Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 303375 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #2320 : 29 Ocak 2024, 03:23:43 »
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2024, 03:47:41 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2321 : 29 Ocak 2024, 05:03:40 »
Ürün güzel de, firma sahibi artık illallah diyor. "Ben kaçtı kaçar" dedi resmen!

İşin kötüsü, bu tarz askeri standartlardaki mikro kameralar, özellikle Ukrayna savaşından sonra, çok stratejik bir malzeme haline geldiler.

Yurt dışına kaçırtırsak bu adamları, kaportayı sittin sene toparlayamayız! Zaten ilgili firmaların beceriksizlikleri yüzünden kamikaze İHA'larda geç kaldık. Kameracılar da giderse fark hiç kapanmaz. Kaan geliştirceez derken, SİHA'dan gol yeriz, el aleme rezil kepaze oluruz alimallah.

SSB'na sesleniyorum buradan: UYUMAYIN!
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2024, 05:11:07 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2322 : 29 Ocak 2024, 05:37:31 »
Videonun bir yerinde müşteriye kamera satarken finansal sıkışmışlığı aşmak için haklarını bile yerli firmaya önermişler ama o bile kabul edilmemiş. Ülke için ne kadar sinir bozucu bir şey birileri bir şey yapmış üretemiyorlar sebep ne para yok.

Türkiye bu tür oluşumların finansal sorununu çözecek bir mekanizma lazım. Banka kredisi ile bu çözülmez fikrinden başka teminatı olmayanlar anlayacak kredi geri dönmezse razı olacak bir sistem lazım. Ama bunu yaparken de it kopuğa da para kaptırmayacak yetkinlikte çalışan bir yapı olmalı. Ama bu iş talana döner bu ülkede düşünüyorum yolu yok yani nerdeyse talana izin vermeden para dağıtmanın.

Cobani yoğurdu yapan adam hatıralarını anlatıyor. Bizim Kosgeb e benzer ofise gitmiş ben yoğurt fabrikasını alacam demiş adamlar bir milyon dolar vermiş oradan Cobani ortaya çıkmış. Bir milyon doların yarısını banka vermiş yarısını devlet vermiş. Devlet bankaya bırakmış işin fizibilitesine kafa yormayı araştırmayı eğer banka onay verirse kredinin yarısını banka yarısını devlet veriyor. Bunda alavere dalavere olmaz çünkü bankanın da parası yanacak kötü adamlara kredi verilirse ama iş başarısız olursa devlet parasını tahsil etmeden önce banka öncelikli tahsil ediyor. Sistem düşünmek kurgulamak işte böyle hem basit hem zor iş yoksa denetlerim deyip ofis kurarsan yerler paranı yandaşlar. Kaldı ki bu sıradanda bir süt fabrikası yatırımı stratejik bir işte değil bizim bahsettiğimiz destekler bunun da ötesinde bir gereklilik. Sonuçta bir araba parası kadar sermayesi olan adam Cobani yi kurmuş satsa şimdi bizim borsadaki tüm firmaları satın alır. Video da Cobani yi kuran adam bu öykünün sonunda acı bir cümle söyledi derin nefes alıp. "Ama böyle şeyler işte sadece Amerika'da oluyor"

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=fmXuVbtMAiQ
« Son Düzenleme: 29 Ocak 2024, 05:47:08 Gönderen: putty »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2323 : 05 Şubat 2024, 08:03:17 »
Bugün Kaan uçacak içime doğdu inşallah

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 264
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2324 : 06 Şubat 2024, 02:09:07 »
Hay bin kunduz! Galiba karpal tünel sendromuna yakalandım.  >:( İşim gücüm maus tıklatmak, o yüzden beklenebilecek bir durum.

Elde uyuşma, parmak uçlarında da karıncalanma var. Geceleri kolum kopuyormuş gibi uyanıyorum. Çok gıcık bir şey.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2024, 02:12:51 Gönderen: Merzifonlu »

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2325 : 06 Şubat 2024, 02:56:25 »
Hay bin kunduz! Galiba karpal tünel sendromuna yakalandım.  >:( İşim gücüm maus tıklatmak, o yüzden beklenebilecek bir durum.

Elde uyuşma, parmak uçlarında da karıncalanma var. Geceleri kolum kopuyormuş gibi uyanıyorum. Çok gıcık bir şey.
Geçmiş olsun aynı sorunu bende yaşıyorum

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 198
« Yanıtla #2326 : 06 Şubat 2024, 03:02:49 »

Acilen bir hekime görün yoksa bunun sonucu ameliyat.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2327 : 06 Şubat 2024, 03:19:11 »
Aile hekimlerine gidin arkadaşlar kadınlar orayı komşu kapısı yapmışlar ama erkekler çok ihmal ediyor bu aile hekimi lüksünü. Ben bir kere ehliyeti yeni tipe geçirirken sağlık raporu için gittim kaşeleyip verecek sandım bir ciddiye aldı işi benden kan aldı iki gün sonra gittim B12 vitaminim düşükmüş tespit etti. O zaman kadar benim ödümü bile kopartacak derecede sindirim sistemi sorunları yaşıyordum doktora gitttim kaç kere bir şey bulamadılar bu aile hekimi lansor gibi miğde koruyucu kullanıyormusun dedi kullanmak ne yiyordum nerdeyse o ilacı her gün onu bıraktırdı B12 iğnesi tedavisi düzenlerdi bir periyodda iğne oldum perhiz başlattı filan. Yemin ediyorum o sağlık raporundan sonra yeniden doğmuş gibi oldum senelerdir bütün kronik sağlık sorunlarım bitti. Safra kesem ağrırdı karnım şişerdi günlerce geceleri kusardım iştahım kapanırdı 4 senedir hepsi o gün bitti kesin B12 yüzündendi azalma bile değil sıfır oldu. Ben ne kadar gastroenterolojiye para verdim dahiliyeye gittim ultrasonlar MR lar tahliller özeli devleti hiç bir şey bulamadılar bir aile hekimi her derdimi çözdü. Şimdi her gittiğimde bir kilo fındık bir tane kahve filan götürüyorum hiç elim boş gitmiyorum anlayamıyor onu ne çok sevdiğimi. Bu arada B12 seviyem sınırlar içinde gelmeye başladı ama alt seviyelere yakın diye ara sıra kendim B12 iğnesi yapıyorum inşallah zararlı değildir.

Şunu da söyleyim ben aradım ettim internette hiç benim o sindirim sistemi sorunlarımla B12 ilişkisini belirten bir şey görmedim ama benim kişisel tecrübeme göre B12 yüzünden ben sorun yaşadım. Sizde eğer çok sindirim sistemi sorunu yaşarsanız bence bir B12 seviyesi ölçümü yaptırın düşükse zaten iğnesi var mecbur olacaksınız bakalım sindirim sistemi de düzelecek mi izlersiniz.
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2024, 03:31:26 Gönderen: putty »

Çevrimdışı MeACuLpA

• DefenceTurk
  • *
  • 3
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2328 : 06 Şubat 2024, 03:36:19 »
bol bol kirmizi et ve ciger tuket putty

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 297
« Yanıtla #2329 : 06 Şubat 2024, 04:29:53 »
Niye Karadeniz'de yeni gaz petrol yatakları bulamadık kaç yıl geçti. Aramıyorlar galiba layığı ile