Gönderen Konu: Hani Açılım ABD Dayatması Değildi...?  (Okunma sayısı 3661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Hani Açılım ABD Dayatması Değildi...?
« : 19 Eylül 2009, 14:44:46 »
Hani Açılım ABD Dayatması Değildi...?

MHP ile AKP arasında ki ´namussuz´ polemiğinde ortaya çıkan ABD Dış İşleri Bakanlığı belgesi MHP lideri Bahçeli´nin haklılığını ortaya koydu…

Hatırlanacağı gibi Tayyip Erdoğan MHP lideri Bahçeli´yi siyasetçiye yakışmayan bir dille eleştirerek  "Amerika´nın projesi iddialarını ispat edemezlerse alçaktırlar, namussuzdurlar´ demişlerdi.

Ancak ortaya çıkan bir belge MHP lideri Bahçeli´nin eleştirilerinde ne kadar haklı olduğu ortaya çıkan bir belge ile ispatlandı…

ABD senatosuna sunulan raporun tarihi 15 Ekim 2007

Raporun adı: "PKK´nın silahsızlandırılması, dağıtılması ve toplumla yeniden kaynaştırılması". Raporu derleyen kurum: Amerikan Dış Siyaseti Ulusal Komitesi. Derleyen kişi: David Phillips..

RAPORUN ORJİNAL OLARAK  TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bu 38 sayfalık raporda özet olarak Türkiye´den şunların yapılması isteniyor…

-301. maddede Türklüğe hakaretin suç olmaktan çıkarılması (Hükümet bu emri yerine getirdi)
-Kamuya ait bir TV kanalının Kürtçe yayın yapması (Hükümet TRT Şeş´i, kurarak bu emri de yerine getirdi)
-DTP´nin muhatap alınması (Tayyip Bey Ahmet Türk ile görüşerek bu emri de yerine getirme yolunda bir adım attı)
-Türk ordusunun demokratik hale getirilmesi. Ordunun PKK ile mücadele ederken insan haklarına saygı göstermesi, karanlık güçleri kullanarak suikastler yapmaması (Tayyip Bey, Ergenekon davası ile Türk ordusuna bu suçların atılmasını örgütledi. Yani Filips´in raporundaki suçlamalar, Ergenekon iddianamesine yazıldı.)
-"Topluma kazandırma" adıyla genel af çıkarılması (Plana göre PKK militanları aftan sonra seçimlerde aday olarak öncelikle Güneydoğu´daki mahalli yönetimleri ele geçirecekler ve DSP-ANAP-MHP Hükümeti tarafından imzalanmış olan İkiz Yasalar´a dayanarak ayrılmak için referandum isteyecekler)
-Kuzey Irak´taki 134 PKK üst yöneticisinin mülteci olarak üçüncü bir ülkeye gönderilmesi (Bu ülkenin İsveç olabileceği söyleniyor)

Ortaya çıkan bu raporla açılımların bir ABD dayatması olduğu ortaya çıktı... Bundan sonrası Türk halkında.

http://www.belturk.be/go.php?go=3021e90&do=details&return=last_news&pg=1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı WOLF

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Ynt: Hani Açılım ABD Dayatması Değildi...?
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2009, 20:23:05 »
Aklımdan geçenleri hemen yazsam  çok sövmekten dolayı forumdan atılabilirim...

>:(

Ne diyebilirim ki...

Ben Orta Asya'dan türeyen Anadolu'da büyüyen Avrupa içlerine yürüyen Türküm...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2009, 01:36:15 »
"Ülkeyi bölüyorsunuz diyenler bölücüdür"
Erdoğan konuştu.

20.09.2009 16:50
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Bayramlaşma programı dahilinde bir konuşma yaptı. Erdoğan, "Ülkeyi bölüyorsunuz diyenler bölücüdür" diyerek sert bir çıkış yaptı.

Erdoğan eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette her geçen gün daha büyük mesafeler kat ettiğimizi söyleyerek, "Hep söylüyorum artık gündemi belirlenen bir Türkiye yok, artık gündem belirlemeye uygun bir Türkiye var. Çalışıyoruz, üretiyoruz ve geleceğe yönelik parlak hedefler belirliyoru" dedi.

