Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1429731 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5610 : 06 Ekim 2023, 15:24:17 »
Sosyal medyada Murat Karayılanın öldürüldüğü iddiası dolaşıyor. İnşallah doğrudur.

Karayılan ve Avanesi ABD koruması altında. Eğer temas sağlandı ise gemileri gerçekten yakmışız. Basın açıklamasında "Türk İHA sı 500 metre yaklaştı" sözüne yabancı uzmanlardan da yorumlar geldi. ANKA ile Bayraktar TB2 nin hem irtifa hem de menzil olarak bu kadar mesafeye inmesi mantıklı bulunmuyor.

Ben kuyruğu dik tutmak olarak hadiseyi okuyorum. "Siz ne kadar elektronik bastırma yapsanız da ben sizin İHA nızı tesbit edip vurabiliyorum" demek isteniyor.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5611 : 06 Ekim 2023, 22:11:27 »
Zannetmem Murat Karayılan gibi isimler hava saldırılarından etkilenmiyecek yerde tutuluyordur.

Tıpkı Öcalan gibi yeri bulunup özel kuvvetlerce alınmadıkça bu iş söylenti olarak kalır.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5612 : 28 Ekim 2023, 12:04:20 »
THS haber ajansı
@temmuzhaber

💥MİT, Suriye'deki operasyonuyla terör örgütü PKK/YPG'nin sözde Derik tugay sorumlusu "Şibli Derik" kod adlı Muhammed Azo'yu etkisiz hale getirdi.

https://twitter.com/temmuzhaber/status/1718185836695499030

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 461
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5613 : 28 Ekim 2023, 12:43:31 »
Ateşi bol olsun

Çevrimiçi sahin1

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5614 : 28 Ekim 2023, 12:45:41 »
İla cehenneme zümera...

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5615 : 23 Aralık 2023, 23:59:17 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #5616 : 24 Aralık 2023, 00:26:33 »
Amerika pkk terör örgütü ile Suriye de işbirliği yaptığından beri terör örgütünün Türkiye ye karşı terör saldırılarını engelliyor pkk terör örgütünü bir anlamda zapt ediyordu. Anlaşılıyor ki bu uygulamadan vazgeçilmiş pkk serbest bırakılmış artık. Ben yıllardır süren terör konusundaki rahatlamanın Amerika kaynaklı olduğunu hep söylüyorum ama inanmayanlar bunun terör ile başarılı mücadeleden olduğunu iddia ediyorlar.

Amerika'nın bu politika değişikliği bir kaç sebepten olabilir;
  • Türkiye'nin Gazze politikasından dolayı olabilir
  • Türkiye'nin Suriye'deki operasyonlarında Amerika'nın kırmızı çizgilerinin aşılması olabilir. Bu geçenlerde ABD üssünden çıkan bir araçtaki pkk lıların vurulması olayı mesela olabilir.
  • Türkiye ile ABD arasındaki genel anlaşmazlıkların büyümesi olabilir

« Son Düzenleme: 24 Aralık 2023, 00:32:14 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5617 : 24 Aralık 2023, 03:38:04 »
Amerika pkk terör örgütü ile Suriye de işbirliği yaptığından beri terör örgütünün Türkiye ye karşı terör saldırılarını engelliyor pkk terör örgütünü bir anlamda zapt ediyordu. Anlaşılıyor ki bu uygulamadan vazgeçilmiş pkk serbest bırakılmış artık. Ben yıllardır süren terör konusundaki rahatlamanın Amerika kaynaklı olduğunu hep söylüyorum ama inanmayanlar bunun terör ile başarılı mücadeleden olduğunu iddia ediyorlar.

Amerika'nın bu politika değişikliği bir kaç sebepten olabilir;
  • Türkiye'nin Gazze politikasından dolayı olabilir
  • Türkiye'nin Suriye'deki operasyonlarında Amerika'nın kırmızı çizgilerinin aşılması olabilir. Bu geçenlerde ABD üssünden çıkan bir araçtaki pkk lıların vurulması olayı mesela olabilir.
  • Türkiye ile ABD arasındaki genel anlaşmazlıkların büyümesi olabilir

Amerika PKK'yı zaptediyor yani öyle? PKK'nın yıllarca Türkiye'ye saldırmasını engelliyor öyle mi?

