Anket

Sizce Türkiye Suriye'ye yapılacak bir askeri müdahaleye katılmalı mı?

Katılmamalı. Bizi hiç iligilendirmez.
18 (18%)
Kesinlikle katılmalı. Çünkü müdahale sonrası Suriye'de söz sahibi olmamız için şart.
53 (53%)
Engel olmalı. Çünkü Suriye'den sonra sıra İran'a, ondan sonra da sıra bize gelecek.
24 (24%)
Başka bir düşüncem var. Aşağıda paylaşıyorum.
5 (5%)

Toplam Oy Verenler: 100

Gönderen Konu: Suriye Krizi  (Okunma sayısı 509095 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
Ynt: Suriye Krizi
« Yanıtla #2600 : 01 Mart 2020, 17:48:40 »
s-300 vurdugumuz söyleniyor sosyal medyada ne kadar dogrudur bilmem ama eger dogruysa rusların prestiji yerlerde pantsirin tanınıtım videosunda yorumları kapatmışlar yanarım yanarım s-400 yüzünden f-35 lerden olduk ona yanarım ruscu avrasyacı yavşakların sesi solugu cıkmaz oldu nedendir acaba ?!!!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2601 : 01 Mart 2020, 18:01:07 »
F-16 ve Amraam ikilisi ile ortalığın tozunu atıyoruz. Ya elimizde F-35 olsaydı ? F-35 tam bir game changer. Suriyede Rus mus kalmaz. Yazık oldu güzelim alete. O S-400 Antiradyasyon füzesine bakar. Olmadı Som ile satüre saldırıya bakar. Çok dedikte dinletemedik.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2602 : 01 Mart 2020, 18:13:51 »
s-300 vurdugumuz söyleniyor sosyal medyada ne kadar dogrudur bilmem ama eger dogruysa rusların prestiji yerlerde pantsirin tanınıtım videosunda yorumları kapatmışlar yanarım yanarım s-400 yüzünden f-35 lerden olduk ona yanarım ruscu avrasyacı yavşakların sesi solugu cıkmaz oldu nedendir acaba ?!!!

SOM boşuna yapılmadı. Hama 'da S300 sisteminin vurulduğu söylentisi doğru ise bu SOM açısından ciddi bir reklam. Zira daha önce Avrupa yapımı Scalb füzeleri Rus yapımı hava savunma sistemleri ile etkisiz hale getirilmişti!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2603 : 01 Mart 2020, 18:18:09 »

SOM boşuna yapılmadı. Hama 'da S300 sisteminin vurulduğu söylentisi doğru ise bu SOM açısından ciddi bir reklam. Zira daha önce Avrupa yapımı Scalb füzeleri Rus yapımı hava savunma sistemleri ile etkisiz hale getirilmişti!
Som kullandığımız da belli değil. Bence vurulmamiştır S-300'ler ben inanmıyorum. Bir kaç füze ile olacak iş değil. Ama olası satüre saldırıda şansı yok.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2604 : 01 Mart 2020, 18:25:02 »
Alıntı
Alper Aytekin
@alpaytkn_ss
·
3d
E-7T HEİK (AEW&C) uçaklarımız Suriye Rejimine ait 2 adet Su-24 kalktığında  "Link-16" veri aktarımı sayesinde çok kısa bir sürede hava muharebe devriye görevi (CAP) icra eden F-16'larımıza haber vererek bölgeye yönlendirdi. F-16'larımız düşman tarafından tespit edilmemesi için +

Alper Aytekin
@alpaytkn_ss
·
4d
Radarını kasıtlı olarak kapattı, o esnada E-7T HEİK (AEW&C) uçağımız tarafından kendisine aktarılan radar verisi sureti ile AIM-120C7 AMRAAM aktif radar seeker başlıklı görüş ötesi menzilli hava hava füzesi (BVRAAM) ateşlemesi ile birlikte Su-24'leri başarılı bir şekilde vurdu.

https://twitter.com/alpaytkn_ss/status/1234135972377432064
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2605 : 01 Mart 2020, 18:53:17 »
Bir Su-24 uçağının daha düşürüldüğü söyleniyor.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2606 : 01 Mart 2020, 18:59:09 »
Rusya ve İran' la sıcak çatışmaya girmeyecek şekilde harekat planlanmalı, hedeflerine ulaşıldıktan sonra da durulması gereken yerde durulmalıdır. Meselenin buralara gelmesini istemezdik ama bundan sonra yapılacak en akıllı iş budur.

Aksi halde ne olacağını da yazayım;

Bi' kere ''batılı müttefiklerimiz'' diyerek hiç kimse kendini kandırmasın; TÜRK' ÜN TÜRK' TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR. O nedenle seçkin birliklerimizi yormayacağız, yıpratmayacağız, gerektiği yerde gerektiği kadar kullanacağız, kuvvet israfını önleyeceğiz ve harcanan mühimmatları biran evvel yerine koymaya çalışacağız. Mühimmat stokları, silah stokları, yarım kalan projeler, aciliyeti olan projeler biran evvel tamamlanmalıdır. Yok yandaştı, yok arkadaştı... bunları geçeceksiniz.

