Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 303108 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #1680 : 23 Şubat 2023, 10:11:15 »
Yaşamı durduramazsın yönünü değiştiremezsin gideceği yere gerekirse üstünden geçer yine gider. Fırtına yaşamdır mesela durduramazsın onu. Sırtını yaşama yaslarsan en azından kazanma ihtimalin olur ona aykırı olursan ağzınla kuş tutsan başaramazsın. Bunlar kazanamamanın öfkeleri hep. Biz yaşama aykırı gitmeyelim dedik inanmadılar. Ne oldu şimdi gümlediler
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2023, 10:12:07 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1681 : 23 Şubat 2023, 12:47:58 »
Evet haklısın ama konuyu da çok dağıtmadan şöyle bir husus var.
Bagger Vance felsefesi gibi araziye uyma meselesi değil, gücün yetiyorsa araziyi uydurma, yetmiyorsa araziye uyma ve gücünün neye yetip yetmeyeceğini çok iyi ölçüp biçip, ona göre, en iyi hareket tarzını belirleme meselesi. Gücünün yettiği yerde hakkını fazlasıyla zayi ettirmeme, yetmediği yerde debelenip daha dibe batmama meselesi. Tabi bu meselenin dalı budağı da çok fazla

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1682 : 25 Şubat 2023, 11:03:40 »
nihayet dediğime geliyorlar,  dayanıksız binaların güçlendirilmesine kafa yorulmaya başlanmış demek.
kocaman bir ülkeyi kısa sürede yıkıp depreme dayanıklı yeni bir ülke yapmak  ütopyadır çünkü.
haa,  bu fikir ne kadar uygulanabilirdir?
onu bilenler anlatsın;  ama   ütopyanın peşinden ayrılan birilerinin olduğunu görmek güzel.
benim üç önerimden birisi sismik izolatördü.  devlet belli kattan yüksek ve riskli yapılara  aylık 500 Lira taksitle izolatör  taktırsın.
doğru planlamayla 23 yılda  aştığınızdan çok daha  uzun bir mesafeyi iki yılda aşarsınız.

"karbon elyaf yöntemini İstanbulluların hizmetine sunacağız. Bunun için karbon elyafla güçlendirilecek binaların maliyeti için vatandaşa destek vereceğiz. Güçlendirme bedelini belediye olarak biz ödeyeceğiz, İstanbullular da bunu 3 yıla yayılan taksitlerle geri ödeyecekler. Böylelikle dayanıksız binaların en azından ayakta kalmasını ve ölüm riskinin azalmasını sağlayacağız" dedi. "

https://www.sondakika.com/haber/haber-imamoglu-nun-istanbul-a-uygulayacagiz-dedigi-15655953/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #1683 : 25 Şubat 2023, 11:53:28 »

"karbon elyaf yöntemini İstanbulluların hizmetine sunacağız. Bunun için karbon elyafla güçlendirilecek binaların maliyeti için vatandaşa destek vereceğiz. Güçlendirme bedelini belediye olarak biz ödeyeceğiz, İstanbullular da bunu 3 yıla yayılan taksitlerle geri ödeyecekler. Böylelikle dayanıksız binaların en azından ayakta kalmasını ve ölüm riskinin azalmasını sağlayacağız" dedi. "

https://www.sondakika.com/haber/haber-imamoglu-nun-istanbul-a-uygulayacagiz-dedigi-15655953/

Eski binalarda en azından kolonların dağılıp binanın bir anda çökmesini geciktirmesi açısından mantıklı. İnsanların dışarı kaçmalarına zaman kazandırır diye düşünüyorum.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 139
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1684 : 25 Şubat 2023, 11:55:39 »
Tekerlegi yeniden keşfetmeye gerek yok..

Dayanıklılık durumuna göre binalari sınıflandırır, ona göre kimilerini güçlendirir, kimilerini yikip ya yerinde ya da gerekiyorsa başka yerlerde yeniden yaparsınız...Bunun onundeki en büyük engel mülk sahipleriyle anlaşma..kanunla yeniden düzenlenip bir düzene sokulması lazim..bina curukse ya çıkacaksın ya çıkacaksın olması lazım

Beni korkutan yeni bölgelere yapılan yerleşim yerlerine insanlar gittikten sonra eski alanların yeşil alan olarak değil yeniden inşaat alanına dönmesi..ozellikle İstanbul'u kuzeyinde yeni yerleşim yerleri yapıp zemini sağlam olmayan yerleri yeşil alan yapma planları varmış, o eski yerler yeşil alan olmaz ise işler fena...30 milyon olur istanbul..
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2023, 11:58:50 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1685 : 25 Şubat 2023, 12:09:30 »
Folklorik cüretkarlık ne bize hayırları var ne kendilerine

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2023, 12:10:10 Gönderen: re »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #1686 : 25 Şubat 2023, 13:15:47 »
Beni korkutan yeni bölgelere yapılan yerleşim yerlerine insanlar gittikten sonra eski alanların yeşil alan olarak değil yeniden inşaat alanına dönmesi..ozellikle İstanbul'u kuzeyinde yeni yerleşim yerleri yapıp zemini sağlam olmayan yerleri yeşil alan yapma planları varmış, o eski yerler yeşil alan olmaz ise işler fena...30 milyon olur istanbul..