Bayramların yeni başlangıçlar olduğunu ifade eden Erdoğan şöyle devam etti: "Yeter ki birbirimize güvenelim, kendimize güvenimizde en ufak bir taviz vermeyelim. Bir milli birlik projesi dedik. Ama bakıyorsunuz ki sıfatı muhalefet olanlar buna muhalefet ediyorlar ve beyaza siyah deme gayreti içindeler. Gelin bunu görüşelim dediğiniz zaman hayır biz sizinle görüşmeyiz diyorlar. Görüşülmeden neyin ne olduğunu bilmeden nasıl oluyor da bunu damgalıyorsunuz? Açıklandı mı bir şey?  Ülkeyi bölüyorsunuz diyenler bölücüdür. Kimse Ak Parti’ye bölücü yaftasını yapıştıramaz" şeklinde konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Demokratik Açılım sürecinde muhataplarının illegal örgütler veya bireyler olmadığını söyledi. Erdoğan "Muhatabımız millettir" diye konuştu.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın bayramlaşma töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Demokratik Açılım sürecinde muhalefetten gelen "İmralı'dan gelecek yol haritası bekleniyor" eleştirilerini cevapladı. CHP ve MHP'ye yüklenen Erdoğan, meclisin açılması halinde konuyu meclis gündemine taşıyacaklarını söyledi. Önce mecliste kapalı oturum yapmayı teklif ettiklerini ancak açık oturum da yapabileceklerini belirten Erdoğan, "Çünkü bizim derdimiz bağcıyı dövmek değil. Milletçe üzüm yiyelim. Bizim derdimiz bu. Muhatabımız illegal örgüler, insanlar bireyler de değil. Bizim muhatabımız milletin ta kendisi. Bu partiyi millet kurdu. Muhatabımız da millettir." ifadelerini kullandı.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=173972&cat=110&dt=2009/09/21
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2009, 01:58:06 »
Sayın başbakana buradan sesleniyorum.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Bu ülkenin hangi zorluklarla kurulduğunu ve buralara kadar geldiğini çok iyi biliyorum. Vatanımı çok seviyorum, hem de herşeyden çok...

Demokratik açılım adı altında ortaya sürdüğünüz siyasi gerilimin, kısa sürede ülkenin bölünmesine neden olacağını çok net bir şekilde ifade ediyorum. Sizler iktidara geldiğinizden bu zaman kadar ülkemizin zengin kültürüne, geleneklerine, karakterine vs tamamen ters olan AB kriterlerini uygulayarak, ülkenin sağlam temellerini yerinden sarstınız. Elma ağacına incirin aşılanamayacağını bir türlü kavrayamadınız...

Siz iktidara geldiğinizde elebaşı yakalanıp yargılanmış, üyelerinin bir hayalin peşinde koştuğu kanısıyla umutlarını yitirmiş, yönetim kademesi birbiriyle kanlı bıçaklı olmuş, dağılma ve yok olma aşamasında bir terör örgütü vardı.

Sizin yönetimi ele almanızdan sonra, terör örgütünün açık bir şekilde sözcülüğünü yapanların siyasette rol almalarına izin verdiniz. Onların rahat bir şekilde terör örgütü çizgisinde propaganda yapmalarına  göz yumdunuz ki bütün bu gizlenemez gerçekler medyada açık bir şekilde defalarca halkın gözü önüne getirilmiştir.

Bu ülkenin tüm vatandaşlarıyla eşit haklara sahip olan bir grubunun, kendilerini farklı hissetmelerini sağlayacak ayrıcalıklara sahip olmasını sağladınız ve daha da fazlasını yapmaktasınız... Oysa siz gelene kadar çoğunluk tarafından, bu grup hiçbir şekilde dışlanmadı ki! Ne devlet, ne de halk kardeşliğe ters düşecek bir ayrım yapmadı ki!