Diğer husus: 

Sağdan soldan destek haberleri geliyor; İngiltere bir şeyler diyor, Amerikalı destek mesajları gönderiyor, İsrail bayram ediyor falan...  bunlara güvenmeyeceksiniz. Hadi oğlum, korkma arkanda ben varım, kim tutar seni! derler; İran ve Rusya' yla kapıştırılar; bir yere kadar da desteklerler, sonuç itibariyle üç devlette pert olur. Sonra gelir memleketi işgal ederler. Daha üç sene önce işgal edeceklerdi zaten... FETÖ darbesi başarıya ulaşsaydı, Kıbrıs' da konuşlandırılmış 10 Bin İngiliz Komandosu; vatandaşlarımızı koruyacağız-tahliye deceğiz bahanesiyle memleketin bir bölümünü işgale edecekti. Bunlar açıklanan, ortaya çıkarılmış gerçekler... İngiliz bunu yapar da Amerika' lı durur mu! Bir diğer düşman Yunanistan... Sosyal Medyada gördüm; F-16' lar 12' li kol uçuşuyla formasyon uçuşu gerçekleştirmiş. Türk tarafında bu uçuşlar şok etkisi yarattı yazıyor : https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1234074858314752000

Etrafımızın it-köpek kaynıyor... bu gerçekleri bilerek hareket edelim ve kuvvetleri gereksiz yere yıpratmayalım.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2020, 19:01:51 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı göktürk77

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2607 : 01 Mart 2020, 19:05:30 »
yani demek oluyorki düşürülen uçak sayısı 3 oluyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
« Yanıtla #2608 : 01 Mart 2020, 19:09:06 »
Şu haberler ne kadar bilinçsiz. İki de bir Su-24 için avcı uçağı diyorlar. Bizim uçakları önlemek için havalanmışlarmış.
Ne alaka!

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2609 : 01 Mart 2020, 19:23:14 »
Rusya ve İran' la sıcak çatışmaya girmeyecek şekilde harekat planlanmalı, hedeflerine ulaşıldıktan sonra da durulması gereken yerde durulmalıdır. Meselenin buralara gelmesini istemezdik ama bundan sonra yapılacak en akıllı iş budur.

Aksi halde ne olacağını da yazayım;

Bi' kere ''batılı müttefiklerimiz'' diyerek hiç kimse kendini kandırmasın; TÜRK' ÜN TÜRK' TEN BAŞKA DOSTU YOKTUR. O nedenle seçkin birliklerimizi yormayacağız, yıpratmayacağız, gerektiği yerde gerektiği kadar kullanacağız, kuvvet israfını önleyeceğiz ve harcanan mühimmatları biran evvel yerine koymaya çalışacağız. Mühimmat stokları, silah stokları, yarım kalan projeler, aciliyeti olan projeler biran evvel tamamlanmalıdır. Yok yandaştı, yok arkadaştı... bunları geçeceksiniz.

Diğer husus: 

Sağdan soldan destek haberleri geliyor; İngiltere bir şeyler diyor, Amerikalı destek mesajları gönderiyor, İsrail bayram ediyor falan...  bunlara güvenmeyeceksiniz. Hadi oğlum, korkma arkanda ben varım, kim tutar seni! derler; İran ve Rusya' yla kapıştırılar; bir yere kadar da desteklerler, sonuç itibariyle üç devlette pert olur. Sonra gelir memleketi işgal ederler. Daha üç sene önce işgal edeceklerdi zaten... FETÖ darbesi başarıya ulaşsaydı, Kıbrıs' da konuşlandırılmış 10 Bin İngiliz Komandosu; vatandaşlarımızı koruyacağız-tahliye deceğiz bahanesiyle memleketin bir bölümünü işgale edecekti. Bunlar açıklanan, ortaya çıkarılmış gerçekler... İngiliz bunu yapar da Amerika' lı durur mu! Bir diğer düşman Yunanistan... Sosyal Medyada gördüm; F-16' lar 12' li kol uçuşuyla formasyon uçuşu gerçekleştirmiş. Türk tarafında bu uçuşlar şok etkisi yarattı yazıyor : https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1234074858314752000

Etrafımızın it-köpek kaynıyor... bu gerçekleri bilerek hareket edelim ve kuvvetleri gereksiz yere yıpratmayalım.

Yapsınlar hocam Türk tarafının şoka ve sinir şokuna uğradığını nereden öğrenmişler? Büyük ihtimal radarlarımızda görüldü ve kısa süreli bir şaşkınlık yaşanmış olabilir buda normal abartılıyor Yunanlılar tarafından. Biraz uzun uçsalardı bizim F-16'larda selamlamaya gelirdi Yunanlıları. Bu uçuş anca  bizim sınırı açmamız nedeniyle akıllarınca bizi tahrik etmeye çalışmak içindir başka birsey değil.