldığını dair?

İbrahim:
Endonezya borçlarını ödemek şartıyla programa geri dönüyormuş.

Kaynak:https://turdef.com/article/indonesia-conditionally-returns-kf-21-boramae-programme

"Endonezya, 48 adetlik üretimin PTDI'de gerçekleştirilmesi koşuluyla jetin geliştirilmesi için borç ödemeyi kabul ederek KF-21 Boramae programına geri dönüyor. Devam eden müzakerelerde Cakarta'nın Boramae geliştirme borcunu 2034 yılına kadar ya da sekiz yıl sonra ödemeyi önerdiği bildiriliyor. ROK Savunma Edinim Programı İdaresi'nden (DAPA) bir yetkili, Endonezya'nın üzerinde mutabık kalınan son tarih olan 2026'ya kadar ödeme yapmasını şart koşan ROK hükümetinden herhangi bir değişiklik gelmediğini söyledi. Yetkili bu açıklamayı Yonhap News'in Endonezya'nın Seul'den süreyi uzatmasını istediğine dair yerel söylentileri araştırması üzerine yaptı"

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git