Gönderen Konu: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi  (Okunma sayısı 253245 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
Ynt: Rusya-Ukrayna Kırım Krizi
« Yanıtla #2810 : Bugün, 22:07:59 »
Herşeyin çözümü var son iki videoda buna deyinmek isterim

40 mm ihasavar ve ika bunları kombine et birde 4 yüzlü aesa radar ekle bir araçta bulunsun hepsi bakın bakalım drone'lar kolayca nüfus edebiliyor mu hep beraber görürüz ..

Yap bu ikalardan gönder tankların yanına
Birde korkut olsun.

Ondan sonra bidaha görüşelim

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 74
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2811 : Bugün, 22:09:14 »
Savaşlar çok zorlaştı tankların değil belki de savaşların devri kapanacak yada şekli değişecek. Ben bundan sonra güçlü ülkelerin güçsüz ülkeleri ya tamamen işgal etmesi gerekeceğini yada hiç savaşmayacaklarını düşünüyorum. Tankın modası geçti geminin geçti uçağın geçti neyle savaşılacak o zaman. İşin doğrusu savaşın modası geçiyor galiba. Alınacak ders artık eskisi gibi savaşlar yapılamaz ya direk soluksuz şekilde ilerleyerek tek gaye başkenti alacaksın ya hiç savaşmayacaksın

Aynen işgal yok ise insan araç ve mali kayıp olarak savaş sana geri dönüyor birde toplum savaşa sırt çeviriyor.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 48
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2812 : Bugün, 22:17:03 »
İnsanlık doğuştan önce 300 milyon sperm yumurtaya ulaşmak için savaşır, uzun ve kanlı yolculuğa çıkar. Sadece 1 tanesi yumurtaya ulaşır ve savaşı kazanır, işe o kazananlar dünyadaki yaklaşık 8 milyar insandır.

Amacım okulda okuduğumuz biyoloji dersi vermek değil, insanoğlu var olduğu sürece savaşlar devam eder. Barış antlaşması imzalanmasa da sonunda masaya otururlar ve antlaşma imzalanarak savaşa son verilir.
Zaman geçtikçe ve sanayi geliştikçe  savaşın şiddeti artar.

Ukrayna savaşı 2.Dünya Savaşından sonra en kanlı savaştır. Batı ile doğu arasında geçen devlerin savaşı diyebiliriz. Batı olmadan Ukrayna en fazla 1 ay dayanır. Askerlerin ayakkabısından tutun, yemesi içmesi, tuvalet kağıdına kadar batı karşılıyor, silahlarından bahsetmeye gerek yok. Ukrayna emekli maaşlarını bile veremeyecek kadar zayıflamıştır.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 48
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2813 : Bugün, 22:47:25 »
Yeni Rus Savunma Bakanı Andrey Belousov, eskiden Başkadan Birinci Yardımcısıydı.
Şoygu Güvenlik Konseyi Sekreteri olarak atandı.

Andrey Belousov, Rusya'nın savaş ekonomisine geçerek üretim zincirini oluşturan, yeniden askeri tedarik sistemini oluşturmasını sağlayan ana mimarlardan birisidir. Mayıs 2023'de Putinle konuşurken dron ve İHA üretiminin tamamen yerli ve milli olmasını gerektiğini açıklamıştı, bu sorunu tamamen olmasa da 90% çözdüler. Savunma Bakanı olarak sanayi ve ekonomi uzmanı geldi diyebiliriz.

Türkçeyi iyi seviyede konuşan Kremlin Sözcüsü ve Putinin sağ kolu Peskov atamayı şöyle açıkladı: "Bugün savaş alanında yeniliğe daha açık olan kazanıyor, dolayısıyla Savunma Bakanlığı'nın başında bir sivilin bulunması daha iyi olur."

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 460
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2814 : Bugün, 22:51:07 »
İnsanlık doğuştan önce 300 milyon sperm yumurtaya ulaşmak için savaşır, uzun ve kanlı yolculuğa çıkar. Sadece 1 tanesi yumurtaya ulaşır ve savaşı kazanır, işe o kazananlar dünyadaki yaklaşık 8 milyar insandır.

Amacım okulda okuduğumuz biyoloji dersi vermek değil, insanoğlu var olduğu sürece savaşlar devam eder. Barış antlaşması imzalanmasa da sonunda masaya otururlar ve antlaşma imzalanarak savaşa son verilir.
Zaman geçtikçe ve sanayi geliştikçe  savaşın şiddeti artar.

Ukrayna savaşı 2.Dünya Savaşından sonra en kanlı savaştır. Batı ile doğu arasında geçen devlerin savaşı diyebiliriz. Batı olmadan Ukrayna en fazla 1 ay dayanır. Askerlerin ayakkabısından tutun, yemesi içmesi, tuvalet kağıdına kadar batı karşılıyor, silahlarından bahsetmeye gerek yok. Ukrayna emekli maaşlarını bile veremeyecek kadar zayıflamıştır.

Eeeee ne yapsınlar ülkelerini Faşist Putin'e mi bıraksınlar... Ölene kadar savaşacaklardır ... En azından ben olsam ülkem için aynısını yapardım .

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2815 : Bugün, 23:02:49 »
Ruslar sonunda dronelara karşı jammer kullanmayı akıl etmiş.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 48
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2816 : Bugün, 23:07:58 »
Serkan, defalarca dile getirdim Putini savunan yok, Ukrayna savaşı başından hataydı demiştim ve tekrarlıyorum, başka  tekrarlamam. İstanbuldaki olmamış barış antlaşmasına kadar hata olarak gördüm. Yahudi ile İngiliz(Zelenkiy ve Johnson) konsoryumu Putinin hatasının üzerine hata yaptılar.

Ukrayna'da savaşın başından itibaren 2 senede ne yazık ki yaklaşık 10500 sivil öldü, her iki tarafın da suçu var bunda. Putini 100 kere faşist dedin, tamam dediğine saygılıyız. İsrail Filistini 8 aydır bombalıyor, yaklaşık 35000 sivil öldü. İsrail'i silahla besleyen ABD, Yahudi Savaunma Bakanı'nın dediklerine göre Hezbollah ile savaşacak kadar havadan atılan bomba stokları yokmuş, ABD yardımı olmadan bomba kıtlığı öekeceklermiş ve savaş çıkması durumunda zor duruma düşeceklermiş. Son 1 haftadır yine bombalamaya başladılar, ABD havadan bomba tedariki yapmayacağını açıkladı, şu ana kadar yaptı.

Bir defa çıkıp Biden faşist, Netanyahu faşist demedin. Onlar da işgalci sonuçta, Biden faşist değilse o zaman Putin melektir, Putin faşist ise Biden ile Netanyahu 3 katı faşisttir.

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 48
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2817 : Bugün, 23:08:50 »
Ruslar sonunda dronelara karşı jammer kullanmayı akıl etmiş.

Günaydın, son 6 aydır yoğun olarak kullanılıyor.