Anket

IDEF2013 organizsayonunu beğendiniz mi?

Evet. Savunma sanayi ürünlerimizi gayet güzel tanıttık.
6 (30%)
Güzeldi ama daha iyi etkili bir tanıtım yapılabilirdi.
10 (50%)
Keşke daha fazla yabancı firma da katılsaydı.
3 (15%)
Hiç beğenmedim!
1 (5%)

Toplam Oy Verenler: 20

Gönderen Konu: IDEF 2013 7-10 Mayis  (Okunma sayısı 218973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #30 : 25 Ocak 2013, 22:16:16 »
Yav uçağı tutup önümüze koycaklar demiyoruz ki. Bir konsept tasarım veya video bekliyoruz en fazla.
Hava-hava füzesi bir ihtimal olabilir fakat uzun menzilli hava savunma füzesi hayal açıkcası maketini bile göremeyiz  ;D

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #31 : 25 Ocak 2013, 22:39:47 »
Füzeler konusunda Sage ve Roketsan ekiplerini iyi markaja almak gerek.Bu fuarda bu alanda çok bilgi ve doküman çıkar diye düşünüyorum.

Aslında sağlam bir ekip oluşturup konulara göre fuarda bilgi edinmeye çalışsak mı diye bir fikir geldi aklıma şimdi.Mesela ben Roketsan ve Sage'den füze çalışmalarıyla ilgili bilgi koparmaya çalışırım,bir başka arkadaş TAI'den milli helikopter,GIHA,FX vs bilgilerini edinmeye çalışır,bir diğeri başka bir şirketten ilgili olduğu konularla ilgili fazla ortada dolaşmayan şeyleri koprmaya çalışır vs. ne dersiniz olur mu böyle bir çalışma yapabilir miyiz ?

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #32 : 25 Ocak 2013, 22:44:56 »
Füzeler konusunda Sage ve Roketsan ekiplerini iyi markaja almak gerek.Bu fuarda bu alanda çok bilgi ve doküman çıkar diye düşünüyorum.

Aslında sağlam bir ekip oluşturup konulara göre fuarda bilgi edinmeye çalışsak mı diye bir fikir geldi aklıma şimdi.Mesela ben Roketsan ve Sage'den füze çalışmalarıyla ilgili bilgi koparmaya çalışırım,bir başka arkadaş TAI'den milli helikopter,GIHA,FX vs bilgilerini edinmeye çalışır,bir diğeri başka bir şirketten ilgili olduğu konularla ilgili fazla ortada dolaşmayan şeyleri koprmaya çalışır vs. ne dersiniz olur mu böyle bir çalışma yapabilir miyiz ?
Aynen mantıklı bence. Herkez dalında ödevine çalışıp gitse bir sürü bilgi alınabilir o adamlardan.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #33 : 25 Ocak 2013, 22:47:47 »
Hava-hava füzesi bir ihtimal olabilir fakat uzun menzilli hava savunma füzesi hayal açıkcası maketini bile göremeyiz  ;D

Belli olmaz.  8)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #34 : 25 Ocak 2013, 22:53:20 »
Olmaz olmaz... hiç belli olmaz :)

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #35 : 25 Ocak 2013, 22:59:28 »
Meraklandım şimdi :D

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #36 : 26 Ocak 2013, 01:06:49 »
biraz daha meraklandiralim o zaman seni :)

neden bu kadari uzun hava savunma sistemlerinin ihalesi :)

sade para konusundami yoksa teknoloji transferindenmi dolayi... yada yüzde 50 iceride üretim sartimi diye saniyorsun...

:) hadi biraz daha meraklanalim

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #37 : 26 Ocak 2013, 04:40:18 »
Fuarlarda sürprizler olabiliyor.  ;)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #38 : 26 Ocak 2013, 13:10:20 »
Yerli çözüme gidilmek için fakat bugün özellikle uzun menzilde ne kadar somut bir şey elde edilebilir şüpheliyim açıkçası. Uzun Menzil hava savunması mutlaka sonuçlanıcaktır fakat son zamanlardaki değişen zihinlerle projeden bir şeyler alınmak isteniyor. Proje HQ-9 Samp-T arasında dönücek gibi.

Fakat Uzun menzil Hava savunma en fazla maket yada video gibi bir şey görebiliriz ötesini düşünmüyorum açıkcası. En azından M.Bayar'ın ağzınada bakarsak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 616
IDEF 2013 7-10 Mayis
« Yanıtla #39 : 26 Ocak 2013, 13:22:57 »
Uzun menzilli hava savunma sistemi hazır alım olacak. Esas merak ettiklerim yerli sistemler. Yabancı sistemler hakkında o sistemleri üreten firmalar genelde bilgi veriyorlar. Ama yerli firmalar çok ketum. Yerli firmaların yaptıkları satışlar hakkında bile detaylı bilgi edinmek, hatta bırakın detaylıyı bilgi edinmek güç. Yabancılar herhangi bir anlaşma yapıklarında hangi ülkeyle, ne kadar sistemi ne kadar maliyetle satacaklarını, anlaşmanın bütün detaylarını duyuruyorlar. Bizde genelde tık yok.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2013, 13:25:31 Gönderen: SKYWOLF »