Kısacası bitme noktasına gelen bir terör örgütünü, amacı ülkeyi bölmek olan bir özgürlük hareketine döndürmek üzeresiniz. Ne yazık ki güzel ülkemi, büyük bir birlik ve beraberlikle kurulmuş, bu uğurda binlerce şehit verilmiş, atalarımın mallarıyla ve canlarıyla kurmuş olduğu bu cennet vatanımın bütünlüğünü tehlikeye düşürecek adımlar atmak üzeresiniz.

Bunları ben söylüyorum. Bütün bunları kahrolarak görüyor ve söylüyorum. Ben kim miyim?
Bu ülkenin, ülkesini çok seven milyonlarca vatanşından biriyim.
Ben sizin bahsettiğiniz muhattabınız olan MİLLETin ta kendisim.
Ben TÜRK MİLLETİYİM...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Çevrimdışı batuhansafak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2009, 13:46:27 »
Her yeni gün bir önceki günden dahada kötüye gidiyor Allah ülkemizi daha kötü günler görmekten korusun

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 23 Eylül 2009, 14:41:54 »
"TV'lere bakmayın, bölünmüyoruz"
Org. Başbuğ'dan önemli açıklamalar: "Açılımı destekliyoruz"

23.09.2009 09:54
Suriye Devlet Başkanı Esad’ın “PKK’daki Suriyelileri affederiz” açıklamasını “olumlu” bulan Başbuğ, terörün bir süreç işi olduğunu belirtip, “Hemen sona
erecek. Tıpış tıpış gelecekler, böyle bir şey olmaz” dedi.

Ahmet DİRİCAN/ ANKARA

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Suriye Devlet Başkanı Beşar
Esad’ın “Devlet olarak terörü bırakanları affederiz” açıklamasının Türkiye’nin terörle
mücadelesini olumlu etkileyeceğini belirtti. Terörle mücadelenin “sihirli formülü olmadığını” vurgulayan Başbuğ, “Ne kazanırsanız artı hanenize yazacaksınız. Hemen sıfırlamak mümkün değil. Bir kısmı örgütten kopsa, bu terörle mücadelemizi çok ciddi etkiler. Hemen sona ermesini beklemeyin. Tıpış tıpış gelecekler, böyle bir şey olmaz” dedi.

Bayramın 2’nci gününde Suriye sınırındaki Mardin Sınırtepe Karakolu’nda askerlerle bayramlaşan Başbuğ, “Kanın durmasını TSK da ister. Tek çare
bölücü örgütün silah bırakması” mesajını verdi. Orgeneral Başbuğ, beraberindeki gazetecilerle gezisini değerlendirirken, “demokratik açılımda TSK’nın pozisyonu”,
Suriye Devlet Başkanı Esad’ın açıklamaları, sınır ötesi harekât tezkeresi gibi konularda net mesajlar verdi. Gazetecilerin Başbuğ’a yönelttikleri sorular ve
yanıtları şöyle:

TSK, Kürt açılımının neresinde?
- Yerimiz çok açık. Flu değiliz. Bölücü terörle mücadele konusunda herhalde düşünceleri, nerede olduğu konusu en açık olan biziz. 2006’da ne söyledi isek bugün de farklı noktada değiliz. Süreçle ilgili olarak da Zafer Haftası vesilesi ile
yayınladığımız mesajda durumumuzu açıkça söyledik. Ben TSK adına konuşuyorum. TSK’nın pozisyonu belli. Bu konuda kafalarda sual kalmaması lazım.

30 Ağustos mesajınızda çerçevesini çizdiğiniz demokratik açılımla ilgili olarak bu çerçeve içinde kalınması halinde açılımı destekliyor musunuz?
- Gayet tabii. Elbette destekliyoruz. Bu konuda TSK’nın pozisyonu açık.

Örneğin af konusunda TSK ne düşünüyor?
- Affa takılmayalım. Başbakan, İçişleri Bakanı da söyledi. İşte TCK 221 (etkin pişmanlık) kapsamındateslim olanlar, salıverilenler var. Son üç yılda 870 terörist teslim olmuş. ‘Az’ diyebilirsiniz. Ama önemsiz de değil.

Mardin’de Kürtçe Enstitüsü açılacak? Ne düşünüyorsunuz?
- Onu siz yorumlayınız. Türkçe resmi dil. Ekonomik dil. Bölgede Türkçe okuma yazma bilmeyenlerin oranı yüzde 20.

