Gönderen Konu: Akıncı İHA Projesi  (Okunma sayısı 189565 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 50
Ynt: Akıncı İHA Projesi
« Yanıtla #790 : Bugün, 00:12:48 »
Benim bir sorum var bazen Uh60 helikopterlerimiz dağda taşta hiçbir ulasımın olmadığı yerde bazen terör ateşi bazen teknik arıza sonucu mahsur kalıyordu ve yardıma İngiliz chinook yada ABD ch53 stalion gibi helikopterler geliyordu arızalı helkopteri almak için

Şimdi bizim kara şahin PKK ateşi yada teknik arıza sonrası düşse ve şehitler versek bunuda eisinhower uçak gemisinden kalkan bir ch53 kurtarsa ve dönüşünde bir Abd bayrağı çizse ve bunu sosyal medyada yayınlasa ülke ve forum olarak ne tepki verirdik?

Kısaca böyle şeylerde empati kuracaksın...

Benim cevabım:
Amerikanlara minnet duyar fakat yaptıklarının  ulusal yas günümüz için iyi ve samimi bir mesaj vermediğini düşünürdüm

Peki forum böyle bir durumda ne düşünürdü?
Amerika niye böyle bir şey yapsın gider sinir ihlali yapar ya da sihayi vurur. Provokasyon da mesaj verme konusunda Amerika'nin üzerine yok. Bir de Amerika bölgede ulusal sorunları için bulunmuyor ki ulusal mesaj versin.

Sn. Bogü Alp ya anlamadınız yada ben anlatamadım bazen bizim helikopterlerimiz G.doğuda  teknik arıza nedeniyle kimsenin ulaşamadığı coğrafayada mahsur kalıyordu o zamanlar ch47 gibi platforumumuz olmadığı için ABD veya İngiliz chinookları gelip helikopterimizi kurtarıyordu..

Diyorum ki

Helikopterimiz onarılabilir şekilde mahsur kaldı fakat şehitler verdik ABD geldi helikopterimiz kurtardı ve sonra üssüne dönerken ABD bayrağı çizdi ve bunu yayınladı...

Böyle bir durumda milletçe ne tepki verirdik?

Amerikan bayrağı biraz zor çizerdi o yüzden düşünmeye gerek yok :) belki hava kuvvetleri roundelini becerirler.
Özel kuvvetlerin kafasına çuval geçirdiklerinde ne tepki verdik ?

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 29
« Yanıtla #791 : Bugün, 00:51:27 »
Bazi arkadaslarin niye zoruna gitti bu bayrak meselesi? Abd bize yapsa zorumuza gidermis?  Yahu amerika her turlu halti yadi on yillarca zorumuza gitmiyorda akinci bir bayrak cizince mi zorunuza gidiyor. Israil gecen seneki depremde yardim diye bir suru hirsizlik yapinca zorunuza gitmedide simdi mi zorunuza gidiyor. Bence biraz damadin ihasi gozuyle baktiniz. Iran bizim arkamizdan yuzyillarca her turlu kotulugu yapti. Ee neden zorunuza gitmedi. Yahu birakin bir bayrak cizdi diye irani ne savunuyorsunuz. Gecen bir arkadas arap devleti diye dalga geciyordu farslar icin..fatih altayli ve nevsin menguc soytarilarida hazmedemediginden... kanada kamerasi ve motoru olmasa bulamazdi diyorlar.

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #792 : Bugün, 04:13:51 »
İran, karabağ meselesinde açıkça ermenistanı desteklemiştir. Aylarca azerbaycan sınırında gerçek mermili tatbikatlar yapmıştır ve sınıra getirdikleri koca zırhlı tugayları daha iki ay önce tekrar ırak sınırına yolladılar. Ülkemize afgan göçünü teşvik ettiler. Suriyede milisleri üzerinden açıkça askerimize kurşun sıktılar. İran her alanda mücadele edilip ezilmesi gereken bir devlet. Komşu olduğumuz, acil ihtiyaçları olduğu için yardım istediler bizde etmek zorunda kaldık mevzu bu. Havaya uçmuş konsolosluk binasında general kaybeden ülke, türk bayrağına alınmaz merak etmeyin.

Çevrimdışı TCG Dumlupınar

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #793 : Bugün, 04:34:18 »
Akıncı'nın tüm görevi AA tarafından X'den canlı yayınlandı. Böylece iranlıların aklına başka birşey gelmesin istendi. Operasyon şeffaf yürütüldü.

Aşağıda paylaştığım Akıncının görevine ait yaklaşık 6 saat 35 dakikalık videonun,  1:59:04 saniyesinde Akıncı tarafından ısı kaynağının tespiti ve Reisi'nin helikopterinin bulunması açıkça görülüyor.

Eskiden bu tür işleri Amerika ve Avrupa yapardı. Hepimiz imrenerek seyrederdik. Dünya alkışlardı.

Oysa bugün bu ülkenin evlatları bu teknolojiyi geliştirdi. Bizleri gururlandırdılar.

Bu nedenle aşağıdaki videoyu, ülkesiyle gurur duyması gerekenirken devleti hakkında ileri geri atıp tutanlara, devletin çürümüş kurumları diyenlere atfediyorum...

