Gönderen Konu: Tek kimlikli-çok kültürlü' yapıya geçiş sancıları  (Okunma sayısı 7615 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Tek kimlikli-çok kültürlü' yapıya geçiş sancıları
« Yanıtla #10 : 18 Aralık 2010, 16:58:32 »
Şu Yiğit Bulut nasıl bir adamdır ya. Yine saçmalamış.

Ben ne saçmalamış ne saçmalamamış olarak bakmıyorum mevzuya.

Dikkatimi çeken husus Yiğit Bulut Başbakan ile arası çok iyi en son Lübnan'a beraber gitmişlerdi.

Adam diyorki:

Göreceksiniz bir süre sonra Kuzey Irak Türkiye'ye bağlanacak.İçerden tüyo gelmese bu adam bukadar iddialı yazamaz diye düşünüyorum.

Tartışılması geren bu husus,Yiğit Bulut ne saçmalamış ne saçmalamamış değil.

Arkadaş, ben de diyorum ki, içerideki ayrışmayı gözardı ederek Kuzey Irak bize bağlanacak demenin faydası ne? Bağlansa ne olur?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 18 Aralık 2010, 17:01:19 »
Bu makaleyi habertürkte okudum.Bu palavralara inanan varsa söyleyecek lafım yok...(Bakınız balkan uluslarının,rum ve ermenilerin en son arapların Osmanlıdan kaçışına...Kendi tarihimizden bir haberiz...Bugün yarın kürtlerde gidici hayal görmeyin herşey ortada...)

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 18 Aralık 2010, 17:13:03 »
Şu Yiğit Bulut nasıl bir adamdır ya. Yine saçmalamış.

Ben ne saçmalamış ne saçmalamamış olarak bakmıyorum mevzuya.

Dikkatimi çeken husus Yiğit Bulut Başbakan ile arası çok iyi en son Lübnan'a beraber gitmişlerdi.

Adam diyorki:

Göreceksiniz bir süre sonra Kuzey Irak Türkiye'ye bağlanacak.İçerden tüyo gelmese bu adam bukadar iddialı yazamaz diye düşünüyorum.

Tartışılması geren bu husus,Yiğit Bulut ne saçmalamış ne saçmalamamış değil.

Arkadaş, ben de diyorum ki, içerideki ayrışmayı gözardı ederek Kuzey Irak bize bağlanacak demenin faydası ne? Bağlansa ne olur?

Sn.SKYWOLF işte kilit nokta burada.İçerideki ayrışma nedense on yıllardır devamlı körükleniyor devamlı taze tutulmaya çalışılıyor ne olduğu belli olmayan bir zihniyet tarafından,sıkışıp kaldık adım dahi atamıyoruz tam atıcaz içerdeki ayrışma birden körükleniveriyor,ne kadar ilginç değil mi?

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 18 Aralık 2010, 17:17:47 »
Bu makaleyi habertürkte okudum.Bu palavralara inanan varsa söyleyecek lafım yok...(Bakınız balkan uluslarının,rum ve ermenilerin en son arapların Osmanlıdan kaçışına...Kendi tarihimizden bir haberiz...Bugün yarın kürtlerde gidici hayal görmeyin herşey ortada...)

Balkan milletleri yerinde duruyor,Arap milletleride herzamanki yerlerinde duruyor,Rum ve Ermeni milletleri de kendi coğrafyalarında duruyor peki asıl oraları bırakıp kaçan bir mermi atmadan kimler?

Yoksa İttihat ve Terakki olmasın sakın...

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2010, 17:28:37 »
Bu konu tartışmaya açık değil balkan savaşları,trablgusgarp,ırak ve kanal cepheleri,kırım ve 93 harbi...2 milyona yakın zayiat yetmedi mi?

Sonuç fazlasıyla kurşun atıldı...

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 18 Aralık 2010, 18:17:19 »
Bu konu tartışmaya açık değil balkan savaşları,trablgusgarp,ırak ve kanal cepheleri,kırım ve 93 harbi...2 milyona yakın zayiat yetmedi mi?

Sonuç fazlasıyla kurşun atıldı...

Sen öyle san.Okullarda öğretilen tarih ile;

orada,burada,şurada topla 2 milyon zayiat dersin bu savaşı ve mücadeleyi ittihatçıların başarısı gösterirsin sonrada tartışmayı kapatırsın millet koyun gibi inanmak zorunda kalır ister istemez.

