Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1426284 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı The Qonqueror

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5570 : 22 Nisan 2023, 01:46:32 »
HDP denilen parti PKK terör örgütünün siyasi koludur.

Bu daha doğru tartışılabilir bir ifade oldu,ama öbür dediğiniz pek doğru değil, gene başa sararsak ülkede 5-6 milyon pkk sempatizanı var demek çok cüretkar iddia.
 Hatta tam tersi belirtiler de var, HDP giderek Türkiyelileşen bir parti, yani bundan ne anlamali ? bu  parti giderek sadece bir bölgenin dar bir kesim kürtlerinden oy almaktan hızlıca çıkıp tüm türkiyenin sorunlarına el atan çözüm üreten dolayısıyla tabanını kürtlerin dışına da taşırmaya başlayan bir parti haline gelmekte. Bunun sonucu olarak oylarını %10-12 bandından yukarı %15-20 lere taşırlarsa ciddi iktidar ortağı haline gelir işte o zaman asıl curcuna başlar.

Batı demokrasilerinde parti kapatmanın tek şartı silahlı mücadeleye karışmış olmaktır. Bunun haricinde siz legal olarak bölücülüğü bile savunabilirsiniz. Örnek İngiltere, İspanya, vs. Ama silaha başvuranlarla bir ilişkiniz varsa, var olamazsınız. Dolayısıyla Türkiye'de HDP diye bir parti olamaz ve olmamalıdır. Bununla birlikte elbet onlara oy veren milyonlarca insan var ve bunlar için haklarını savunacak legal bir parti mutlaka olmalıdır ancak bu HDP formatında olamaz. Adamların il/ilçe binaları hala askere alma şubesi gibi çalışıyor, belediye paraları Kandil'e gidiyor, vs. Bu yaptıklarının %10'u bile 10 defa kapatmaya yeter, ama bizim kanun işleyişi bunu sağlayamıyor.

Bununla birlikte bunu bahane edip HDP legal bir partidir deyip, bugün onlarla iş tutanların, ittifak yapanların elleri şehitlerimizin kanına bulaşmıştır, onlara oy verenlerin de aynı şekilde. Kimse bunu inkar edemez ve herkes kendi vicdanıyla baş başadır. PKK'lılarla, Duran Kalkan'la aynı amaca yönelik hareket etmeyi midesi kaldırıyorsa devam edebilir, ama askerimizin, polisimizin eli iki cihanda onların yakasını bırakmayacaktır.

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5571 : 22 Nisan 2023, 04:04:08 »
HDP denilen parti PKK terör örgütünün siyasi koludur.

Bu daha doğru tartışılabilir bir ifade oldu,ama öbür dediğiniz pek doğru değil, gene başa sararsak ülkede 5-6 milyon pkk sempatizanı var demek çok cüretkar iddia.
 Hatta tam tersi belirtiler de var, HDP giderek Türkiyelileşen bir parti, yani bundan ne anlamali ? bu  parti giderek sadece bir bölgenin dar bir kesim kürtlerinden oy almaktan hızlıca çıkıp tüm türkiyenin sorunlarına el atan çözüm üreten dolayısıyla tabanını kürtlerin dışına da taşırmaya başlayan bir parti haline gelmekte. Bunun sonucu olarak oylarını %10-12 bandından yukarı %15-20 lere taşırlarsa ciddi iktidar ortağı haline gelir işte o zaman asıl curcuna başlar.

Yazdıklarımda tartışılacak bir ifade yok. Adını andığınız parti PKK terör örgütünün siyasi koludur. Ve Türkiye'de aynen dediğiniz oranlarda terör örgütü sempatizanı var.

Türkiye'nin hangi temel sorununa çözüm üretmişler? Çok fazla örnek yazmaya gerek yok, bu partinin başkanı olacak terörist şahıs hendek olaylarında  askere ve polise kurşun sıkanları desteklemedi mi? Çok fazla bunun gibi örnek yazılır ama gerek yok. İlgili partinin yetkilileri daha geçen hafta en büyük hedeflerinin Apo denen şahsı 'tecrit 'den kurtarmak olduğunu söylediler. 

Adamlar yeşilimsi sol diye bir parti kuruyorlar ve tanıtım filminde demirci kawa denen ne olduğunu belli olmayan hikayeyi işlemekten de geri durmuyorlar. Siz ve sizin gibiler de hülya aleminde yaşamaya devam ediyorsunuz maalesef

Çevrimiçi Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5572 : 22 Nisan 2023, 10:53:41 »
Maalesef neyin ne olduğunu oldukça iyi bilen insanlara da tesir etmeye başlamışlar.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5573 : 22 Nisan 2023, 14:01:53 »
<a href="http://youtu.be/JCMhuExd8OE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/JCMhuExd8OE</a>

İşte cehalet ve cahil cüreti burada diyorum ama verdiği konser, tarikat misaline baktığımda aslında bunun çok iyi hazırlanmış, kasıtlı bir propaganda  videosu olduğunu anlıyorum. Avrupa Yerel Yönetimlere Özerklik Şartı çok iyi bir şey olsaydı Türkiye ile beraber 34 ülke çekince koyar mıydı bu anlaşmaya? Çekince, ben bu anlaşmayı, şu, şu , şu maddeleri hariç kabul ediyorum demek arkadaşlar. Bizim meclisimiz de anlaşmayı bölücü veya bölücülüğü güçlendirecek maddeleri hariç kabul etmiştir. Bölücü maddeleri kabul etmemiştir.