DAHA SAÇMA SAPAN BİR ANALİZ OKUMADIM.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #5618 : 24 Aralık 2023, 04:12:38 »
Sana saçma sapan gelmesinin sebebi gerçekten dediğim şeyin saçma sapan olması olabilir tabiki ama senin kafanın basmaması da olabilir afedersin.
Anlatayım kafan şişmezse eğer
Amerika Suriye'de pkk lılarla bir dolaplar çeviriyor dimi. Burada pkk terör örgütü ile mücadele eden bir müttefiki ülke var ve güçlüde bir ülke bir şeyler yapmak için terör gibi bir mazeretlide var. Suriye'deki Amerika planları için ciddi bir sıkıntı potansiyeli var onu sakinleştirmek için pkk terör örgütü ne ikimiz içinde değerli projemiz devam ederken Türkiye ile beni karşı karşıya getirme diyor. Amerika da Türkiye ile mesele yaşamadan kafasındaki bu Suriye projesi neyse onu sürdürmek istiyor. pkk terör örgütüne  uslu dur talimatı veriyor başka bir ihtimal olabilir mi.

Amarika pkk terör örgütünü Türkiye ye karşı silah kullanmamaya ikna ederken niyeti iyi değil tabi ki ben Amerika bize çalışıyor demiyorum kendine dert olmasın diye bunu yapıyor. Türkiye ile bu konuda karşı karşıya gelmek Amarikayı bile aşar çünkü. Terör örgütü oradan alabildiğine bize saldıracak orayı tepelerine geçiririz Amarika bunu biliyor.
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2023, 04:32:47 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 188
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5619 : 24 Aralık 2023, 04:49:25 »
Sana saçma sapan gelmesinin sebebi gerçekten dediğim şeyin saçma sapan olması olabilir tabiki ama senin kafanın basmaması da olabilir afedersin.
Anlatayım kafan şişmezse eğer
Amerika Suriye'de pkk lılarla bir dolaplar çeviriyor dimi. Burada pkk terör örgütü ile mücadele eden bir müttefiki ülke var ve güçlüde bir ülke bir şeyler yapmak için terör gibi bir mazeretlide var. Suriye'deki Amerika planları için ciddi bir sıkıntı potansiyeli var onu sakinleştirmek için pkk terör örgütü ne ikimiz içinde değerli projemiz devam ederken Türkiye ile beni karşı karşıya getirme diyor. Amerika da Türkiye ile mesele yaşamadan kafasındaki bu Suriye projesi neyse onu sürdürmek istiyor. pkk terör örgütüne  uslu dur talimatı veriyor başka bir ihtimal olabilir mi.

Amarika pkk terör örgütünü Türkiye ye karşı silah kullanmamaya ikna ederken niyeti iyi değil tabi ki ben Amerika bize çalışıyor demiyorum kendine dert olmasın diye bunu yapıyor. Türkiye ile bu konuda karşı karşıya gelmek Amarikayı bile aşar çünkü. Terör örgütü oradan alabildiğine bize saldıracak orayı tepelerine geçiririz Amarika bunu biliyor.

Kafası basan birisi bu kadar saçma analizler yapmaz. Olay Suriye'de bile değil Kuzey Irak'ta. Yıllardır bölgede operasyon devam ediyor. Şehitler veriyoruz. Son 2 gündür yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin çok düşük olmasından dolayı teröristlerin sızma durumu.

Türkiye sınırlarının içinde çoğu terörist etkisiz hale getirildi zaten. Lakin dışarıda hala çok sayıda terörist var.

Emin ol Amerika asla PKK'yı dizginlemez. Bu saldırıda da ABD'nin değil İsrail'in parmağı söz konusu. 2010'da Mavi Marmara olayı yaşandığı gün İskenderun'da askerimize saldırı yapılmıştı. Orada da şehitlerimiz oldu. Şimdi bu olayın analizini yap.