İttihat ve tarakki komutanlarının balkanları nasıl savunmasız bırakıp kaçtıklarını ve daha sonra İstanbul'a gelip zafer kazanmış komutanlar edasıyla nasıl rütbe beklediklerini iyi araştır...ki bu işin sadece ufak tefek bir ayrıntısı,ayrıca o 2 miyon zayiat o mücadele  ittihatçılara ait değil.Öyle cepheleri verilen zayiatı yazarken aynı cümlede ittihat ve terakki adını kullanırsın ki bilmeyen zanneder bu başarılar ittihat ve terakkiye ait.Yazarken dikkat etmek lazım.Senin kaçtı dediğin milletler o cephelerde o zayiatları verirken  ittihatçı komutanlar çoktaaaan o cepheleri terketmişti.
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2010, 22:03:08 Gönderen: bosna_sancak »

Çevrimdışı _darkraven_

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 18 Aralık 2010, 18:21:04 »
Kim savunmuş ittihad ve terakkiyi onu anlamadım ama...Bosna ve Arnavutlar hariç saydığım bütün ulsular bizi satmıştır.(bu iki istisna ise Türkler kendi anayurdunu savunmakla meşgul bari bizde kendi topraklarımızı savunalım diyerek zorunlu olarak gitmişlerdir ihanet sözkonusu değil)

Satış yapanların hali ortda sırplar 20 defa bölündü,araplar hergün abd-israilden dayak yiyor,balkanlar karışık...Beni üzen dindaşlarımdan kopmak yoksa canları cehenneme rumların sırpların...Beter olsunlar...

Çevrimdışı kagan2727271

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 18 Aralık 2010, 19:01:20 »
bu yigit bulut bir sene önce neler yazardı şimdi neler yazıyor!akp yi en çok eleştirenlerdendi şimdi nedense tam bir akp li gibi davaranıyorrr hayırdır inşlahh!!!bir kaç gün öncede ögrencilerin arkasında ergenekon var diyordu!!!!1

Çevrimdışı Loneatilla

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 31 Aralık 2010, 17:29:55 »
iki dilmi ?? eğer eurovizyona ingilizce sarkı ile katılırsanız ,okullarınızda ufacık cocuklara sacma sapan doğru durust nedenlere dayanmadan globalleşme adı altında ingilizce ,almanca ,fransızca pompalarsanız ..guneydeki her turistik yere eski yunan ismi ile adını tabelalara yazarsanız dışarıdan bize uygun olmayan kanunları,dayatmaları halka ezberletirseniz ..birde üstüne yolsuz siyaset ile medya patronlarını birleştirirseniz ..2011 yılına ülkemiz ne yazıkki böyle girecektir...Bİrkere herseyden önce Türklük bir dil r BİR DÜNYA kültürüdür ve cok eskiye dayanan islamiyetten bile önce olan  bir kültürdür bizim kültürümüzde ata  dilimiz TÜRKCEDİR ..eger siz o kültürü ab ye girecem diye ayaklar altında ezdirirseniz ..kendi toplumunuza kompleks yapacak her naneyi aşılarsınız milyonlar oturur sonra uyanana kadar yiğit olmayan havada bulutda olmayan kafası biryantinlileri dinler..

Bu ülkenin aydın gecinen dünyayı takip ettiği söylenen kesimi ne yazıkki son 20 yılda sınıfta kalmıştır..sonradan görme sanayici takımıda onlara uymuş cıkar icinde al gülüm ver gülüm devam etmektedirler..

Sorun dil sorunu r..Dİlinden sorunu olan dili kullanabileceği ülkelere gider eğitimini alır,orada kalır calışır ne isterse yapar ...sorun orta tabaka türk insanın duyarsızlaşması ekonomik katkısını kaybetmeye başlaması üretimden düşmeye başlamasıdır..halbuki orta direk her türk vatandaşı bulut olamayan yiğitten kat be kat daha entellektüeldir..bilgilidir..eğer diyar bakır belediye başkanı resmi yazışmada kürtce kullanmak istiyorsa gidip barzaninin kasabalarından birinde belediye başkanlıgı adayı olabilir ..ama tabi ozaman burdaki kadar bal tutan parmağı yalayamaz nede olsa ...

saygılar

Çevrimdışı QRI

• QRI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #19 : 03 Ocak 2011, 20:08:07 »
bunlar Turkiyenin guney dogusuna ozerlik verelim ve ayni zamanda kuzey irakda ozerk olsun. daha sonra o ozer irakdan ayrilip Turkiyeye birlessin.Turkiyenin katkilariyla. Turkiyede buyuduyunu  dusunerken aslinda teleye dusmus olsun.yani once su malum yapilanmani birlestirmeyin bedelini baskalari odesin. bize sadece ozgurluyun belenini odemek kalsin.