Kürtçe eğitim sorunu var mı?
- Ben olduğu kanaatinde değilim. Kürtçe’yi nerede öğrenecek bu insanlar? Anadil nerede öğrenilir? Anadili öğrenmekte engel var mı? Anadil anneden babadan öğrenilir. Ana babaya, ‘Kürtçe öğretme’ diyen mi var? ‘Kürtçe okuma yazma’ diyen
mi var? ‘Kürtçe okuma yazma öğrenmek istiyorum’ diyorsa yasak mı? Sorun yaşlılarda. Gençlerde Türkçe okuma yazma bilme oranı yüzde 90’ların üstünde. Gelecek daha iyi olacak.

“Yaşanan gelişmelerden tedirginlik duyanlar var” dediniz. Kimlerdir?
- Halkımızın bir bölümünde tedirginlik var. Televizyonlarda söylenmeyen bir şey kaldı mı? insanlar buna inanıyor. Sivil, asker herkeste tedirginlik gördüm. Demokrasidir her şey söylenir ama insanların genel dengesinin bozulmaması
lazım. ‘Bölünecek miyiz?’ diye tedirginlik oluşuyor. “Komutanım ne oluyor?” diye soruluyor. ‘Ciddiye almayın. Açık oturumları dinlemeyin. Seyretmeyin şu televizyonları’ diyorum.

Bazı yorumcular ‘Ankara’da bir şey pişiriliyor’ diye yazdı? Ne pişiriliyor?
- Bir şey pişirdiğimiz yok. Benim insanım iş ve aş istiyor. Bu ihtiyaçların karşılanmasına kim hayır der? Benim insanım eğitim istiyor. Bir de nüfus
olayı var. 9 çocuk, 10 çocuk. Güvenlik boyutu ile bakıldığında bu insanlar terör örgütüne daha açık hale geliyor. Problemler azaltılırsa bu insanlar terör örgütünün istismarına kapalı olur. Ankara’nın 5 kmilerisinde de aynı sorunlar var. Ama burada bir terör sorunumuz var. İnsanlarımızı terör sorununa daha dirençli hale getirmemiz lazım.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, “Silahlarını bırakıp gelirlerse PKK’daki Suriyelileri (1500 PKK’lı) affedebiliriz” diyor. Bu, Türkiye’deki terörle mücadeleyi nasıl etkiler?
- Çok ciddi etkiler. Terörle mücadele bir süreç. Bunun bir sihirli formülü yok. Ne kazanırsanız artı hanenize yazacaksınız. ‘1500 Suriyeli terörist var’ deniliyor. Bir
kısmı örgütten kopsa, terörle mücadelemizi çok ciddi etkiler. Hemen sona ermesini beklemeyin. ‘1500’ü de tıpış tıpış gelecek.’ Böyle bir şey olmaz. Irak’ın kuzeyindeki PKK varlığını parçalayamazsanız olmaz.

Tezkerenin uzatılmasını bu nedenle mi istediniz?
- Terörle mücadelede her fırsattan istifade etmek gerekir.

Terör örgütünün Irak’taki varlığıyla mücadelede alınan destek ne durumda?
- Önemli gelişmeler var. Ama yeterli mi? Hayır.

Milli ordu vurgusuna neden gerek duydunuz?
- İran ordusu Şah’ın ordusuydu. Sovyetler Birliği ordusu Komünist Partisi ordusuydu. Türk ordusunu başka ordularla karşılaştırmayın. Türk ordusu milletin ordusudur. Milli ordu niteliğimiz bozulamaz.

1 Kasım’da Kabil Bölge Komutanlığı TSK’ya geçecek, asker sayısı artırılacak mı?
- 1 Kasım’da alacağız. Türkiye’nin, Afganistan’da ISAF 1’den bu yana muharip birliği var. Kasım ayında rakamsal artış olabilir.

