Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 203869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #200 : 09 Haziran 2011, 15:28:09 »
Hele ki öyle çoluk çocuk hiç getirilmez...

+1
1.5 yaşında çocuk götürmüşlerdi.
İnsan sormadan edemiyor ''ne işi var lan o bebeğin o gemide ? ''

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #201 : 09 Haziran 2011, 15:34:27 »
Kelleyi koltuğa alıp inandığı dava uğruna yollara düşenlere saygım sonsuzdur. Ancak mavi marmara'da ölenler üzerinden oy toplamaya çalışan siyasiler (a veya c partisi farketmez) ve filmiyle para kazanan sonradan görme at hırsızları midemi bulandırıyor!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #202 : 09 Haziran 2011, 15:36:11 »

+1

acaba  gazzede  açlıktan  kemikleri  görünen çocukların  gazzede ne işi var?  evet  gazzede  çocuklar  neden  duruyor?
kerbelaya  giden  sahabe  öleceklerini bilerek neden  çocuklarını  götürmüşlerdi?   bunu anlatmaya ne benim dilim döner  nede  kısa zamanda  anlaşılır  , bu  kulakla değil  gönülle anlaşılır.
size  bunu anlatmak zor (yalnış anlamayın siz anlayamazsınız demiyorum)  , bizim gibi  düşünmüyorsunuz  , inşallah birgün  bizi  anlarsınız.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #203 : 09 Haziran 2011, 15:38:25 »
netenyahu orduya emir vermis gelen gemiler durdurulucak buyuk ihtimal
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #204 : 09 Haziran 2011, 15:39:14 »

+1

acaba  gazzede  açlıktan  kemikleri  görünen çocukların  gazzede ne işi var?  evet  gazzede  çocuklar  neden  duruyor?
kerbelaya  giden  sahabe  öleceklerini bilerek neden  çocuklarını  götürmüşlerdi?   bunu anlatmaya ne benim dilim döner  nede  kısa zamanda  anlaşılır  , bu  kulakla değil  gönülle anlaşılır.
size  bunu anlatmak zor (yalnış anlamayın siz anlayamazsınız demiyorum)  , bizim gibi  düşünmüyorsunuz  , inşallah birgün  bizi  anlarsınız.

Kardeş sizi anlıyorum yardım konusunada bişey demiyeceğim Filstin'in hali ortada daha fazla yardım gerekli ama beni kızdıran nokta şu madem bir yardım gemisi gidiyor , daha yürümeyi zor başaran bir çocugun oraya götürmenin ne yararı var , ben bunu anlamıyorum işte... ya orada o bebeğin başına bişey gelseydi..

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #205 : 09 Haziran 2011, 15:48:47 »
o bebeği  götüren  kişi  aynı zamanda  gemini sahibiydi  , bence  olayların  bukadar  ciddi  boyutta  olacağını kestiremedi , bu gemide  bebeklerin  olmamasını  diliyorum  ama  yine  18 yaşın altında  gençler  ölümü hiçe sayıp  gideceklerdir.
o gemide  bahane  bulunamadı  hiç birşey  bulamayanlarda  gemideki bebeği bahane  edip eleştirdiler.
geminin kalabalık olmasının sebebi , o gemideki  yolcuların  büyük çoğunluğu  filistinde  kardeş aile  sistemiyle  yardımlaşan ve  gerek  telefon  gerekse internet  aracılığıyla  herzaman  görüşen  insanlardan  oluşuyordu  , yani  uzaktada olsa  dost  edinmişlerdi ve dostlarına  kavuşmak için yola  çıkmışlardı  yoksa kimse  ölüme bile bile gitmedi  ,  kardeş aile  yardımlaşmasını  bilmeyenlerin  bu yorumları yapması normal.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #206 : 09 Haziran 2011, 15:59:54 »
o bebeği  götüren  kişi  aynı zamanda  gemini sahibiydi  , bence  olayların  bukadar  ciddi  boyutta  olacağını kestiremedi , bu gemide  bebeklerin  olmamasını  diliyorum  ama  yine  18 yaşın altında  gençler  ölümü hiçe sayıp  gideceklerdir.

İşte kardeş benim eleştirdiğim tek nokta bu en o geminin sahibinin küçük çocuğu götürürken en kötüsünü düşünmesi gerekirdi..
Gemiyle ya da yolcular ile ilgili başka bir olumsuz eleştirim yoktur benim eleştirdiğim tek nokta bu bebeğin götürülmesiydi..

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #207 : 09 Haziran 2011, 16:19:03 »
Gemi ne zaman yola çıkacak? Yoksa çıktı mı? Bilgisi olan var mı?
Eğer peşine savaş gemisi takılmayacaksa İsrail yine durdurur. Ama savaş gemisi gönderilirse işler tersine döner.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #208 : 09 Haziran 2011, 16:59:22 »
gemiler haziranin sonunda yada secimlerden sonra cikicak diye biliyorum ve savas gemisi gonderilecegine zerre kadar inancim yok cunku oraya savas gemisi gondermek otomatikmen israili savasa davet etmektir israilde boyle birseye dunyada karizmasi cizilmemesi icin kesinlikle karsilik verecektir yani boyle birsey soz konusu olamaz ama yardim gemileri kesinlikle gidecektir.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #209 : 09 Haziran 2011, 17:01:38 »
gemiler haziranin sonunda yada secimlerden sonra cikicak diye biliyorum ve savas gemisi gonderilecegine zerre kadar inancim yok cunku oraya savas gemisi gondermek otomatikmen israili savasa davet etmektir israilde boyle birseye dunyada karizmasi cizilmemesi icin kesinlikle karsilik verecektir yani boyle birsey soz konusu olamaz ama yardim gemileri kesinlikle gidecektir.
Ben bu günlerde gidecek diye hatırlıyordum da ::)

Savaş gemisi giderse İsrail fena halde karizmayı çizdirir demedi demeyin. Bu sözümü bir yere not edin. Zamanı geldiğinde anarız. Türkiye ile savaşı göze alamaz. Biraz kem küm ederler sadece o kadar diye düşünüyorum.