Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 203797 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #210 : 09 Haziran 2011, 17:06:38 »
savas gemisi falan gitmicek biz iranmiyiz hem boyle birsey olsa otomatikmen savasa giriyoruz yada goze aliyoruz demektir karsimizdaki yunanistan degil israil tam bir piskopat terorist ulke bu adamlarin curret edemiyecegi hicbirsey yok sende bunu unutma olurmu.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #211 : 09 Haziran 2011, 20:41:40 »
Gemide bebeklerin bile bulunmasını ve İsrail gibi çocuklara bile acımamakla kötü bir namı olan bir devletin, o gemiye o şekilde bir saldırı düzenlemeyeceğini akıl edememek, üstelik de Filistinlilerle bağı olduğunu söyleyen bir topluluğun bunu düşünenememesi afedersiniz ama oldukça büyük bir salaklık oluyor. O saldırı sonrasında "buna da şükür" dediğimde beni neredeyse yahudi uşağı ilan edenler bile vardı. ( Zaten bir konuda gerçekleri söylediğinizde hemen sorgulamadan etiketlenmek cahil bir toplumda olağan bir şey). Sizlerinde Psikopat olarak nitelendirdiğiniz o devletin o gemiyi batırmamasına şükretmek neden yahudi uşaklığı oluyor bir anlayabilsem.

Savaş gemisi gönderilebilir. Ancak sadece uluslararası sularda koruma görevi yapabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #212 : 09 Haziran 2011, 21:01:28 »
Savaş gemisi gönderilebilir. Ancak sadece uluslararası sularda koruma görevi yapabilir.
Zaten uluslararası sularda vurmuşlardı gemiyi. Eğer uluslararası sularda koruma yaparlarsa hiçbir problem çıkmaz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #213 : 09 Haziran 2011, 21:04:55 »
Zaten uluslararası sularda vurmuşlardı gemiyi. Eğer uluslararası sularda koruma yaparlarsa hiçbir problem çıkmaz diye düşünüyorum.

Evet, uluslararası sularda koruma sağlanabilir. Ondan sonrası ne olur bilinmez.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #214 : 09 Haziran 2011, 21:37:34 »
İsrail sularına girdikten sonrasını düşün  oraya kadar birşey olmaz

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #215 : 09 Haziran 2011, 21:41:57 »
İsrail sularına girdikten sonrasını düşün  oraya kadar birşey olmaz
Denizaltılarımızın Harpoon menzili İsrail karasularındaki gemilere kadar ulaşabilir. Ama ateşlerler mi orasını bilemem.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #216 : 09 Haziran 2011, 21:49:39 »
Onu yapmazlar yaparsalar zaten ortadogunun şah damarında bir hareketlenme olur.Hey gidi hey :D

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #217 : 09 Haziran 2011, 22:46:45 »
Allah insanligi savaslardan korusun... vaz gecilmez olursada Allah bizim tarafimizdan olsun...

gazze yardim konvoyu sivil dir... ve sade türkiyeden katilim yok... cogunlugu türkiyedende olsa... dünyanin dört bir yanindan katilimcilar olacak.....
cogu gemiler italyadan yola cikacak bildigim kadariyla... türkiyedenden sembolik olarab yine mavi marmarada olacak...
bu yüzden türkiyenin o gemilerin yaninda savas gemisi yollamaz... ne kadari piskopat da desek israile... onlarin  hakki yok uluslar arasi sularda korsanlik yapmaya... yine ayni bir durum yaparsa israil.. dünyada daha fazla kendini izole yapmis olur... önlemeler yapacaktir israil... daha fazlasini yapmiyacaktir... tabki bunu umuyorum.... bundan öteki senaryolari düsünmek istemiyorum....

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #218 : 10 Haziran 2011, 00:05:54 »
Gemide bebeklerin bile bulunmasını ve İsrail gibi çocuklara bile acımamakla kötü bir namı olan bir devletin, o gemiye o şekilde bir saldırı düzenlemeyeceğini akıl edememek, üstelik de Filistinlilerle bağı olduğunu söyleyen bir topluluğun bunu düşünenememesi afedersiniz ama oldukça büyük bir salaklık oluyor. O saldırı sonrasında "buna da şükür" dediğimde beni neredeyse yahudi uşağı ilan edenler bile vardı. ( Zaten bir konuda gerçekleri söylediğinizde hemen sorgulamadan etiketlenmek cahil bir toplumda olağan bir şey). Sizlerinde Psikopat olarak nitelendirdiğiniz o devletin o gemiyi batırmamasına şükretmek neden yahudi uşaklığı oluyor bir anlayabilsem.

aslinda bunada sukur demememiz lazim oraya bile bile insan gondermekte cok yanlis birsey ve bende sana katiliyorum bu konuda israil bizi uyarmisti gemileri gondermeyin durdururuz diye bizinkiler misilleme yapariz falan dedi yetmez boyle birsey bende sonuna kadar sana katiliyorum bunada sukur.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #219 : 10 Haziran 2011, 01:24:58 »
herkes öyle düşünmüyor işte.Aslında olayın biraz politikliginden çıkarsak bırak israil türkiyeyi asıl ordaki amaç yardım.Onlar için gidiyorlar.Bir forumda okumuştum.145 araba ile mısırdan refahtan
ambargo delmeye çalıştılar.Ne oldu Mısır Hükümeti bizim Türkleri dövdü.Sonra denen olayda şu
Biz türkleri seviyoruz ama ordan buraya geçiş olmasın.Bizi seviyonda onları neden sevmiyon
adamlar tünellere su bascaklarmış ki oralardan geçiş olmasın Mısıra.Bu yaz gene deniceklermiş
adamlar diyorlar dayak yesekte ölsekte biz vazgeçmicez ve giricez.Çünkü Gazze'yi
herkes biliyor.Bildigin açık hava hapishanesi.Kimse kaçamıyor.İnsanların yapabildigi sadece
saldırılara karşı taş atabilmek.Ellerinde birşey yok.İsrail istemiyor onları.Bakıyorsunuz
dünyaya kendilerini petrolden belkide petrol banyosu yapıyor.Ama yardım yok.
Bu ülkeler yardım etmiyor.Sende ileriye oynamayı düşünüyorsun.Dünya gözünde
Filistin herkes biliyor.Acı çekiliyor.İşte sende ileriye oynaman için birşeyler yapabilmen lazım
bugün biz yardım göndermesek ne olcak bir düşünelim.Belkide daha degişik olcak
bugun UNİCEF oraya su borularını yapmış çocuklar temiz su içsin diye
gerçekten buna inanıyormusun.İşte sen gitmezsen başkaları gider sonra orayıda eline alır sana karşı hamle yaptırır.Sende bakakalmaktan öteye gidemezsin.Elbette bazı yanlışlar var ama
yok degil.Ben hepsine dogru demiyorum.Bu yardımı bizden başkasıda yapmaz bunuda diyim.