‘Siyaset ağaları’na partilerin tepkisi

Başbuğ’un Mardin gezisi sırasında bölgenin esas temel sorunlarından birinin
siyaset ve terör ağaları olduğunu ve bundan bölgenin kurtarılması gerektiğini
dile getirmesi tartışma yarattı. AK Parti Mardin Milletvekili Süleyman Çelebi, “Eğer mevcut milletvekilleri kastediliyorsa, o zaman ben, açıklamaları, maksadını aşan, talihsiz bir beyan olarak görürüm” derken; DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ise “Bu bir özeleştiridir ve sevindiricidir” yorumunda bulundu. CHP Kahramanmaraş
Milletvekili Durdu Özbolat, “Feodalizm tasfiye edilmeden Kürt sorunu çözülemez” dedi.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=174406&cat=110&dt=2009/09/23

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2009, 12:52:21 »
Açılım Hollywood'u karıştırdı!
Gladyatör de polemiğe katıldı... Kevin Costner'a Cesur Yürek'ten yanıt...

30.09.2009 11:18
Demir Adam lakabıyla tanınan ve Cesur Yürek ile Gladyatör'deki performansıyla büyüleyen ünlü İngiliz oyuncu Mike Mitchell,  bir üçleme olarak başlayan ve ikincisinde rol alacağı "Rough around the edges" adlı filmin bazı sahnelerinin çekimi için halen yaşadığı yer olan Fethiye’yi önerdi. İngiliz "Bigcheesefilms" film şirketinden filmin direktör ve prodektörü Jim Dickenson’ı ikna eden Mike Mitchell, çekimlerine yarın başlanacak olan film öncesi Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti.

Mike Mitchell, burada "Demokratik Açılım Süreci" ile ilgili görüşlerini de aktardı. Mitchell, geçtiğimiz günlerde Kevin Costner'ın 'Türkiye'nin demokratikleşmesi ve insan haklarına verdiği değerin yeni bir ifadesi olan demokratik açılımı candan destekliyorum' sözlerine gönderme yaptı.

7 seneden beri Türkiye'de yaşadığını belirten ünlü oyuncu, "Hiçbir ayrıma şahit olmadım. Nereye gitsem sevgiyle karşılandım. Burası ikinci vatanım. Ve burada Türk-Kürt kavgası yok. Burada herkes eşit. Ayrımcılık yok. Costner’in siyasi açıklamaları son derece yanlış. Siyaseti bırakıp sanatına baksın" dedi.

FİLMİNİ FETHİYE'DE ÇEKECEK

Mitchell, "Rough Around The Edges" isimli filminin çekimlerinin Fethiye'de yapılacağını da söyledi. Mitchell bu filmin kendisi için önemli olduğunu ifade ederken Mitchell, "Üçüncü filmimi Fethiye'yi tanıtarak çekmekten memnun olacağım. Bu sahnelerim İspanya ve Fransa'da çekilecekti. Ancak yönetmene Fethiye'nin videolarını gösterince çekimler buraya alındı" şeklinde konuştu.

Begüm ÇELİKKOL / HABERTURK.COM

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2009, 18:17:58 »
AKP hükümeti, iktidara geldiğinden beri bize dayatılan hemen herşeyi yapmaya pek hevesli. Hiç yoktan bir kürt sorunu çıkardılar başımıza. Oysa Erdoğan önceleri Kürt sorunu diye birşey yoktur diyordu. Şimdi de başımıza Kürt açılımı diye birşey çıkardı. Siyasetçilerimiz nedense kendi başımıza dertler açmaya çok hevesliler. Çok değil kısa süre sonra bu ülkede Kürtlere soykırım uygulandığını da ortaya atar birileri ve siyasetçilerimiz bunu da kabul ederler. Ne de olsa genelde söylemleriyle eylemleri birbirini tutmuyor.

Gerçekleri gören bu ülkedeki yabancılar bile bu ülkede ayrımcılık olmadığını açıkça belirtiyorlar.