Sakarya'da da öyle diyorlardı; yıkılan binaların olduğu alanlar yeşil alan olacak! Neredeyse hepsinin yerinde yeni binalar yükseliyor.

Muhtemelen biz 20-30 sene sonra hayatta olursak aynı şeyleri konuşuyor olacağız.

Şu Z kuşağı bir an önce büyüyüp bazı şeyleri ele alsın artık.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1687 : 25 Şubat 2023, 13:39:04 »
Bakırköy Büyük Çekmece Şirinevler Yenibosna buralarda binalar yenileniyor ama aynı bina yıkılıp aynı ölçülerde yeniden yapılıyor. Yol yine daracık kaldırım yine aynı park sorunu aynı sıkışıklık cam cama yine aynı. Bu fırsatı medenileşmek içinde kullanabilsek keşke. Bazı semtler 70 ler de yapılmış bitmiş bu semtler silme yeniden yıkılıp illa yapılacak bu depremle de alakalı değil binalar çok demode araziler çok kıymetli illaki oraya yeni bina yapılır bir şekilde. Bu fırsatı kaçırırsak sonra bir asır bir daha düzeltemeyeceğiz ancak milyar dolar harcayıp istimlak ile o semtleri medenileştirebiliriz. Aslında bu köhne binalar bizim için bir fırsat medenileşmek için. Bakırköy'de mesela 4 m yollar kaldırımda babalar park yok yer yok sokak tek yönlü camlar bir birine bakıyor bu caddede aynı nizamda yenilenen bina görünce ben kahroluyorum. Yanı başındaki Zeytinburnunda bambaşka bir tablo var mesela. CHP yine CHP liliğini gösteriyor partime laf etmek istemiyorum ama yık şunları yap kocaman siteleri ferah ferah yaşasın millet

Şu sokakta bir bina yıkılıp yeniden yapılıyor anlatabildim mi ne anladık biz bu işten medeniyet anlamında. Bir şekilde maliyet etkin formüle edilmeli ada ada projelendirilmeli ama ortayada şehir içinde özellikle halk tipi sokakları olan etrafındna dolanılan siteler olmayan yerleşim çıkmalı havuzlu siteler değil

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2023, 13:44:40 Gönderen: re »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1688 : 25 Şubat 2023, 14:20:18 »
nihayet dediğime geliyorlar,  dayanıksız binaların güçlendirilmesine kafa yorulmaya başlanmış demek.
kocaman bir ülkeyi kısa sürede yıkıp depreme dayanıklı yeni bir ülke yapmak  ütopyadır çünkü.
onu bilenler anlatsın;  ama   ütopyanın peşinden ayrılan birilerinin olduğunu görmek güzel.
benim üç önerimden birisi sismik izolatördü.  devlet belli kattan yüksek ve riskli yapılara  aylık 500 Lira taksitle izolatör  taktırsın.
doğru planlamayla 23 yılda  aştığınızdan çok daha  uzun bir mesafeyi iki yılda aşarsınız.

Yıkıp yeniden yapmak daha masrafsız olur, inanın bana. Bunlar fantezi işler. O kadar karbon elyafını nereden bulacaksınız? Avcılar, Sultanbeyli vs vs gibi yerleri kurtarmaya değmez. Özellikle de Avcıları.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #1689 : 25 Şubat 2023, 14:24:25 »

Yıkıp yeniden yapmak daha masrafsız olur, inanın bana. Bunlar fantezi işler. O kadar karbon elyafını nereden bulacaksınız? Avcılar, Sultanbeyli vs vs gibi yerleri kurtarmaya değmez. Özellikle de Avcıları.

Bunlar kentsel dönüşüme kadar ayakta kalması için olabilir. Zaten yıkılacaklar ondan kaçış yok bu evlerde telefon hattı bile yok kablo duvarlardan filan geliyor leş bu binalar ama bir takvime göre dönüşecekleri öngörüldüğü için ya yarın deprem olursa diye bir geçiş çaresi olarak öneridir muhtemelen. Sap gibi üç beş yıl bekleyeceğine karbon fibere sar belki işe yarar öyle yani bence
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2023, 14:25:15 Gönderen: re »