Ben, bölücülük konusunda, gelecekteki en yakın fiili tehlikeye bakarım. Geçmiş, geleceğimi tehdit hakkı bahşetmez, Ahmet'in beni dövmüş olması, Hasan'a da gel beni döv izni vereceğimi göstermez. 

Fransa, İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya bütün büyük Avrupa ülkeleri çekince koymuş.

Bosna Hersek, Arnavutluk, Makedonya, İzlanda, Lüksemburg, Finlandiya,, Slovakya, Çekya gibi ya zaten fiilen bölünmüş olan, yada hiçbir bölünme tehlikesi olmayan ülkeler ise çekincesiz kabul etmiş.

Örnek Bosna Hersek, Sırp, Hırvat ve Boşnaklardan oluşuyor. Sırplara azami haklar, eş başkanlık, yerel yönetimde azami haklar verilmesine rağmen, Sırplar bitleri kanlandıkça ayrılık naraları atıyor, iç savaş tehdidi savuruyor. Onları durduran ise hepimizi birlikte ateşe atacaksın diyen Sırbistan oluyor. 

Yazacak çok şey var, ama bayramlık ağzımızın tadını bozmayalım şimdi. 
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2023, 16:02:52 Gönderen: mehmet05 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
Hayat işte…
« Yanıtla #5574 : 05 Mayıs 2023, 12:54:07 »
Alıntı
Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlediği operasyonda PKK'nın ' lojistik sorumlusu' Firaz Zilan kod adlı Neçirvan Seven'i etkisiz hale getirdiği bildirildi.

MİT, terör örgütü PKK/KCK'nın sözde eğitim sorumlusu Ahmet Gümüş'ü, Irak'ın kuzeyindeki Gara'da düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.
https://twitter.com/hermes_z/status/1654387225432293377?cxt=HHwWgoCwzdGayPUtAAAA

YPG/PKK'nın Deirezzor asayiş sorumlusu 'Hamlin Kurdiyye'Melike Nasir', Deirezzor Haseke arasında  araçlarının devrilmesi sonucu öldüler.

PKK Terör örgütü , Irak da TSK nın operasyonlari sonucu etkisiz hale getirilen 4 PKK lının  kimliğini açıkladı.

https://twitter.com/Asbghostyeni6/status/1654056844329988097?cxt=HHwWgsC9yfb7sfQtAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5575 : 06 Mayıs 2023, 12:14:15 »
Alıntı
TSK, Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde bulunan 3 noktaya 6 hava harekatı düzenledi.

Vurulan yerler: Zengil dağı, Besmite dağı, Girya dağı. PKK'lı teröristlerin kazdığı tüneller vardı burada.

https://twitter.com/tskmap

MİT'e ait SİHA'lar, Suriye'nin Tel Hamis bölgesinde (~36 km derinlik) YPG/PKK'lı teröristlere ait bir aracı vurdu.  Operasyon sonucunda 4 terörist öldürüldü.

https://twitter.com/uzayliyizbiz/status/1654431897945088001?cxt=HHwWgoC94fXC3PUtAAAA
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2023, 12:18:17 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
Son 8 günde 39 terörist.
« Yanıtla #5576 : 06 Mayıs 2023, 13:01:01 »
Alıntı
MİT'ten PKK'ya Gara'da darbe. Operasyonlar hız kesmiyor.

Son 8 günde 39 terörist etkisiz hale getirildi.

MİT, firari PKK/YPG'li terörist Rasim Akyol'u yurt dışında yakalayarak Türkiye'ye getirdi.

Pençe-Kilit bölgesinde teröristlerin kullandığı mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

https://twitter.com/hermes_z/status/1654726694492676096?cxt=HHwWgIC9mavK4vYtAAAA

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
PKK İle Mücadele
« Yanıtla #5577 : 07 Mayıs 2023, 12:31:02 »
Alıntı
MİT, kırmızı bültenle aranan PKK/KCK'nın "sözde cephe sorumlusu" Eyvaz Beyaz'ı, Irak'ın Dohuk/Gara bölgesinde düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirdi.

https://twitter.com/hermes_z/status/1655129815425359874?cxt=HHwWhICxmYjzmfgtAAAA

Çevrimiçi Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5578 : 08 Mayıs 2023, 16:59:02 »
Gara yapısı oldukça dik ve iç içe geçmiş yüksek dağlık bir bölge içinde pek çok magara var ve keşfi zor. Büyük başlar bu yüzden  burada.
Bizimkiler gene iyi iş çıkarmış ellerine sağlık.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5579 : 08 Mayıs 2023, 18:22:29 »
2015 ve 2016 yıllarında PKK Terör örgütü tarafından kaçırılarak yaklaşık 6 yıldır Kuzey Irak'ın değişik bölgelerinde gezdirilerek en son Gare Bölgesi'nde tutsak 13 asker-polis-sivili kurtarmak için operasyon yapılmış 13 şehit vermiştik...Hiç kurtulan olmadı bu nasıl başarısız oldu bir bilgi var mı bu operasyon hakkında...

ABD de olsa seri filmi çekilirdi , biz bilgi bile alamıyoruz...