Kevin Costner'a bir parantez açalım. Kimdir bu adam? Bir Hollywood yıldızı. Dünya çapında tanınmış bir aktör. Hatırlatırım, kendisi Cumhurbaşkanlığı resepsiyonuna katılmış ilk yabancı aktör. Tabi orada ne işi olduğu da ayrı bir merak konusu ve neden Türkiye ile ilgili böyle bir sorunda görüş belirtme ihtiyacı duyduğu da... Aslında konunun başlığına bakarsak cevabı da kolayca bulabiliriz.
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2009, 18:19:52 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı amiral

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • Askeri Tasarımlar - konsept dizaynlar
« Yanıtla #8 : 02 Ekim 2009, 00:40:54 »
http://www.belturk.be/go.php?go=3021e90&do=details&return=last_news&pg=1

sayfada bulunan orjinal belgeyi kaldırmışlar. keşke kaydetseymişim :(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #9 : 03 Ekim 2009, 19:06:56 »
şte AK Parti'nin açılım bildirisi
03 Ekim 2009 Cumartesi 17:13
AK Parti, bugüne dek kapalı bir kutu olmakla suçlanan açılım paketini kogrede açtı. Açılım bildirisi okunup oya sunuldu

AK Parti Kongresi, bugüne dek içi boş olmakla eleştirilen demokratilk açılım sürecinde yeni bir sayfa açacak..

Açılım bildirisi ilk kez parti kongresinde okundu. Okunduktan sonra da açılım raporu oylamaya sunuldu.

AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi'nde, demokratik açılıma ilişkin hazırlanan raporda, ''AK Parti olarak demokratikleşmeyi, terörün, etnik milliyetçiliğin ve her türlü ve her türden ayrımcılığın panzehiri olarak görüyoruz. Hangi kökenden olursa olsun ve toprakların hangi köşesinde yaşarsa yaşasın herkesin kendini ülkemizin eşit ve özgür vatandaşları olarak hissetmesi temel amacımızdır'' denildi.

ÖMER ÇELİK TARAFINDAN HAZIRLANDI

AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, Adana Milletvekili Ömer Çelik tarafından hazınlanan demokratik açılım süreci komisyonunun hazırladığı rapor okundu.

Kongrede, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam tarafından okunan rapor şöyle:

''Siyasi hayatımızın en güçlü grubu olan AK Parti, yıllardır üzeri örtülen, görmezden gelinen ve çözümü sürekli ertelenen meselelerin üzerine azim cesaret ve kararlılıkla gitmektedir. Hükümetimiz, milli irade tarafından kendisine yüklenen ülkeyi yönetme sorumluluğunun gereği olarak milli birlik ve beraberliğimizi üniter devlet yapımızı, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi daha da kuvvetlendirmek amacıyla demokratik açılım süreci başlatmıştır.

AK Parti olarak demokratikleşmeyi, terörün, etnik milliyetçiliğin ve her türlü ve her türden ayrımcılığın panzehiri olarak görüyoruz. Hangi kökenden olursa olsun ve toprakların hangi köşesinde yaşarsa yaşasın herkesin kendini ülkemizin eşit ve özgür vatandaşları olarak hissetmesi temel amacımızdır. Vatandaşlarımızın taleplerini farklılıklara saygı temelinde birliğimizi ve dirliğimizi pekiştirmek üzere yerine getirmek, demokratik açılım sürecinin özünü oluşturmaktadır. AK Parti farklılıklarımızı bir zaaf olarak değil, milletimizin zenginliği olarak görmektedir.

Birlik ve kardeşliğimizi güçlendirmenin yolu farklılıkları yok saymaktan değil, saygı göstermekten geçiyor. Demokratik açılım sürecinin dünden bugüne bizi devlet ve millet olarak var eden değerleri daha da kuvvetlendireceğine olan inancımız tamdır. Bir milli birlik ve kardeşlik projesi olan demokratik açılım süreci demokrasimizin standartlarını yükseltecek, terörü insanımız ve devletimiz için bir tehdit olmaktan çıkaracaktır. Milletimizin bu sürece verdiği destek en büyük gücümüzdür. AK Parti Büyük Kongresi olarak, birliğimizi ve dirliğimizi daha da güçlendirmeye ve farklılıklara saygı temelinde kardeşliğimizi artırmaya dönük olarak hükümetimiz tarafından başlatılan demokratik açılım sürecini desteklediğimizi beyan ediyoruz.''

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=209725