Akıncı'nın görev videosu:

https://x.com/AACanli/status/1792322175820591130?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1792322175820591130%7Ctwgr%5E171fed0aca52ee6ca2d763591cd6595b658fc370%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.aa.com.tr%2Ftr%2Fgundem%2Firanda-dusen-helikopterin-yerini-belirleyen-akinci-ihanin-dakika-dakika-kesif-gorevi%2F3224809
Kendimi bildim bileli savunma sanayii yakından takip ederim. Akıncıyla yada herhangi bir milli sistemle gurur duymasak burada olmayız. Bütün devletlerin bağzı uygulamaları hatalı olabilir. Hata yapıncada eleştiride olur. Bağzı kurumlarda çürümüşlükte olabilir devlet tedbir alır düzeltir. Ama bir devlet için en büyük tehlike bütün eleştirel düşünenlerin senin gibiler tarafından demogoji ile sanki bu devleti bu vatanı daha az seviyormuşçasına yaftalanmaya çalışılmasıdır. Son kez söylüyorum akıncı ve yapabildikleriyle bende gurur duydum. Ama son andaki hilal hareketi yakışık almadı. Umulur ki goygoy yapmayı bırakırsın artık

Buradaki herkesin yapıcı eleştiriyle yıkıcı eleştiriyi ayırt edebilecek zekada olduğunu düşünmekle birlikte, bu yukarıda yazanları yazmış olan sizin eleştirilere neden bu kadar kapalı olup sinirlenerek savunmaya geçtiğinizi anlamakta zorlanıyorum. Hadi oda neysede Türk Bayrağından neden bu kadar rahatsız oldunuz onu düşünüyorum, biraz inat mı ettiniz acaba?
« Son Düzenleme: Bugün, 04:36:32 Gönderen: TCG Dumlupınar »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 75
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #794 : Bugün, 05:41:23 »
Arkadaşlar Biz Türklerin kanına eli değmemiş bir devlet veya ulus söyleyebilir misiniz?

Amerikasından tütün Çinine kadar herkezin kanımızda eli var

Dün İngiliz bizi bölüyor ve parçalıyordu bugün beraber Savaş uçağı geliştiriyoruz

Dün Ruslarla yapmadığımız savaş yok iken bugün Rus vatandaşları Ülkemizde tatil yapıyor.

Dün Amerika Özel Kuvvetlerimize Çuval geçirirken ve bunun için öfkelenirken bugün onların verdiği motor sayesinde Kaan'ımızla gurur duyuyoruz

Dün biz Azerbaycanı hiçe sayarak Ermenilerle iyi ilişkiler kurmak pahasına beraber dostluk maçları yapıp Azerbaycanlı Kardeşlerimizi küstürürken daha sonra Azerbaycanlı Kardeşlerimizle birlik olup karabağı alabiliyoruz

Sizce bir ülkeye yada vatandaşına karşı kin ve nefretin ölçüsü ne

Tabiki tartışmak güzel birşey fakat bazen bazı şeyleri çarpıtıyorsunuz gibime geliyor...

Türkiyenin Türk bayrağını çizecek başka hava aracı yok muydu?Başka İhası yok muydu?

Neden bir enkaz yada birinin yas tutacağı bir kazanın bir parçası haline gelip ,çok önemli bir iş yapıp bayrağımızı çizerek ve bunu dünya medyasına servis edip şov yapmanın manası ne?

Aynı şeyi bize diye soru soruyorum ?
Elinizi vicdanınıza koyup sinirlenirdik,üzülürdük,tepki gösterirdik diyemiyor sunuz? empati yapın dememe rağmen

İşi bayraktar hazımsızlığı mı var şekline soktunuz ya bravo...

Halbuki Türkiyenin elinde bu işi yapacak:

anka'da var
Cn235 var
As532 cougar csar  kabiliyeti
King search 500

Var oğlu var

Ne yani Akıncı olmasaydı biz o enkazı bulamaz mıydık sizce..

Peki biz O bayrağımızı neden 19 Mayısda Türk yıldızları yada solotürk veyahut hürjet ile yapmadık ve bunu insalarımıza izletip gururlandırmadık,heycanlandırmadık.... bunu hiç sordunuz mu ? Kendinize bir sorun bakalım...

Yoksa İran'ın canı cehenneme

İş nereye geliyor biliyor musunuz?

Madem İran bu kadar nefret edilcek bir ülke biz niye bizden yardım talep edildiğinde neden İHA gönderdik
O zaman öyle göndermeyin ne halt yiyiyorlarsa yesinler,başlarının çaresine baksınlar..

Hatta bu İran o kadar düşman ise neden Altın takası,Reza Zarrab yada halkbank gibi bizi zor duruma düşçek işlere girdik.....Bizi niye bu durumu soktular madem öyle.

Konunun özü şu bir başka ülkenin yas ilan etçeği şeyi şova dönüştürmenin yada şimşekleri üstümüze toplamanın gereği yoktu, Arkadaşlar bunu anlatmak istedi ama anlamadınız

Yoksa Bayrağımızlada gurur duyuyoruz aynı şekil Bayraktar TB2 TB3 Kızılelma, Akıncı ile de gurur duyuyoruz hatta bu son satırı söylememe bile gerek yok

« Son Düzenleme: Bugün, 06:01:03 Gönderen: Denizci16 »